• Technik mechanik

• 02.10.2023 19:37
      • Technik mechanik to specjalista posiadający wiedzę i umiejętności z zakresu budowy, zasad działania i projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych
      • Przedmioty rozszerzone: geografia

Dodatkowy przedmiot: programowanie obrabiarek CNC

Technik mechanik to specjalista posiadający wiedzę i umiejętności z zakresu budowy, zasad działania i projektowania maszyn i urządzeń mechanicznych. Jeżeli chcesz zdobyć zawód szerokoprofilowy, a rozmaitość zadań zawodowych, szeroki asortyment maszyn występujących w poszczególnych miejscach pracy, specyfika różnych procesów technologicznych i organizacyjnych jest dla Ciebie wyzwaniem, to zawód technika mechanika w naszej szkole jest miejscem dla Ciebie.

W naszej szkole zdobędziesz takie umiejętności, jak:

♦ montowanie maszyn i urządzeń,

♦ obsługiwanie maszyn i urządzeń,

♦ instalowanie i uruchamianie maszyn i urządzeń,

♦ organizowanie procesów obróbki i montażu części maszyn i urządzeń,

♦ nadzorowanie procesów obróbki i montażu części maszyn i urządzeń.

KARIERA EDUKACYJNA

W trakcie 5- letniego cyklu kształcenia:

♦ zdobędziesz dwie kwalifikacje

MEC.03. Montaż i obsługa maszyn i urządzeń

MEC.09. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

♦ odbędziesz atrakcyjne praktyki i kursy specjalistyczne,

♦ będziesz mógł wziąć udział we współpracy ze szkołami z zagranicy oraz w wyjazdach zagranicznych.

Możliwości dalszego kształcenia

W czasie nauki uczniowie zdają egzaminy potwierdzające dwie kwalifikacje zawodowe. Pomyślnie zdane egzaminy oraz ukończenie szkoły średniej dają tytuł technika mechanika, a zdany egzamin maturalny - szansę kontynuowania nauki na studiach wyższych. Absolwenci technikum mechanika mają doskonałe podwaliny do dalszego kształcenia się na poziomie politechnicznym w kierunkach mechanicznym i mechatronicznym.

KARIERA ZAWODOWA

Pracę znajdziesz między innymi:

♦ w sferze produkcyjnej i usługowej, głównie na stanowiskach średniego nadzoru technicznego,

♦ w obsłudze maszyn i urządzeń produkcyjnych,

♦ w montażu maszyn,

♦ w kontroli technicznej,

♦ w organizacji i nadzorowaniu prac,

♦ w konserwacji i naprawie eksploatowanych maszyn,

♦ w organizowaniu zaopatrzenia i zbytu.

Ze względu na wszechstronne przygotowanie w dziedzinie technologii mechanicznej, technik mechanik jest zawodem szerokoprofilowym, umożliwiającym łatwe przekwalifikowanie, co stwarza dodatkowe możliwości zatrudnienia.