• Uczniowie „Czerwoniaka” na stażu w Grecji

• Uczniowie kierunku gastronomicznego i logistycznego, pod opieką trójki nauczycieli Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie, w dniach 10.10.2022 r. – 21.10.2022 r., brali udział w realizacji mobilności w programie Erasmus+ (nr projektu: 2021 -1-PL01-KA121 -VET-000007945), odbywając staże w zakładach pracy w Grecji.

Był to bardzo udany wyjazd, podczas którego oprócz pracy mogli oni również poznać grecką kulturę i język oraz odpocząć w hotelu „Posejdon Palace”, pięknie położonym na Riwierze Olimpijskiej. Siedemnastu uczniów technikum gastronomicznego odbywało staż w restauracjach tego hotelu, wykonując prace związane z przygotowaniem, wydawaniem posiłków oraz obsługą gości. Natomiast trzynastu uczniów technikum logistycznego pracowało w okolicznych firmach: hurtowni napojów, hurtowni artykułów budowlanych oraz magazynie owoców i warzyw. Zajmowali się tam przyjmowaniem i wydawaniem towarów do sprzedaży oraz ich inwentaryzacją. Po pracy, oraz w weekendy, cała grupa uczestniczyła w fantastycznych wycieczkach. Uczniowie „Czerwoniaka”, wraz z opiekunami, mieli między innymi okazję zobaczyć tzw. ósmy cud świata, czyli „wiszące klasztory” w Meteorach, a także odbyć rejs na wyspę Skiathos, gdzie poznać mogli miejsca znane z filmu „Mamma Mia”. Był również czas na relaks, kąpiel i odpoczynek na pięknych greckich plażach, a wszystko to u stóp pasma górskiego Olimp, z widokiem na najwyższy szczyt - Mitikas (2918 n.p.m.). Niestety, wszystko, co dobre, ma swój kres i w piątek (21.10) wielka grecka przygoda dobiegła końca. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, z cudownymi wspomnieniami czasu spędzonego na pracy, nauce i odpoczynku.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego wyjazdu, a w szczególności Dyrektorowi Szkoły, Panu Sławomirowi Baranowi, oraz pilotce, Pani Małgosi, która otaczała nas opieką 24 godziny na dobę i potrafiła znaleźć balans między pracą, nauką i zabawą. Nasze podziękowania wysyłamy też w stronę kierowców – Pana Sławka i Pana Wadyma, którzy towarzyszyli nam przez dwa tygodnie i przywieźli bezpiecznie kilka tysięcy kilometrów, w sposób jak najbardziej profesjonalny, nowoczesnym autokarem Setra.

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentowała nasz kraj i szkołę. Potrafili przy tym super się bawić, a realizacja zadania edukacyjnego, polegającego na nauczeniu Greka zdania: „Stół z powyłamywanymi nogami”, jeszcze długo będzie wprawiało wszystkich
          w dobry humor.