• Jasełka 2023

• Nowa galeria Jasełka 2023 została dodana do albumu fotograficznego

"Naucz nas wszystkich- Boże:

miłości, obyśmy do niej dorośli.

Wspomagaj,przymnóż nam wiary, byśmy w tej drodze wytrwali.

Naucz nas chlebem się dzielić, by nikt nie łaknął na ziemi.

Naucz przebaczać i przebacz- pomóż nam bliźnich zrozumieć.

Ukochany Boże- coś przybrał postać dziecka- zechciej już na zawsze pośród nas zamieszkać."

22 grudnia odbyły się w Zespole Szkół nr 1 bożonarodzeniowe "Jasełka". Zostały one poprowadzone przez naszych nowych nauczycieli religii: siostrę  Monikę Śliwińską i księdza Mateusza  Dobrzyckiego.

Następnie społeczność szkolna udała się na Wigilie klasowe.

• Projekt „Stawiam na wołowinę” w Zambrowie

• 11 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone w ramach programu „Stawiam na wołowinę”. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Związek Polskie Mięso.

Głównym celem projektu jest objęcie profesjonalnym szkoleniem uczniów wybranych szkół gastronomicznych z zakresu jakości polskiego mięsa wołowego.

Spotkanie składało się z dwóch części. W ramach części teoretycznej godzinny wykład przeprowadzili szef kuchni Marcin Budynek oraz dietetyk Judyta Szymkowiak, którzy przybliżyli aktualne informacje kulinarne, a także żywieniowe dotyczące polskiej wołowiny.

Program części praktycznej obejmował pracę pod okiem 3 szefów kuchni z Akademii Kulinarnej Marcina Budynka.

Dziękujemy serdecznie.

Z kulinarnymi pozdrowieniami uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych