• Czerwoniak w Portugalii – dzień 3.

     • W środę dalszy ciąg realizowania zajęć projektowych. Uczniowie kontynuowali pracę nad prezentacjami,

      poznawali portugalskie liczebniki (ich wymowa idzie im znacznie lepiej, niż Portugalczykom, którzy łamią sobie język na polskich „trzydzieści”, „czterdzieści”, etc.

     • Czerwoniak w Portugalii – dzień 2. (01.11)

     • Jako że nie samą nauką żyje uczeń, dziś odbyliśmy całodniową wycieczkę do Porto – drugiego co do wielkości miasta w Portugalii.

      Słoneczna i ciepła pogoda pozwoliła na zapoznanie się z wieloma interesującymi miejscami, takimi jak: Torre dos Clerigos, czyli najwyższa wieża w mieście (75 m), czy słynny dworzec kolejowy Sao Bento, wyłożony wewnątrz typowymi dla portugalskiej architektury azulejos. Weszliśmy także na Ponte Dom Luis I, wizytówkę miasta – dwukondygnacyjny most z kutego żelaza nad rzeką Duoro, wykonany przez uczniów Gustawa Eiffla. Był czas wolny na spacery i wyszukanie miejsc na udane zdjęcia. Jutro wracamy do szkoły

     • Czerwoniak w Portugalii – dzień 1. (31.10.2022r.)

     • Za nami pierwszy dzień realizacji projektu Erasmus w szkole w Bradze.

      Nasi uczniowie poznali swoich portugalskich kolegów, z którymi będą się uczyć przez najbliższe dwa tygodnie. W 2-osobowych polsko-portugalskich parach realizują zajęcia ze zrównoważonego rozwoju, przygotowują prezentacje pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego, p. Iwony Grajewskiej-Partyka, p. Tomasza Kozłowskiego oraz anglistów ze szkoły goszczącej. Ponadto poznają podstawy języka portugalskiego, a sami, wspólnie z p. Wiolettą Werpachowską, starają się nauczyć polskiego swoich portugalskich rówieśników. Zajęcia trwają od 9.15 do 16.20, ale w międzyczasie jest przerwa na wspólny lunch i zawiązywanie bliższych znajomości. Po pracowitym dniu skorzystaliśmy z ładnej pogody, by zacząć poznawać piękną barokową Bragę.Wyjazd jest związany z realizacją projektu pt. „Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu szkoły” jest współfinansowany przez Unię Europejską. Numer projektu: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041973, Akcja 1 Edukacja szkolna. AEmaximinos Maximinos

     • Uczniowie „Czerwoniaka” na stażu w Grecji

     • Uczniowie kierunku gastronomicznego i logistycznego, pod opieką trójki nauczycieli Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie,

      w dniach 10.10.2022 r. – 21.10.2022 r., brali udział w realizacji mobilności w programie Erasmus+ (nr projektu: 2021 -1-PL01-KA121 -VET-000007945), odbywając staże w zakładach pracy w Grecji. Był to bardzo udany wyjazd, podczas którego oprócz pracy mogli oni również poznać grecką kulturę i język oraz odpocząć w hotelu „Posejdon Palace”, pięknie położonym na Riwierze Olimpijskiej. Siedemnastu uczniów technikum gastronomicznego odbywało staż w restauracjach tego hotelu, wykonując prace związane z przygotowaniem, wydawaniem posiłków oraz obsługą gości. Natomiast trzynastu uczniów technikum logistycznego pracowało w okolicznych firmach: hurtowni napojów, hurtowni artykułów budowlanych oraz magazynie owoców i warzyw. Zajmowali się tam przyjmowaniem i wydawaniem towarów do sprzedaży oraz ich inwentaryzacją. Po pracy, oraz w weekendy, cała grupa uczestniczyła w fantastycznych wycieczkach. Uczniowie „Czerwoniaka”, wraz z opiekunami, mieli między innymi okazję zobaczyć tzw. ósmy cud świata, czyli „wiszące klasztory” w Meteorach, a także odbyć rejs na wyspę Skiathos, gdzie poznać mogli miejsca znane z filmu „Mamma Mia”. Był również czas na relaks, kąpiel i odpoczynek na pięknych greckich plażach, a wszystko to u stóp pasma górskiego Olimp, z widokiem na najwyższy szczyt - Mitikas (2918 n.p.m.). Niestety, wszystko, co dobre, ma swój kres i w piątek (21.10) wielka grecka przygoda dobiegła końca. Wszyscy wrócili calii zdrowi, z cudownymi wspomnieniami czasu spędzonego na pracy, nauce i odpoczynku.Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego wyjazdu,a w szczególności Dyrektorowi Szkoły, Panu Sławomirowi Baranowi, oraz pilotce, Pani Małgosi, która otaczała nas opieką 24 godziny na dobę i potrafiła znaleźć balans między pracą, naukąi zabawą. Nasze podziękowania wysyłamy też w stronę kierowców – Pana Sławka i Pana Wadyma, którzy towarzyszyli nam przez dwa tygodnie i przywieźli bezpiecznie kilka tysięcy kilometrów, w sposób jak najbardziej profesjonalny, nowoczesnym autokarem Setra.Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentowała nasz kraj i szkołę. Potrafili przy tym super się bawić, a realizacja zadania edukacyjnego, polegającego na nauczeniu Greka zdania: „Stół z powyłamywanymi nogami”, jeszcze długo będzie wprawiało wszystkichw dobry humor.

     • Konkurs ortograficzny

     • W dniu 27.10. odbył się szkolny konkurs ortograficzny. Najlepszymi znawcami ortografii okazali się kolejno:

      Kinga Gosk z II LO, Mateusz Tatko z III TI i Zuzanna Chełska z III LO. Gratulacje i powodzenia w konkursie powiatowym.

     • #Projekt pt. "Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu szkoły" spotkanie organizacyjne

     • Chcieliśmy poinformować, że 30 października wybrani uczniowie z naszego Liceum wyjadą na 2 tygodnie do Bragi w Portugalii.

      W związku z tym 18 października odbyło się w szkole spotkanie organizacyjne dla uczniów i ich rodziców wraz z koordynatorami projektu oraz nauczycielami, którzy będą sprawowali opiekę podczas wyjazdu. Ponadto 19 października miała miejsce wideokonferencja podczas której uczniowie zapoznali się ze swoimi rówieśnikami ze szkoły partnerskiej. Wyjazd tuż tuż.... #Projekt pt. "Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu szkoły" jest współfinansowany przez Unię Europejską. Numer projektu: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041973, Akcja 1 Edukacja szkolna

     • Otrzęsiny klas pierwszych w „Czerwoniaku” 2022

     • Po trzech latach przerwy, wymuszonej epidemiologicznymi obostrzeniami, we wtorek (18 października) odbyły się w Zespole Szkół nr 1, przygotowane przez Samorząd Uczniowski, tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych, których celem jest przyjęcie ich do grona społeczności popularnego „Czerwoniaka”.

      Zebrane na sali gimnastycznej „pierwszaki” musiały zaprezentować, w krótkiej i żartobliwej formie, swój profil przed surowym Jury w składzie: Julia Piotrowska – przewodnicząca SU, Hubert Groszfeld, Aleksandra Kulesza, Zofia Uszyńska, Pani Diana Sutkowska (nauczycielka języka angielskiego) oraz Pani Anna Kochańska (nauczycielka plastyki).W role prowadzących wcielili się Julia Podbielska i Wiktor Choromański. Odpowiedzialność za prawidłowe zliczanie punktów przyznawanych za poszczególne konkurencje spoczywała w rękach Wiktorii Oponowicz i Mateusza Goska, zaś nad przebiegiem konkurencji czuwali sędziowie: Bartosz Zasada, Natalia Alejnikow i Maciej Kosakowski. Oprawą muzyczną zajęli się Marcin Zawadzki i Kamil Urbański, a zdjęcia zrobiła niezawodna Aleksandra Kalinowska.Uczniowie klas pierwszych z chęcią włączyli się do zabawy, a czekało na nich aż 6 różnorodnych konkurencji, sprawdzających gibkość (limbo) i skoczność (skoki w kaloszach przez skakankę) ich ciał, sprawność rąk (ubijanie piany na czas), węch (rozpoznawanie produktu po zapachu), szybkość i współpracę (owijanie papierem toaletowym na czas) oraz wiedzę o szkole. Nie wszyscy w jednakowy sposób wykazali się swoimi umiejętnościami, ale na twarzach uczestników, jury i zgromadzonych na hali uczniów zagościł szczery uśmiech, a o to właśnie chodzi w tej integrującej społeczność szkolną zabawie.Na wszystkich tych, którzy brali udział w poszczególnych konkurencjach, czekały słodkie nagrody: batoniki, wafle w czekoladzie i lizaki.Po przeliczeniu punktów pierwsze miejsce zajęła klasa I Technikum Informatycznego (33 pkt.), drugie – kasa I Technikum Logistycznego (29 pkt.), trzecie – klasa I b Liceum Ogólnokształcącego (28 pkt.), czwarte – klasa I a LO (27 pkt.), piąte – klasa I Technikum Mechanicznego połączonego z Technikum Grafiki i Poligrafii (23 pkt.), a szóste – klasa I Technikum Żywienia (20 pkt.).Gratulujemy wyników oraz dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do tego, iż otrzęsiny klas pierwszych po raz kolejny zagościły w naszej szkole i przyniosły chwilę wytchnienia od ciężkiej pracy.

