• Czerwoniak szansą na nowe kompetencje

• 09.10.2023 14:51

• "Czerwoniak szansą na nowe kompetencje"
      • „Czerwoniak szansą na nowe kompetencje” numer projektu: RPPD.03.01.02-0265/16, projekt realizowany w ramach Osi priorytetowej III: Kompetencje i kwalifikacje, Działania 3.1 Kształcenie i edukacja Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Cel główny projektu: Rozwinięcie umiejętności 90 uczniów (70K/20M) II LO w ZS Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie w zakresie kompetencji kluczowych, właściwych postaw/umiejętności, kompetencji cyfrowych oraz w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki opartych na metodzie eksperymentu oraz wzrost kompetencji cyfrowych 30 nauczycieli (15K/15M) do 30.06.2020r.

Planowany efekt: Projekt zakłada realizację:

♦ zajęć dodatkowych dydaktyczno-wyrównawczych fizyki, matematyki, chemii i biologii,

♦ zajęć dodatkowych rozszerzających wiedzę z matematyki, biologii, chemii i geografii

♦ zajęć dodatkowych dydaktyczno-wyrównawczych i rozszerzających wiedzę i umiejętności językowe - język angielski, niemiecki, rosyjski

♦ zajęć dodatkowych rozszerzających wiedzę z przedsiębiorczości

♦ dodatkowych zajęć doradztwa edukacyjno-zawodowego

♦ zajęć dodatkowych z programowania i grafiki komputerowej

♦ szkolenie dla nauczycieli

♦ pozaszkolne obozy naukowych

♦ wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernik

♦ doposażenie pracowni informatycznej, chemicznej, biologicznej i geograficznej.

Okres realizacji projektu: 01.10.2019 – 30.06.2020

Wartość projektu: 277 700,06 zł