• Praktyczna Gastronomia we Współczesnej Europie

• 10.10.2023 20:22
      • Praktyczna Gastronomia we Współczesnej Europie

• Pragniemy poinformować, iż Nasza Szkoła, jako jedyna w powiecie zambrowskim, uzyskała dofinansowanie na  zagraniczną mobilności  Uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Możliwe jest to dzięki zaakceptowanemu projektowi „Praktyczna Gastronomia we Współczesnej Europie – numer umowy POWERVET-2015-1-PL01-KA102-015110.

Nasz Projekt, w związku z ograniczoną ilością środków finansowych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), został pozytywnie oceniony, jednakże trafił na listę rezerwową. Chcąc umożliwić realizację projektów instytucjom z listy rezerwowej FRSE pozyskała na ten cel środki z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) opracowując projekt "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego".

Projekt "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" jest realizowany w IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

W praktyce Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji realizując projekt ze środków PO WER dofinansuje projekty, które przeszły pozytywnie procedurę selekcji: ocenę formalną i merytoryczną w programie Erasmus+ sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna” w konkursie w roku 2015 i 2016, ale nie zostały zaakceptowane do realizacji ze względu na wyczerpanie środków finansowych na ten cel (lista rezerwowa).

Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w 100%.