      Krzysztof Krajewski – opiekun SU

     • Szkolny Klub Wolontariatu „Silni Razem” z ZS1 w Zambrowie na Cmentarzu Powązkowskim

     • Coroczną tradycją Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie jest wyjazd wolontariuszy na warszawskie Powązki. Uczniowie od 10 lat kontynuują ten zwyczaj.17 października, w imieniu społeczności szkolnej złożyli wieniec na grobie córki patrona szkoły.

      Młodzież uporządkowała grób, złożyła kwiaty i uczciła pamięć Ireny Mielczarskiej-Roweckiej modlitwą oraz chwilą ciszy. Jesienna atmosfera warszawskiego Cmentarza Powązkowskiego, piękne rzeźby na grobach wielkich artystów, ludzi sztuki, polityki i nauki zachęcają do chwili refleksji nad życiem oraz przemijającym czasem. W czasie każdej wizyty na cmentarzu wolontariusze zatrzymują się przy kolumbarium, w którym znajdują się prochy Czesława Niemena. Młodzież przeszła także Aleją Zasłużonych, gdzie pochowano ponad sto wybitnych postaci, m.in. Władysława Reymonta, Leopolda Staffa i Marię Dąbrowską.Wolontariusze mieli również okazję obejrzeć piękną warszawską Starówkę. Odwiedzili Muzeum Świat Iluzji, które poprzez zabawę iluzją pokazuje młodzieży wspaniały świat nauki. Dzięki temu uczniowie mieli okazję zanurzyć się w niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów.

     • „Czerwoniak dodaje skrzydeł”

     • W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przypadł na dzień 10 października 2022 r. nasza szkoła zorganizowała zajęcia pod hasłem „Czerwoniak dodaje skrzydeł”.

      Celem zajęć było wypisanie wyrażeń, zwrotów, słów, które nas motywują, dają nam pozytywną energię, sprawiają, że czujemy się lepiej, jest nam miło. Zebrane zwroty zostały zapisane na wyciętych z papieru piórkach a piórka stworzyły ogromne skrzydła. A oto efekt naszej pracy.

       

      Dorota Śleszyńska – pedagogMagdalena Zyśk – psychologBożena Michałecka – pedagog specjalny

     • Szkolny teatr „ALE SZTUKA” prezentuje komedię „COŚ Z FREUDA”

     • Z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie Czerwoniaka przygotowali swoim pedagogom wyjątkowy prezent. Szkolny teatr „ALE SZTUKA” wystawił specjalnie z tej okazji komedię pt. „Coś z Freuda”.

      W swoje role brawurowo wcielili się: Wiktor Choromański – Lekarz, Maciej Kosakowski – Pacjent, Maksymilian Grabowski – Pacjent 2, Marta Grądzka – Żona, Julia Podbielska – Przyjaciółka żony. Reakcje publiczności świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało i sprawiło naszym nauczycielom dużo radości. Szkolną sztukę na podstawie scenariusza Tadeusza Kwiatkowskiego wyreżyserowały panie: Beata Pietranik i Anna Kochańska.

     • Integracja uczniów Czerwoniaka

     • W piątek 30.09.2022 r. uczniowie klasy pierwszej o profilu informatycznym wraz z wychowawcą Piotrem Głuszczem wzięli udział w imprezie integracyjnej w Wygodzie. Główna atrakcja wyjazdu, Paintball, dostarczył wszystkim sporo emocji. Uczniowie podzieleni na 4 zespoły poczuli klimat prawdziwego pola walki. Wycieczka zakończyła się ogniskiem, w czasie którego uczniowie piekąc kiełbasę i ziemniaki opowiadali o swoich sukcesach odniesionych w sportowej rywalizacji. Z okazji Dnia Chłopaka jedyna przedstawicielka płci pięknej naszej klasy złożyła kolegom życzenia i poczęstowała chłopców własnoręcznie zrobionymi babeczkami. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

      Uczniowie klasy ITI serdeczne podziękowania za wspaniałą imprezę składają rodzicom Justynie Dybowskiej i Beacie Borawskiej.

     • "Olszynka" - integracja klasy 1TŻ

     • W poniedziałek 3 października klasa I TŻ wraz z wychowawcą Agnieszką Lisińską oraz opiekunem Zbigniewem Niewińskim wybrała się na wycieczkę integracyjną do Olszynki.

      Uczniowie odwiedzili kompleks agroturystyczny "Olszynka", gdzie wzięli udział w manewrach militarnych. Czas upłynął im na zabawach integrujących klasę, rozgrywkach sportowych, strzelaniu do celu z broni oraz pokonywaniu torów przeszkód. Wycieczka zakończyła się ogniskiem

     • Konkurs pt. „Dzień ziemniaka”

     • Dnia 22.09.2022 r. odbył się szkolny konkurs pt. „Dzień ziemniaka”. Uczniowie 2 i 3 klas gastronomicznych sporządzali potrawy z ziemniaka, które oceniało jury w składzie:

      Pan Dyrektor Sławomir Baran, Pan Kierownik Kształcenia Praktycznego Dariusz Śledziewski, Pani Pedagog Dorota Śleszyńska, Pan Andrzej Leszczyński przedsiębiorca z branży gastronomicznej.Pierwsze miejsce zajęli:Daria Jadacka i Michał Kumór z klasy 2 tż z potrawą Zapiekanka ziemniaczana pod beszamelemDrugie miejsce zajęli:Kinga Glińska i Natalia Lipska z klasy 3 tż z potrawą Kartacze w rosoleTrzecie miejsce zajęli:Karolina Leśniewska i Aleksandra Wiśniewska z klasy 2 tż z potrawą Pyzy z serem z sosem malinowym.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłów i wysokich umiejętności kulinarnych.Justyna ŚledziewskaAgnieszka Lisińska

     • Wycieczka klas pierwszych do Piątnicy

     • Dnia 19.09.2022 klasa IALO i ITL wraz z wychowawcami: Izą Baranowską, Mateuszem Zaręba oraz opiekunem Zbigniewem Niewińskim, udali się na strzelnicę do Piątnicy. Uczniowie brali udział w zajęciach muzealniczych związanych z miejscowym zasobem broni i jej historią.

      Kolejnym punktem spotkania był wykład o budowie broni oraz zajęcia praktyczne ze składania i rozkładania karabinu. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia ze strzelania do tarczy.Całość wyjazdu, dzięki uprzejmości “Strzelnicy Forty”, zwieńczyło wspólne ognisko, gdzie uczniowie mogli się posilać między wydarzeniami.

     • Uczniowie klasy I BLO sprzątali świat

     • W piątek, 16 września, uczniowie klasy I BLO, pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego (a jednocześnie wychowawcy) – Pana Krzysztofa Krajewskiego, wzięli udział w kolejnej edycji akcji sprzątania świata, organizowanej w tym roku pod hasłem: „Wszystkie śmieci nasze są”. 

      Akcja ta nie tylko angażuje społeczności lokalne, ale jest również dobrym narzędziem w zakresie gospodarki odpadami oraz interesującą metodą pracy wychowawczej. Jest to także lekcja poszanowania środowiska, wpisująca się w plan pracy każdej szkoły. Klasa otrzymała do posprzątania ciąg pieszo-jezdny od ul. Legionowej do ul. Fabrycznej oraz przyległe parkingi. Akcja rozpoczęła się na trzeciej godzinie lekcyjnej i zakończyła około godziny 13.00., a jej efektem było kilkanaście worków pełnych szkła, papieru, plastiku oraz tworzyw sztucznych. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły Zambrów zrobił się choć trochę czystszy, a sami sprzątający, oprócz integracji i mnóstwa frajdy, dołożyli od siebie małą cegiełkę na rzecz odbudowy środowiska naturalnego.

      Opiekun SU: Krzysztof Krajewski

     • Tydzień dla Profilaktyki Chorób Zakaźnych w Zespole Szkół nr 1

     • W dniach 12- 16 września 2022r w szkole przeprowadzono akcję przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym pt.: „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.

      Celem przedsięwzięcia było przekazanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. W sytuacji intensywnego rozwoju chorób zakaźnych, wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.W związku z zorganizowaną akcją informacyjną w szkole odbyły się następujące działania profilaktyczne:• Jednym z ważniejszych przedsięwzięć skierowanym do młodzieży było spotkanie z ratownikiem medycznym.• W ramach godziny z wychowawcą zrealizowano scenariusz zajęć profilaktycznych pt.: „Zaszczep się wiedzą”.• W szkolnej kawiarence przygotowano stoisko z informacjami dotyczącymi chorób zakaźnych.Wszystkie prowadzone w szkole działania prozdrowotne miały na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie wśród społeczności szkolnej umiejętności niezbędnych do jego ochrony. 

     • Podstawy języka portugalskiego w ramach programu Erasmus+

     • Podstawy języka portugalskiego w ramach programu Erasmus+ W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z portugalską szkołą.

      Pod koniec października 20 licealistów z Czerwoniaka będzie mogło uczestniczyć w zajęciach poszerzających swoją wiedzę z języka angielskiego oraz zapoznać się z podstawami języka portugalskiego. W ramach programu Erasmus + uczniowie spędzą 2 tygodnie w urokliwej Bradze oraz wezmą udział w wielu interesujących wycieczkach krajoznawczych. Szczegóły wkrótce... #Projekt pt. "Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu szkoły" jest współfinansowany przez Unię Europejską. Numer projektu: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041973, Akcja 1 Edukacja szkolna

     • II Wicemiss Nastolatek Województwa Mazowieckiego

     • Uczennica Technikum Logistycznego z Czerwoniaka Alona Krokhmalova II Wicemiss Nastolatek Województwa Mazowieckiego

      2 lipca 2022 roku w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbyła się gala finałowa Miss Nastolatek Województwa Mazowieckiego 2022. W wielkim finale konkursu brała udział uczennica 3 klasy Technikum Logistycznego Alona Krokhmalova.

      O koronę najpiękniejszej nastolatki walczyła razem z 29 innymi dziewczynami. Jak mówi zdobywczyni tytułu II Wicemiss Nastolatek Województwa Mazowieckiego Alona Krokhmalova-

      „ Kolejny udział w konkursie piękności podniósł mi samoocenę i dał możliwość ujawnienia licznych talentów. Aby dostać się do finału, trzeba włożyć wiele wysiłku w przygotowania, bo docierają tam tylko silne i pewne siebie dziewczyny. Podczas gali finałowej serce bije szybciej, a przed ogłoszeniem wyników konkursu adrenalina sięga zenitu. Konkurs piękności to dla mnie niezapomniana przygoda!! „

      Alona Krokhmalova zdobywając tytuł II Wicemiss Nastolatek Województwa Mazowieckiego 2022 awansowała do prestiżowego ogólnopolskiego Konkursu Polska Miss. Udział w konkursie był dla Alony spełnieniem marzeń i szansą na początek kariery w świecie reklamy czy modelingu.

      Ewa Cichowska-Rostek

     • Dzień sportu w ZS1

     • Po 2 latach pandemii reaktywowaliśmy w tym roku w naszej szkole tradycyjny Dzień sportu,

      którego celem jest zachęcenie młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.Przedstawiciele wszystkich klas Zespołu Szkół nr 1 spotkali się 31 maja na hali, by wyłonić najaktywniejszych sportowo uczniów „Czerwoniaka”. Na chłopców i dziewczęta czekały takie dyscypliny jak: rzut piłką lekarską, rzuty osobiste do kosza, tenis stołowy, bocce, czy rzut piłką tenisową do celu. Wyniki w poszczególnych konkurencjach przedstawiają się następująco:

      1. Rzut piłka lekarską – chłopcy:- I miejsce – Michał Wojsz (klasa III A TI)- II miejsce – Oliwier Sienicki (klasa I TL)- III miejsce – Sebastian Dmochowski (klasa II TI)

      2. Rzut piłka lekarską – dziewczęta:- I miejsce – Julia Pęska (klasa II TL)- II miejsce – Camille Nowacka (klasa II LO)- III miejsce – Oliwia Kurowska (klasa II LO)

      3. Koszykówka (rzuty osobiste) – chłopcy:- I miejsce – Oliwier Sienicki (klasa I TL)- II miejsce – Davide Bilski (klasa I B TI)- III miejsce – Konrad Aleksiewicz (klasa III TŻ)

      4. Koszykówka (rzuty osobiste) – dziewczęta:- I miejsce – Oliwia Kurowska (klasa II LO)- II miejsce – Julia Podbielska (klasa III LO)- III miejsce – Julia Skawska (klasa I LO)

      5. Tenis stołowy – chłopcy:- I miejsce – Oliwier Olszewski (klasa I LO)- II miejsce – Dominik Ostrowski (klasa II TL)- III miejsce – Wiktor Lisicki (klasa III LO)

      6. Tenis stołowy – dziewczęta:- I miejsce – Julia Jałbrzykowska (klasa II LO)- II miejsce – Zuzanna Chełska (klasa II LO)- III miejsce – Julia Pęska (klasa II TL)

      7. Bocce – chłopcy:- I miejsce – Maksym Morhul (klasa II TL)- II miejsce – Wiktor Lisicki (klasa III LO)- III miejsce – Krystian Bielicki (klasa II TL)

      8. Bocce – dziewczęta:- I miejsce – Paulina Wiącek (klasa II LO)- II miejsce – Kamila Ogonowska (klasa III TŻp)- III miejsce – Wiktoria Meler (klasa II LO)

      9. Rzut piłka tenisową do celu – chłopcy:- I miejsce – Arkadiusz Konarzewski (klasa I A TI)- II miejsce – Patryk Kulesza (klasa III B TI)- III miejsce – Hubert Żabiński (klasa I LO)

      10. Rzut piłka tenisową do celu – dziewczęta:- I miejsce – Julia Podbielska (klasa III LO)- II miejsce – Julia Mianowska (klasa I A TI)- III miejsce – Anna Choińska (klasa III LO)

      Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w Dniu sportu, a Katedrze Wychowania Fizycznego za profesjonalne przygotowanie całej akcji i nadzór nad jej przebiegiem.Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej.

      Samorząd Uczniowski

     • Dzień otwarty w „Czerwoniaku”

     • W myśl hasła: „Przyjdź – Zobacz – Zostań uczniem ZS1, podobnie jak zrobiło to wcześniej wielu Twoich starszych kolegów”, dnia 31 maja, między godziną 10:00 a 14:00,

      warto było przekroczyć gościnne progi popularnego w Zambrowie „Czerwoniaka”, poznać ofertę edukacyjną szkoły, zobaczyć ją od środka, posłuchać o jej historii, porozmawiać ze starszymi kolegami, pośmiać się i „wrzucić coś na ząb”.Na licznie przybyłych w tym dniu do ZS1 ósmoklasistów czekały na hali sportowej ciekawe prezentacje poszczególnych kierunków kształcenia, o których opowiadali nie tylko uczący w nich nauczyciele, ale również sami uczniowie. Można też było zapoznać się z ofertą firmy „ArcyNET” i zrobić sobie zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem.Goście, pod opieką nauczycieli – przewodników, mogli przejść się korytarzami szkoły, poznać jej rozkład, zobaczyć wyposażenie sal lekcyjnych, posłuchać ciekawostek nie tylko o samych kierunkach kształcenia, ale również historii zambrowskich koszar i pracy wolontariatu, którą w pasjonujący sposób prezentowali w Izbie historycznej Pan Krzysztof Boruc, Pani Bogusława Wiśniewska i uczniowie ZS1.Na drugim piętrze, w sali 205, czekała na zwiedzających niespodzianka w postaci „Nieba” i „Piekła”, wyczarowanych przez Pana Grzegorza Werpachowskiego i uczniów klasy I Technikum Logistycznego. Można tam było przeżyć bliskie spotkanie z obcą cywilizacją, posłuchać piosenek, poruszać się w rytm muzyki i pochwalić umiejętnością śpiewania polskich przebojów.Zespół Szkół nr 1 to placówka z przyszłością, wciąż rozwijająca się i gwarantująca niezmiennie wysoki poziom nauczania, o czym świadczyć może chociażby trzecie miejsce w rankingu techników województwa podlaskiego „Perspektywy 2022”. Mogli przekonać się o tym wszyscy biorący udział w Dniu Otwartym, który z pewnością pozostanie w pamięci zaskoczonych ósmoklasistów.

 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie