• #Zdolniacha z Czerwoniaka

• 14.02.2024 18:08
      • Obdarzony przez naturę charakterystycznym głosem o ciemnej głębokiej barwie, aktorsko uzdolniony, sympatyczny – tak można w pierwszych słowach opisać kolejnego kandydata do tytułu ”Zdolniacha z Czerwonika” – Wiktora Choromańskiego z klasy 5TI.
      • Tym głosem oraz siłą interpretacji zachwycił słuchaczy już w I klasie, kiedy na uroczystości szkolnej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości wyrecytował „Redutę Ordona”. Potem zdobywał liczne nagrody w konkursach recytatorskich na różnych szczeblach. Jednak chyba najbardziej zapisze się w annałach naszej szkoły jako genialny doktor Freud z przedstawienia „Coś z Freuda”. Dzięki jego brawurowej kreacji przedstawienie zdobyło wyróżnienie w 2023r. na ogólnopolskim konkursie szkolnych przedstawień teatralnych im. L. Komarnickiego oraz w zambrowskim przeglądzie grup teatralnych „Potyczki Teatralne”. Nie zapomnimy go długo również dzięki roli stanowczego Majora z przedstawienia A. Fredry „Geldhab” oraz przezabawnego Papkina z „Zemsty”. Na swoim koncie ma wiele występów na szkolnej scenie. Przez 5 lat jego głos słyszeliśmy na prawie wszystkich szkolnych uroczystościach. Zabrakłoby tu miejsca, żeby je wszystkie wymienić.

Jak przystało na prawdziwego „zdolniachę”, Wiktor jest wzorowym uczniem osiągającym co roku bardzo dobre wyniki nauczania, jest świetny z angielskiego, w trakcie nauki w Czerwoniaku uczestniczył w wielu konkursach przedmiotowych. Przez wiele lat pełnił funkcję chorążego pocztu sztandarowego, reprezentując naszą szkołę zarówno na uroczystościach szkolnych jak i powiatowych, był wieloletnim gospodarzem klasy. Zawsze chętny do współpracy, dyspozycyjny, posiada wysoką kulturę osobistą. Zapytany o plany na przyszłość jeszcze ich nie precyzuje. Może wybierze karierę aktora? Kto wie… A póki co, życzymy mu sukcesów na maturze i spełnienia marzeń.