• Projekt Logistyczny w klasie 1 TL

     • Uczniowie klasy 1 technikum logistycznego w dniu 7 marca zaprezentowali na lekcji gospodarki magazynowej efekty swojej pracy z dziedziny logistyki. Uczniowie mieli szansę, aby przedstawić wykonane przez siebie makiety magazynów, modele środków transportu wewnętrznego oraz plansze. Wszystkie prace mają związek z aktualnie omawianymi tematami i łączą się ze zdobytą na lekcji wiedzą.

     • Rekolekcje Wielkopostne

     • W dniach 4 i 5 marca br. w Zespole Szkół nr. 1 w Zambrowie odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, których głównym prowadzącym był Ksiądz Tomasz Grala, duszpasterz z Duszpasterstwa Akademickiego.

      Ksiądz Tomasz Grala, znany ze swojej pasji do pracy z młodzieżą, przygotował dla uczestników rekolekcji bogaty program duchowych ćwiczeń i refleksji, które miały na celu umocnienie wiary i przygotowanie serc na zbliżający się okres Wielkiego Postu.

      Nieocenioną pomocą w organizacji i prowadzeniu rekolekcji byli studenci i uczniowie, którzy aktywnie wspierali Księdza Tomasz Gralę w realizacji założonych celów. Ich zaangażowanie i oddanie sprawiły, że atmosfera podczas rekolekcji była wyjątkowo serdeczna i budująca.

      Wspólne spotkania, modlitwy i rozmowy podczas rekolekcji stanowiły nie tylko czas duchowego wzrastania, ale także okazję do budowania wspólnoty i wzajemnego wsparcia w drodze wiary.

      Serdeczne podziękowania kierujemy do Księdza Tomasza Grala oraz wszystkich studentów i uczniów za ich zaangażowanie i poświęcenie w organizacji oraz uczestnictwie w rekolekcjach. Dzięki wspólnej modlitwie i refleksji możemy razem przystąpić do nadchodzącego Wielkiego Postu, gotowi na spotkanie z Bogiem w naszych sercach.

     • Targi cukiernicze Sweet Expo

     • Relacja z wczorajszej (28.02.2024r.) wycieczki na Targi Cukiernicze Sweet Expo oraz szaleństwa w Parku Trampolin w Warszawie klasa 1 tż/tg i 2 tż

     • Uczelnie w powiecie: Prezentacja edukacyjno-doradcza w Zambrowie

     • 29 lutego 2024 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie odbyła się po raz ósmy Prezentacja Edukacyjno-Doradcza pt. "Uczelnie w powiecie". Wydarzenie miało na celu przybliżenie uczniom szkół średnich bogatej oferty edukacyjnej lokalnych uczelni.

      Podczas prezentacji swoje propozycje przedstawiło 11 uczelni:

      • Akademia Bialska Nauk Stosowanych
      • Akademia Łomżyńska
      • Akademia Podlaska w Białymstoku
      • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku
      • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
      • Politechnika Białostocka
      • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
      • Uniwersytet w Białymstoku
      • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
      • Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku
      • Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku

       

      Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą kierunków studiów, warunkami rekrutacji, programem nauczania oraz możliwościami rozwoju naukowego i zawodowego. Mogli również porozmawiać z przedstawicielami uczelni, uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące interesujących ich uczelni.

      Na uwagę zasługuje prezentacja czworonożnej platformy kroczącej, zaprezentowanej przez Politechnikę Białostocką. Uczestnicy mieli okazję z bliska przyjrzeć się temu innowacyjnemu robotowi oraz zgłębić tajniki jego konstrukcji i działania.

      Pokaz tej czworonożnej platformy nie tylko przyciągnął uwagę uczniów, ale także dostarczył im inspiracji i wiedzy na temat najnowszych osiągnięć w dziedzinie robotyki mobilnej oraz zastosowań automatyzacji. To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do poszerzenia horyzontów uczniów i zachęcenia ich do zgłębiania nauk ścisłych i technicznych.

      Prezentacja "Uczelnie w powiecie była doskonałą  okazją dla uczniów do świadomego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co świadczy o wartości i potrzebie organizowania takich spotkań.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

     • Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

     • Kolejny koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w naszej szkole

      We wtorek, 27 lutego, nasza hala sportowa zamieniła się w scenę muzyczną, na której zaprezentował się, po pięcioletniej przerwie, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Jego celem jest popularyzacja tradycji narodowej i chwały oręża polskiego poprzez muzykę, taniec, śpiew i słowo, a główny nurt działalności artystycznej Zespołu opiera się na prezentacji programów okolicznościowych w formie widowisk i koncertów. Działa on od lat z wielkim rozmachem, stale poszerzając swój repertuar, czego świadkami mogli być mieszkańcy Zambrowa, którzy licznie przybyli na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 1, Pana Sławomira Barana, aby wziąć udział w tej wyjątkowej uczcie muzycznej i wizualnej.

      Swoją obecnością zaszczycili progi naszej szkoły między innymi Sybiracy i kombatanci AK, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Stefan Krajewski, Posłanka na Sejm RP, Pani Alicja Łepkowska – Gołaś, Senator RP, Pan Marek Adam Komorowski, ks. prał. dr Wojciech Nowacki, Starosta Powiatu Zambrowskiego, Pan Zbigniew Teofil Jach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego, Pan Jacek Murawski.

      W czasie koncertu widzowie mogli wysłuchać bardzo zróżnicowanego pod względem tematyki i formy programu, na który złożyło się osiemnaście utworów w wykonaniu orkiestry i solistów. Wśród nich znalazły się piosenki patriotyczne oraz rozrywkowe, ale także utwory z oper i operetek. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nie dziwi więc fakt, iż wszyscy obecni na koncercie podziękowali wykonawcom owacją na stojąco.

      Podziękowania za wspaniały wieczór złożył też orkiestrze, wokalistom i prowadzącemu Starosta Powiatu Zambrowskiego, Pan Zbigniew Teofil Jach, który wyraził nadzieję, łączącą wszystkich obecnych na koncercie, że w przyszłym roku Zespół ponownie pojawi się w naszym mieście.

      Z pewnością był to niezapomniany wieczór, nad którego przebiegiem czuwali dyrektorzy szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie, wcielający się nie tylko w rolę gospodarzy, ale służący również pomocą trochę zagubionym w murach naszej szkoły gościom.

      Dziękujemy wszystkim za ich pracę i promowanie „Czerwoniaka” wśród społeczności lokalnej.

      Krzysztof Krajewski

     • Organizacja rekolekcji w szkole

     • Rekolekcje w szkole wg następującego porządku:

      4.03 poniedziałek,

      1 lekcja zgodnie z planem

      2-3 lekcja - nauka rekolekcyjna

      5.03 wtorek,

      1 lekcja zgodnie z planem

      2 lekcja - nauka rekolekcyjna, 9.40- wyjście do kościoła

      Msza św. - godz. 10.00

      Zajęcia w szkole od 5 lekcyjnej po mszy św.

     • Ksiądz Mateusz Dobrzycki z tytułem doktora teologii

     • „Nauka jest jak niezmierne morze… Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”

      Stefan Żeromski

       

      Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska składają serdeczne gratulacje księdzu Mateuszowi Dobrzyckiemu z okazji obrony pracy pod tytułem: „Kardynał Wyszyński i Sobór Watykański II” i uzyskania tytułu doktora teologii na hiszpańskim Universidad Eclesiástica San Dámaso.

      Składamy wyrazy uznania dla ciężkiej pracy oraz życzymy dalszych sukcesów. Niech ten upragniony tytuł przyniesie księdzu dużo satysfakcji, zmotywuje do samorozwoju i rozbudzi chęć do dalszej nauki. 

     • Gotuj z klasą

     • W dniu 23.02.2024 r. odbyły się eliminacje szkolne wojewódzkiego konkursu pt. „Gotuj z klasą”. Jest to piąta edycja kulinarnych zmagań uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku. 

      Michalina Ciborowska i Oliwia Krysińska z Zespołu Szkół nr. 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie to kolejne finalistki tego konkursu.

      Zadaniem uczestników było przygotowanie zupy oraz dania głównego z wykorzystaniem regionalnych produktów dostępnych w bazie prowadzonej przez Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego. Na talerzach pojawiły się klasyczne potrawy z kuchni polskiej podkreślone podlaskimi smakami. 

      W jury zasiedli:

      - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie Sławomir Baran

      -  Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś

      - Z-ca Dyrektora w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Iwona Krzyżanowska

      - Przedstawicielka Klubu Seniora w Cieciorkach Bożena Oleksy

      - Przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich „Wolibabki” w Woli Zambrowskiej Mirosława Grajewska

      Finał już 15 marca w Akademii Kulinarnej w Białymstoku. Nagrodą główną będzie staż w warszawskiej restauracji „Platter”, gdzie szefem kuchni jest Karol Okrasa.

      Fot. Mariola Cekało

     • Światowy Dzień Walki z Depresją 23.02.2024

     • 23.02  - Światowy Dzień Walki z Depresją.

      Już od tygodnia na godzinach wychowawczych był poruszany temat depresji wśród młodych ludzi. Dzisiaj również odbyły się pogadanki i zajęcia z młodzieżą a także pojawiły sie gazetki informacyjne.

      Przygotowanie uczniów do zrozumienia i radzenia sobie z depresją jest kluczowe dla ich dobrostanu psychicznego.

     • Kiermasz i dzień "bez plecaka" w "Czerwoniaku"

     • Dzisiaj,tj 22.02.2024, w naszej szkole odbył się dzień bez plecaka, w którym to uczniowie w kreatywny sposób zastąpili swoje plecaki. Nie było to jednak jedyne wydarzenie w dniu dzisiejszym. Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć akcję charytatywną dla Laury Krasowskiej. Zbiórka pieniędzy dla dziewczynki została zorganizowana w ramach kiermaszu gdzie różnego typu wypieki społeczności szkolnej wzbogaciły dzień w naszej szkole. Jutro druga część zbiórki, zachęcamy do wsparcia akcji!

    • #Zdolniacha z Czerwoniaka
     • #Zdolniacha z Czerwoniaka

     • Obdarzony przez naturę charakterystycznym głosem o ciemnej głębokiej barwie, aktorsko uzdolniony, sympatyczny – tak można w pierwszych słowach opisać kolejnego kandydata do tytułu ”Zdolniacha z Czerwonika” – Wiktora Choromańskiego z klasy 5TI.
     • Walentynki w ZS1 2024

     • Nowa galeria Walentynki w ZS1 2024 została dodana do albumu fotograficznego

      W tym roku Walentynki w ZS1 odbyły się dzień wcześniej. Uczniowie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie przy specjalnej ściance zrobionej przez Samorząd Uczniowski. Na korytarzach grała klimatyczna muzyka, skrzynka walentynkowa czekała na listy miłosne uczniów, a cała społeczność szkoły miała okazję przylepić sobie specjalną naklejkę i poczuć tą wspólnotę.

     • II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Samorządu

     • W ramach przygotowań do rozgrywek I Ligi Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Futsalu zespół uczestniczył w II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Samorządu, który odbył się w I LO Zambrowie. Drużyna zajęła I miejsce.

       

      Opiekun: Andrzej Czworkowski

     • Szkolne Igrzyska Sportowe

     • W czasie ferii zimowych rozegrano Szkolne Igrzyska Sportowe w piłce nożnej, tenisie stołowym i badmintonie. Drużyna futsalu brała udział w turnieju o puchar Burmistrza Miasta Zambrów – 28.01. 2024 r. Chłopcy zdobyli pierwsze miejsce. Odbyły się cztery sparingi piłki koszykowej chłopców.

       

      WYNIKI SIS W PIŁCE NOŻNEJ 2023/2024

       

      1TL – 2 TL     2:3

      3 BTI – 3 TL  4:2

      1 TL – 3 BTI  12:1

      2 TL – 3 TL    3:0 vo

      3 BTI – 2 TL  3:5

      1 TL – 3 TL    12:3

       

      1 miejsce        2 TL

      2 miejsce        1 TL

      3 miejsce        3 BTI

      4 miejsce        3 TL

       

      WYNIKI SIS W TENISIE STOŁOWYM 2023/2024

       

      1.Michalski Piotr       2 TL

      2.Gardocki Hubert     2 TL

      3.Falkowski Kacper   3 BTI

      4.Malinowski Tomasz 3 BTI

       

      WYNIKI SIS W BADMINTONIE 2023/2024

       

      1.Radwański Hubert  2 TL

      2.Michalski Piotr       2 TL

      3.Gardocki Hubert     2 TL

      4.Falkowski Kacper   3 BTI

      5.Malinowski Tomasz 3 BTI

       

      XXIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów

      w Kategorii Szkół Ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024.

      W dniu 28 stycznia 2024 roku odbył się XXIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów w Kategorii Szkół Ponadpodstawowych. W turnieju brała udział drużyna futsalu naszej szkoły. Zespół zajął I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

       

      Opiekun: Andrzej Słaby

       

      Wyniki turnieju szkół ponadgimnazjalnych

      ZSA – I LO    1:3

      I LO – ZS1     2:4

      ZS1 – ZSA      7:1

       

      Tabela turnieju szkół ponadgimnazjalnych:

      1. ZS1 Zambrów   6 pkt.   11:3
      2. I LO Zambrów  3 pkt.     5:5
      3. ZSA Zambrów  0 pkt.     2:10

       

      Najlepszy zawodnik – Marcin. Zawadzki ZS1 Zambrów

      Najlepszy strzelec – Hubert Radwański ZS1 Zambrów

     • Manufaktura czekolady

     • Nowa galeria Manufaktura czekolady została dodana do albumu fotograficznego

      Czy znasz smak prawdziwej czekolady?

      Uczniowie klas 1 i 2 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz 1 Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach w Manufakturze czekolady w Warszawie. Jest to jedyne miejsce w Polsce, które z ziaren kakaowca tworzy prawdziwą czekoladę. Długoletnie badania potwierdzają wiele pozytywnych skutków jedzenia czekolady.

      Oto kilka faktów:

      - czekolada zawiera przeciwutleniacze chroniące nasze komórki przed uszkodzeniami i starzeniem

      - podczas jedzenia czekolady wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia

      - zawarte w czekoladzie kakao hamuje rozwój bakterii wytwarzających kwasy

      - zastąpienie wysokokalorycznego deseru małą porcją dobrej czekolady pozwala zrzucić nadwagę bez odmawiania sobie słodyczy

      - czekolada jest doskonałym źródłem potasu, żelaza, fosforu, cynku i miedzi

      Nie zabrakło również aktywności fizycznej, która jest równie ważna jak zdrowe żywienie. O tej porze roku mogły być to tylko łyżwy. Bawiliśmy się znakomicie, serdecznie polecamy.

      Justyna Śledziewska Agnieszka Lisińska

     • Jasełka 2023

     • Nowa galeria Jasełka 2023 została dodana do albumu fotograficznego

      "Naucz nas wszystkich- Boże:

      miłości, obyśmy do niej dorośli.

      Wspomagaj,przymnóż nam wiary, byśmy w tej drodze wytrwali.

      Naucz nas chlebem się dzielić, by nikt nie łaknął na ziemi.

      Naucz przebaczać i przebacz- pomóż nam bliźnich zrozumieć.

      Ukochany Boże- coś przybrał postać dziecka- zechciej już na zawsze pośród nas zamieszkać."

      22 grudnia odbyły się w Zespole Szkół nr 1 bożonarodzeniowe "Jasełka". Zostały one poprowadzone przez naszych nowych nauczycieli religii: siostrę  Monikę Śliwińską i księdza Mateusza  Dobrzyckiego.

      Następnie społeczność szkolna udała się na Wigilie klasowe.

     • Projekt „Stawiam na wołowinę” w Zambrowie

     • 11 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone w ramach programu „Stawiam na wołowinę”. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Związek Polskie Mięso.

      Głównym celem projektu jest objęcie profesjonalnym szkoleniem uczniów wybranych szkół gastronomicznych z zakresu jakości polskiego mięsa wołowego.

      Spotkanie składało się z dwóch części. W ramach części teoretycznej godzinny wykład przeprowadzili szef kuchni Marcin Budynek oraz dietetyk Judyta Szymkowiak, którzy przybliżyli aktualne informacje kulinarne, a także żywieniowe dotyczące polskiej wołowiny.

      Program części praktycznej obejmował pracę pod okiem 3 szefów kuchni z Akademii Kulinarnej Marcina Budynka.

      Dziękujemy serdecznie.

      Z kulinarnymi pozdrowieniami uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie