• Sport w "Czerwoniaku"

• W szkole pracuje czterech nauczycieli wychowania fizycznego: Piotr Głuszcz, Andrzej Czworkowski, Andrzej Słaby, Zbigniew Niewiński. Oprócz lekcji prowadzą oni atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne w  Szkolnym Klubie Sportowym. Młodzież realizuje swoje sportowe pasje w trzech sekcjach.

W roku szkolnym 2022/2023 prowadzone są trzy sekcje sportowe. Uczestniczą one w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego Szkół Ponadpodstawowych.

Piłkę koszykową dziewcząt prowadzi Piotr Głuszcz i odnosi liczne sukcesy.
        W bieżącym roku szkolnym zespół uczestniczy w rozgrywkach I Ligi o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego. Dziewczęta udanie zakończyły sezon zajmując III miejsce w województwie.

Futsalem chłopców od wielu lat zajmuje się Andrzej Czworkowski. Jego drużyna cały czas gra w elicie zespołów pierwszoligowych województwa podlaskiego, zdobywa też laury w różnych turniejach okolicznościowy. W obecnym sezonie 2022/2023 drużyna zajęła IX miejsce w  mistrzostwach województwa. W dniu 29.11.2022 roku zespół zajął I miejsce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Samorządu a 29.01.2023 w XXII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów w ramach WOŚP zespół zajął II miejsce.

Piłka siatkowa dziewcząt. Opiekunem sekcji jest Zbigniew Niewiński. Drużyna uczestniczyła w rozgrywkach I ligi Mistrzostw Województwa Podlaskiego i zajęła VII miejsce.

W szkole odbywają się również Szkolne Igrzyska Sportowe – opiekun jest Andrzej Słaby.
        W ramach SIS w bieżącym roku szkolnym zostały rozegrane III turnieje. Oto wyniki rywalizacji.

TENIS STOŁOWY
        1. Tomasz Gawkowski    2 TL
        2. Kacper Falkowski        2 BTI
        3. Tomasz Malinowski    2 BTI
        4. Kornel Mętecki        2 TL

BADMINTON
        1.    TOMASZ GAWKOWSKI    2 TL.
        2.    KACPER FALKOWSKI        2 BTI.
        3.    TOMASZ MALINOWSKI    2 BTI.

FUTSAL
        1.    4 TIp
        2.    2 BTI
        3.    4 TL
        4.    2 TL

Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Wojsz z klasy IV TIp zdobywając 6 bramek.