• Hej kolęda - główna nagroda dla Zespołu "Grota"

Uczniowie naszej szkoły otrzymali główną nagrodę w II Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Hej  kolęda" zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju i Edukacji Osób Niepełnosprawnych "Naprzeciw".

W skład występującego zespołu "Grota" wchodzą nasi uczniowie: Julia Tyszko, Julia Han ,Patrycja Tatko, Rafał Orłowski, Julia Łuniewska, Klaudia Groszfeld, Julia Dąbrowska

• NIETYPOWY GOŚĆ W CZERWONIAKU!

• 11 stycznia na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego Iwony Grajewskiej-Partyki do naszej szkoły zawitał Hyman Freedman,

szalony native speaker z Nowego Jorku, przekazując wiedzę na temat Stanów Zjednoczonych. W ramach wizyty poprowadził lekcję języka angielskiego w klasie maturalnej. Klasa III BLO miała okazję porozmawiać z nim na temat życia kulturalnego, a II TŻ sprawdzić swoje umiejętności językowe, proponując mu posiłek w szkolnej stołówce. Uczeń klasy gastronomicznej, Szymon Truchel, odegrał rolę kelnera idealnie za co został pochwalony i nagrodzony sowitym napiwkiem. Mamy nadzieję, że Hyman jeszcze nie raz odwiedzi ZSnr1 zarażając uczniów swoją pozytywną energią. Jego amerykański sposób bycia na pewno przełamie bariery i ułatwi naukę języka.Wszyscy zainteresowani osoba tego niezwykłego nauczyciela oraz jego niecodziennymi metodami nauczania mogą śledzić jego profil na:

Instagram: http://bit.ly/Instagram_jaksiemasz

Youtube: http://bit.ly/YouTubeJaksiemasz

• Wygrana II TL w Lidze Klas

• Dnia 21.12.2017 roku klasa II TL wybrała się do zambrowskiego kina w ramach wygranej Ligi Klas z poprzedniego roku.

Wybranym filmem przez klasę był "Najlepszy". Film ten opowiada historię Jerzego Górskiego, który zmagał się z narkomanią. Nasz główny bohater zmagał się kilka lat ze swoim nałogiem i przeżył śmierć swoich znajomych oraz dziewczyny przez przedawkowanie narkotyków. Jerzy po swojej długiej wędrówce z uzależnieniem pokonał podwójnego Iron Men'a. Reżyser filmu postarał się o najmniejsze szczegóły, przez co film jeszcze bardziej zyskał na wartości. Postać Jerzego zagrał Jakub Gierszał, który wykazał się kunsztem aktorskim już nie pierwszy raz w filmie, który ukazuje problemy społeczeństwa i porusza widownię. Całej klasie film się bardzo podobał. Sądzę, że film ten pokazuję z jakiego dna człowiek może wyjść i osiągnąć największe rzeczy oraz jest przestrogą przed uzależnieniem od narkotyków.

• Lekcja o Funduszach Europejskich

• W kwietniu uczniowie klas I TL i I b LO wzięli udział w kolejnej edycji akcji edukacyjnej Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”.

Do udziału w akcji zaproszone zostały szkoły ponadpodstawowe i gimnazja z pięciu województw Polski Wschodniej. Na specjalnie zorganizowanych lekcjach, o niestandardowej formule, uczniowie mieli okazję poznać bliżej Fundusze Europejskie, zwłaszcza w kontekście rozwoju i realizacji pomysłów biznesowych.

Celem zajęć była  popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości w kontekście Funduszy Europejskich, w tym Programu Polska Wschodnia (POPW), wśród uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Polski Wschodniej.

Uczniowie zapoznali się  z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla młodych ludzi oraz możliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu, na przykładzie Programu Polska Wschodnia, a w szczególności Platform startowych dla nowych pomysłów. Przybliżone zostały  im  cele i zasady aplikowania o środki na wsparcie start-upów w ramach Platform startowych współfinansowanych z Programu Polska Wschodnia. Na lekcji poznali również  dobre praktyki  i przykłady przedsiębiorczości młodych ludzi.

Uczniowie otrzymali specjalnie przygotowane komiksy o funduszach europejskich, które mieli za zadanie uzupełnić w ramach zadania konkursowego. Osoby, które zrobiły to bezbłędnie i najszybciej otrzymały karty upominkowe do sieci sklepów EMPIK.

Lekcje o Funduszach Europejskich przeprowadziła p. Anna Łuniewska – Kochańska.

• Zastępstwa

• Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
        • Konta użytkowników

• For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.