• Zajęcia z języka hiszpańskiego przygotowujące uczniów do wyjazdu na staże zagraniczne do Walencji

• 03.10.2023 18:44
      • W dniach 24.03-1.04.2023r. odbyły się zajęcia z języka hiszpańskiego przygotowujące uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie do wyjazdu na staże zagraniczne do Walencji (Hiszpania) w ramach projektu o nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000057184 realizowanego ze środków Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Podczas zajęć uczniowie nauczyli się podstawowych zwrotów umożliwiających zapoznanie z nowymi osobami, dowiedzieli się jak poprosić oraz podać numer telefonu. Uczniowie wiedzą już jak można zamówić jedzenie i napoje w restauracji i zapytać o drogę. Ponadto zapoznali się z podstawowymi zwrotami, które mogą przydać się podczas wizyty u lekarza, jak wezwać pomoc w razie wypadku lub pożaru. Z zajęć dowiedzieli się także jak dogadać się z obsługą hotelu w razie niedogodności. Dużą ciekawość wzbudziły elementy kultury Hiszpanii oraz różnice pomiędzy Hiszpanami i Polakami.