• ,,Gastronomik” w ,,Czerwoniaku’’

     • Najdłuższym stażem technikum w ,,Czerwoniaku’’ jest właśnie ,,Gastronomik”.

       Zapewne niejeden Wasz rodzic ukończył tę szkołę. Przez lata kierunek zmieniał się, aby obecnie stać się miejscem nowoczesnym, doposażonym w sprzęt i urządzenia, których mogłaby pozazdrościć niejedna, renomowana restauracja.

      Bardzo chętnie wracamy do znanych już nam ze staży - Starych Jabłonek i osobowości kulinarnych tam spotkanych jak Karol Okrasa czy Kurt Scheller, ale również możliwości kibicowania Naszym w Mistrzostwach Europy w Plażowej Piłce Ręcznej, które właśnie tam się odbywają.

      Bezcenne wspomnienia i nadzieję na dalszą współpracę, mamy również ze spotkania i wspólnych warsztatów z Marcinem Budynkiem i jego telewizyjną ekipą.

      Młodzież korzysta nie tylko z ciekawych doświadczeń czy zaplecza technicznego, ale również ma wiele innych możliwości, jak:

      - warsztaty i spotkania z najlepszymi kucharzami,

      - kursy baristy i carvingu,

      - kursy oprogramowania komputerowego obsługującego magazyn i restaurację,

      - wyjazdy na międzynarodowe targi branżowe,

      - wyjazdy na staże w kraju jak i za granicą - do Niemiec i na Litwę - co prawda w tym roku wyjazd się nie odbył, z wiadomych powodów, jednak nie poddajemy się i czekamy na dogodny termin.

      Zatem widzicie ,,dzieje się, dzieje się i będzie się działo ….”.

     • IT to przyszłość!

     • Komputery są wszędzie, a  informatyk – to zawód przyszłości.  Jeżeli interesujesz się komputerami, albo chcesz poznać budowę i zasadę działania PCeta, koniecznie pomyśl o technikum informatycznym w Czerwoniaku!

      Nauczymy Cię budować komputer od zera. Dowiesz się jak stworzyć i zarządzać siecią lokalną, jak zaprogramować skrypty pracujące pod Twoją własną stroną internetową. Poznasz tajemnice systemów operacyjnych i programów diagnostycznych. Bazy danych nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic, a grafika komputerowa stanie się Twoim hobby.

      Nasza szkoła przygotuje Cię do pracy z komputerami w wielu gałęziach przemysłu i administracji. Co roku organizowane są zajęcia na renomowanych uczelniach wyższych i praktyki w lokalnych firmach. ZS1 posiada bogato i nowocześnie wyposażone sale komputerowe. Do tego nowy sprzęt sieciowy z górnej półki, drukarki 3D, plotery, tablety graficzne i wiele innych urządzeń, których obsługi będziesz miał szansę się nauczyć. Co roku w trakcie ferii zimowych organizujemy zawody Zambrowskiej Ligii E-sportu w CS GO, FIFĘ  i w LoL’a.

      Zapraszamy do Technikum Informatycznego – z nami rozwiniesz swoje informatyczne pasje. 

     • „Podróżować, podróżować jest bosko!”

     • „Podróżować, podróżować jest bosko!”. Nasi uczniowie wraz z opiekunami chętnie eksplorują najciekawsze zakątki, nie tylko w naszego pięknego kraju, ale również zagraniczne. 

      Zawsze zapamiętujemy więcej, gdy doświadczamy czegoś na żywo. Seria dat i wydarzeń z podręcznika nigdy nie utkwi w pamięci na tak długo, jak stanie się to, gdy znajdziemy się w opisywanym miejscu w rzeczywistości. A może nawet nic nie kształci tak jak podróże? Dzięki podróżom cały czas stykamy się z czymś zupełnie nowym. Od owoców przez organizacje transportu publicznego po sposoby wyciągania kasy od turystów. Zazwyczaj co kraj, to zmienia się praktycznie wszystko. Im więcej nowych rzeczy się poznaje, tym… jeszcze więcej chce się poznać. Ciekawość niesamowicie pobudza!

     • WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

     • WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIEto interdyscyplinarny przedmiot nauczany na poziomie podstawowym i rozszerzonym w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

      Obejmuje on następujące dyscypliny naukowe: socjologię, politologię, prawo, stosunki międzynarodowe, ekonomię i elementy filozofii. Można z niego zdawać maturę. W trakcie nauki wiedzy o społeczeństwie poznacie:- reguły i zasady funkcjonowania społeczeństwa,- podstawy demokracji i działania obywatelskiego,- organizację i funkcjonowanie państwa,- ustrój polityczny RP,- prawo i prawa człowieka,- stosunki międzynarodowe- rolę i pozycję w świecie.Oprócz umiejętności programowych nauczycie się dodatkowo:- umiejętności wyszukiwania, gradacji i prezentacji informacji o Polsce i świecie współczesnym,- umiejętności wartościowania i oceny zjawisk i wydarzeń społecznych, politycznych i ekonomicznych.

      Chętni uczniowie mogą uczęszczać na koło wiedzy o społeczeństwie, brać udział w konkursach i olimpiadach z wos-u. Uczniowie uczestniczą też w projektach edukacyjnych:- Fundamenty demokracji- Banknoty i monety ziem polskich i świata.

     • Niczego w życiu nie należy się bać...

     • „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska -CurieBiologia i chemia otacza Cię wokół, jednak wciąż masz wiele pytań i wątpliwości.Wybierz biologię w Czerwoniaku i poznawaj tajniki nauk przyrodniczych. Nasza szkoła oferuje:- wykłady, warsztaty i laboratoria na Akademii Medycznej, Uniwersytecie w Białymstoku, Wyższej Szkole Medycznej i Politechnice Białostockiej,- pracownie biologiczno – chemiczne doposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt laboratoryjny w ramach projektu „Czerwoniak szansą na nowe kompetencje”,- zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania,- spotkania z wiedzą na Festiwalu Nauki i Sztuki,- zajęcia laboratoryjne na wyższych uczelniach, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności i doświadczenia,- dodatkowe przygotowanie do matury w ramach zajęć projektowych, które dokształcą Cię i rozwiną Twoje pasje,- udział w konkursach i olimpiadach.

     • Pedagog szkolny ZS1, kto to jest i czym się zajmuje?

     • Pedagog szkolny  to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie i rozszerzanie działalności dydaktyczno- wychowawczej prowadzonej w szkole.

      Pedagog szkolny współpracuje z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie.

      Pedagog szkolny prócz wielu wykonywanych obowiązków, które wykonuje w ramach swojej pracy organizuje również dla uczniów różnego rodzaju spotkania, pogadanki, warsztaty, pracę  w grupie, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, zajęcia rewalidacyjne, akcje charytatywne i wiele,  wiele innych ciekawych działań na temat szeroko rozumianej profilaktyki, mającej na celu wsparcie młodych ludzi. W szerokim repertuarze działań pedagoga są również spotkania dla rodziców, na temat uzależnień od komputera/ Internetu czy też od substancji uzależniających a także wsparcie i pomoc w braku motywacji do nauki ich dzieci.

      Pedagog szkolny zawsze służy  wsparciem i pomocą w miarę swoich możliwości.

     • Odkryj w sobie fizyka

     •       Jeśli nie zdążyłaś/-eś jeszcze polubić fizyki, daj sobie szansę. Przykład Kopernika i Skłodowskiej-Curie dowodzi, że Polacy mają w genach „pociąg” do fizyki i astronomii, być może więc i Ty w „czerwoniaku” rozbudzisz w sobie nową pasję do odkrywania praw, które rządzą światem (a nawet wszechświatem).

      W kultowej sali 205, wśród planet i gwiezdnych konstelacji, na lekcjach oraz podczas zajęć dodatkowych dowiesz się, dlaczego niebo jest niebieskie, kiedy narodził się czas i czy możliwa jest teleportacja, bo fizyka to nie tylko prawa, regułki i wzory. Wbrew pozorom to nie jest przedmiot tylko dla obdarzonych tzw. „ścisłym” umysłem. Nasi uczniowie uczestniczą w projektach, dzięki którym biorą udział w zajęciach na politechnice, czy naukowych wycieczkach do tak niezwykłych miejsc,  jak  Instytut Badań Jądrowych w Świerku. Zaś „okienka” i przerwy spędzają na integracji i nie tylko fizycznych dyskusjach na zapleczu pracowni (jej niepowtarzalny klimat tworzą wygodne kanapy, bujane fotele i muzyka, jaką lubicie).

      Przyjdź do „czerwoniaka” i odkryj w sobie fizyka – wciąż pozostało wiele gwiazd do odkrycia!

     • Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół nr 1 

     • Jesteś kreatywny? Masz pasję, którą chciałbyś rozwijać? Przez głowę przechodzi Ci wiele pomysłów, ale nie masz jak ich zrealizować? Chcesz działać na rzecz społeczności, której jesteś częścią?

      Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco choć na jedno z tych pytań, to z radością przywitamy Cię wśród nas.

      Pamiętaj, że Samorząd Uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu. Działalność w nim może być lekcją demokracji, samorządności, a obszar jego działania jest właściwie nieograniczony.

      Tylko u nas będziesz mógł:

      - wziąć udział w wielu akcjach (np. „Sprzątania świata”, „Twoja krew ratuje życie”, „Góra grosza”, „Ekophone”),

      - zostać Świętym Mikołajem lub Śnieżynką,

      - podzielić się swymi uczuciami w Dniu świętego Walentego,

      - skosztować „Andrzejkowych smakołyków”,

      - tworzyć szkolny ceremoniał, dzięki udziałowi w uroczystościach i apelach,

      - przegonić zimę podczas „Hawaii Day”,

      - podzielić się z innymi swoimi pomysłami,

      - skorzystać z dnia wolnego od pytania dzięki „Szczęśliwemu numerkowi”,

      - odetchnąć od zgiełku na szkolnych korytarzach w przyjaznej atmosferze „Kanciapy”.

       

      Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje nasz Samorząd Uczniowski.

       

      Jeżeli chcesz mieć wpływ na to, co dzieje się w szkole, do której uczęszczasz – zapraszamy do „Czerwoniaka”. Pomożemy Ci w realizacji Twoich pasji i szalonych pomysłów.

       

      SU w Zespole Szkól nr 1.

     • „Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce” – M. Głogowski

     • Zanim podniesie się kurtyna i pogasną na widowni światła, czuje się w powietrzu coś niezwykłego, coś nieuchwytnego, co powoduje mocniejsze bicie serca. Takie emocje zna z pewnością każdy, kto kocha teatr, jego magię i niepowtarzalną atmosferę.

      Magiczny świat teatru możesz odkryć również w Czerwoniaku na zajęciach koła teatralnego „Ale sztuka!” (prawda, że już sama nazwa intryguje i wiele obiecuje?). Tutaj możesz rozwinąć swój własny talent, zaskoczyć siebie i otoczenie, a przy okazji dobrze się bawić i rozkoszować atmosferą niezwykłości.  Ze wspólnej zabawy i pracy powstało bowiem w naszej szkole wiele udanych projektów, chociażby Skiz” G. Zapolskiej, „Ożenek” M. Gogola, Zgadnij jaki to film?”, „Koncert życzeń”, widowisko muzyczne „Rok z życia maturzysty, apel Czerwoniak dla Niepodległej”, czy też  inspirowany „Kabaretem Starszych Panów” występ „A w sercu ciągle maj…”,. Mamy również coś dla chętnych filmowców. Na koncie posiadamy debiut filmowy „Impresje szkolne, czyli rzecz o życiu ucznia”.

      Ale co ciekawe w Czerwoniaku budzą się talenty sceniczne nie tylko uczniów. Zdarza się również, że na scenie można podziwiać zdolności aktorskie naszych nauczycieli. Przypomnijmy chociażby szkolne „Jasełka, przedstawienie „Pan Tadeusz”, które wystawiane było aż dwukrotnie, czy też „Belfer- show” z udziałem naszych utalentowanych pedagogów.

      A zatem, jeśli chcesz, aby i ciebie świat odkrył i zobaczył, jak tańczysz, śpiewasz, recytujesz, wpadnij na zajęcia koła teatralnego do Czerwoniaka. Przyjdź i po prostu zagraj!

     • Język polski - to lubię!

     •  

      Rozpocznij swoją przygodę z ojczystym! Dodaj go do ulubionych i dołącz do polonistycznej ekipy z Czerwoniaka.

      Tylko z nami:

      - doskonałe przygotowanie do matury (w czasie lekcji oraz dodatkowych zajęć projektowych),

      - praca w zespole redakcyjnym gazetki szkolnej,

      - konkursy przedmiotowe dla fanów kina, komiksów, mitologii i fantastyki,

      - spotkania autorskie z ludźmi ze świata kultury i sztuki,

      - wyjścia do kina na ciekawe filmy i lekcje multimedialne prowadzone przez aktorów,

      - wycieczki do teatrów, rozmowy zakulisowe z aktorami oraz spotkania z teatrem bezpośrednio w szkole.

      Nie zwlekaj! W końcu chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa!

     • We will polish your English!!!

     •  

      Jako, że językiem Szekspira posługuje się 2 miliardy osób na świecie,  nauczyciele angliści ZSnr1 dołożą wszelkich starań, abyś nie zanudził się na śmierć  i stał się biegłym użytkownikiem tego języka.

       Oferujemy: 

      -  tygodniowe darmowe obozy językowe

      -  zagraniczne staże w Niemczech, Portugalii czy Hiszpanii

      - spotkania z ciekawymi ludźmi-  blogerami i native speakerami

      - specjalistyczny język  w klasach Szkoły Branżowej i Technikum  (branża logistyczna, informatyczna, gastronomiczna, mechaniczna)

      - nieszablonowe konkursy przedmiotowe, np. Scrabble in English,

      - zajęcia w pracowniach językowych z dostępem do internetu wyposażonych w sprzęt multimedialny

      - dodatkowe zajęcia wyrównawcze lub poszerzające znajomość języka podczas bezpłatnych lekcji projektowych

      Only the cool, go to our school! Be cool, choose wisely!

     • SPORT W „CZERWONIAKU”

     •  Zespół Szkół Nr 1, potocznie zwany „Czerwoniakiem”, dysponuje świetną bazą sportową. Jest to pełnowymiarowa hala sportowa, salka gimnastyczna oraz siłownia. Prawdziwą atrakcją, która wyróżnia naszą szkołę, jest ścianka wspinaczkowa. Daje ona młodzieży możliwość rozwijania swoich sportowych pasji, a jednocześnie w dużym stopniu uatrakcyjnia lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne.

       W szkole pracuje czterech nauczycieli wychowania fizycznego: Piotr Głuszcz, Andrzej Czworkowski, Andrzej Słaby, Zbigniew Niewiński. Oprócz lekcji prowadzą oni atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne w Szkolnym Klubie Sportowym. Młodzież realizuje swoje sportowe pasje w trzech sekcjach.

      Piłkę koszykową dziewcząt prowadzi Piotr Głuszcz i odnosi liczne sukcesy. Obecnie jego zespół uczestniczy w rozgrywkach I Ligi o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego i zajmuje w nich czołowe miejsce. W poprzednich latach Piotr Głuszcz trenował również drużynę koszykówki chłopców, która plasowała się w ścisłej czołówce zespołów województwa podlaskiego.

      Futsalem chłopców od wielu lat zajmuje się Andrzej Czworkowski. Jego drużyna cały czas gra w elicie zespołów pierwszoligowych województwa podlaskiego, zdobywa też laury w różnych turniejach okolicznościowych.

      Ciekawą ofertą jest piłka siatkowa dziewcząt. Opiekunem sekcji jest Zbigniew Niewiński. Mimo że zespół jest młody, obecnie ma szansę awansować do II Ligi Mistrzostw Województwa Podlaskiego.

      W szkole odbywają się również Szkolne Igrzyska Sportowe – opiekun Andrzej Słaby, w których młodzież rywalizuje o tytuł mistrza szkoły w futsalu i tenisie stołowym.

     • #Zdolniacha z Czerwoniaka

     • W najbliższym czasie będziemy przedstawiać "Zdolniachów" z naszej szkoły. Uczniów o pięknych pasjach i talentach.  Zapraszamy do lektury 

     • UWAGA!!

     • Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie. Uczniowie nie przychodzą do szkoły. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

       Rodzicu,

           ♦  zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

           ♦  rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

           ♦  śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

      Uczniu,

           ♦  pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

           ♦  przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

           ♦  odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

           ♦  przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

       

      Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

           ♦  Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

           ♦  Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

       

      Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

      Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

      Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

      Departament Informacji i Promocji

      Z poważaniem dyr. Sławomir Baran

     • Szanowni Uczniowie...

     • Szanowni Uczniowie.

                    Od 15 marca 2020r. nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 komunikują się z Wami 

      przy pomocy  portali społecznościowych, poczty elektronicznej, dziennika elektronicznego  i discordapp.com. Formę komunikacji  z uczniami dobiera nauczyciel uczący.  Obecna przerwa w chodzeniu do szkoły nie oznacza, że nie macie obowiązku uczenia się na odległość.  Apeluję o odbieranie poczty elektronicznej i  kontaktowania się z nauczycielami uczącymi. Wasza praca będzie oceniana i wpłynie na oceny końcowe. Jeżeli macie pytania, proszę kierować je do wychowawców lub dyrektora szkoły. 

                   W sprawie linku i instrukcji do  discordapp.com  proszę zwracać się do wychowawców.

        Z poważaniem

      Sławomir Baran

     • Targi cukiernicze SWEET EXPO

     • 26 lutego w środę pierwsze klasy gastronomiczne i logistyczna udały się na targi cukiernicze SWEET EXPO.

      Podziwialiśmy słodkości, sztukę dekoracji, konkursy cukiernicze. Uczniowie mogli degustować najróżniejsze smaki lodów i deserów. Po tak wielkim obżarstwie udaliśmy się na lekcje W-FU w parku trampolin - Hangar 646. Było wesoło i bardzo aktywnie. 

     • „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni” - konkurs

     • Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego,

      Kuratorium Oświaty w Białystoku oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Białymstoku organizuje konkurs plastyczny na logo wojewódzkiego programu edukacyjno – informacyjnego pn. „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni” w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom, mowie nienawiści i „Hejtu” internetowego.

      Cele:

         ♦  wzrost świadomości nt. cyberzagrożeń

         ♦  profilaktyka uzależnień od Internetu i gier komputerowych,

         ♦  popularyzacja właściwych postaw w Internecie wśród dzieci i młodzieży

         ♦  umożliwienie rozwoju zainteresowań

      TEMATYKA:

      Konkurs polega na opracowaniu graficznym logo programu edukacyjno – interwencyjnego pn. „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni”, w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom, mowie nienawiści i „Hejtu” internetowego.

      ADRESACI:

      Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów z terenu województwa podlaskiego.

      TECHNIKA WYKONANIA:

      1. Projekt powinien być wykonany z wykorzystaniem grafiki komputerowej

      2. Do konkursu jeden uczeń może złożyć tylko jeden projekt.

      3. Projekt znaku graficznego ( logo ) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: Internet, pisma i ulotki.

      4. Praca powinna:

         ♦  być kreatywna i oryginalna

         ♦  wzbudzać pozytywne emocje

         ♦  w swej treści nie może zawierać elementów obraźliwych

         ♦  może zawierać nazwę programu tj. „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni”.

         ♦  być w formacie *.jpeg,*.pdf oraz *.png

      Prace można składać na nośniku danych ( płyta CD/DVD)  do dnia 20 maja 2020 r.  u pani pedagog Doroty Śleszyńskiej p. 103

      Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie