• Szkolny Konkurs Znajomości Lektur

• 18.10.2023 13:07
      • „Gerwazy vel Półkozic vel Mopanku vel Szczerbiec vel Rębajło

vel Klucznik vel Scyzoryk”

• Pod koniec II półrocza roku szkolnego 2017/2018 zorganizowano w bibliotece Szkolny Konkurs Znajomości Lektur pt. „Gerwazy vel Półkozic vel Mopanku vel Szczerbiec vel Rębajło vel Klucznik vel Scyzoryk”.

Wszystkie klasy naszej szkoły (liceum i technikum), które kończą się maturą,  pisały prace ze znajomości omawianych lektur. Każda klasa pisała losowo wybrany test z jednej książki.

W konkursie wzięło udział dziesięć klas. Testy obejmowały następujące lektury: „Król Edyp”, „Makbet”, „Dziady”, „Pan Tadeusz”, „Lalka”, „Wesele”. Spośród wszystkich uczniów, którzy brali udział w tym konkursie, wyłoniono zwycięzców w poszczególnych klasach:

I a LO – Aleksandra Jakubowska

I b LO – Michał Golec

I TI – Paulina Arasim

I TL – Marta Mórawska

I TŻ – Kacper Lubiejewski

II LO – Agata Perkowska, Kamil Milewski

II TI – Karol Szymczuk

II TL – Wiktoria Mstowska

II TŻ – Elżbieta Sakowicz

III TŻ – Monika Kołakowska

Obecna wystawa prezentuje pisane przez uczniów testy i lektury ze szkoły ponadgimnazjalnej.

Dziękuje wszystkim uczniom uczestniczącym w tym konkursie i gratuluję zwycięzcom.

Ewa Matanowska