• Zajęcia pedagogiczne przygotowujące do wyjazdu na staże zagraniczne w Hiszpanii

• 22.04.2024 12:00

17 kwietnia 2024 roku uczniowie wyjeżdżający na staż do Hiszpanii zapoznali się z zasadami skutecznego komunikowania się z hiszpańskimi rówieśnikami, dyskutowano o sytuacjach jakie mogą nas spotkać podczas stażu i w czasie wolnym, jak radzić sobie ze stresem i z kim kontaktować się, jak będą wyglądać pierwsze dni w Walencji.

Rozmawiano w gronie koordynatorów wyjazdu, opiekunów z uczniami i ich rodzicami na temat efektywnego i bezpiecznego wykorzystania czasu spędzanego za granicą. Podkreślano i zwracano uwagę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz różnicami kulturowymi.

Wszyscy uczestnicy spotkania z zainteresowaniem i zaangażowaniem słuchali i wymieniali się informacjami oraz zadawali pytania do opiekunów i osób zaangażowanych w organizację wyjazdu.

• Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000119447 realizowany w ramach programu Erasmus+

• 17.04.2024 13:22
        • W ramach projektu zostaną zrealizowany zostanie wyjazd uczniów (II kwartał 2024r.) na trzytygodniowe staże zawodowe w przedsiębiorstwach w Hiszpanii (Walencja) w branżach zgodnych z obranym przez uczniów profilem kształcenia.

Uczestnikami projektu będą uczniowie technikum z Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego ”Grota” w Zambrowie (19uczniów i 2 opiekunów) o profilach kształcenia zawodowego: technik logistyk, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych.

Nauczyciele oprócz opieki nad uczestnikami staży będą pełnić nadzór merytoryczny realizowanej mobilności.