• #ZdolniachazCzerwoniaka
   • #ZdolniachazCzerwoniaka

   • 18.10.2023 22:36
   • Paweł Godlewski – jeden z 32 informatyków- przystojniaków z klasy 2 TI. To przede wszystkim pasjonat nowych technologii, który od dziecka interesuje się komputerami i uwierzcie, jest w tym bardzo dobry.
   •  

    Od wielu lat współpracuje z działającym przy MOK-u w Zambrowie klubem technologicznym CoderDojo. Z języka japońskiego „Dojo” to „świątynia nauki”. I właśnie w tej ”świątyni” Paweł pełni rolę mentora, czyli wolontariusza, który wprowadza swoich młodszych kolegów, zwanych w klubie „ninja” w świat nowinek technologicznych. Dzieli się wiedzą na temat m.in. grafiki komputerowej, oprogramowania, edycji dźwięków, jak np. stworzyć własną grę czy nagrać i zmontować Vlog na You Tube – jednym słowem, jak zostać programistą. Ma już na swoim koncie ciekawe osiągnięcia. Stworzona przez niego gra „Programmer: A story about bugs” została zaprezentowana na festiwalu na uniwersytecie w Dublinie, gdzie 12 –letni wówczas Paweł sam przedstawił swój projekt nie tylko jury, ale również irlandzkiej telewizji. Ostatnio zajmuje się tworzeniem modyfikacji do popularnej gry Minecraft. Jego modyfikacje wnoszą nowe elementy do gry, np. urządzenia do ładowania skrzynek, które zjeżdżają po linie na tyrolce, (https://imgur.com/E1xpmdR), podajniki, czyli robotyczne łapy, które przenoszą różne przedmioty (https://imgur.com/hvTI8SH), karabin maszynowy (https://imgur.com/PzBDzOR, haubicę automatyczną (https://www.youtube.com/watch?v=zpyZ2FRLMcc ) i wiele innych. Ponadto podczas tworzenia modyfikacji nawiązuje kontakty z ludźmi z całego świata: Niemcami, Rosjanami, Koreańczykami, Amerykanami, w jednym z projektów pomagał mu programista z RPA. Ostatnio założył wraz ze Szwedem, Amerykaninem i Australijczykiem zespół, który tworzy nową modyfikację – Immersive Geology – mod skupia się na realistycznej generacji terenu, dodaje prawdziwe rodzaje skał i minerałów do gry. Imponujące i kształcące – przyznajcie sami.
    Ale to nie wszystko. Rolę mentora Paweł pełni również w naszej szkole. Dzięki swoim umiejętnościom i kreatywności zmontował szkolne filmy „Czerwoniak dla Niepodległej” oraz „Wirtualny spacer po szkole”. Jest naszym montażystą, dźwiękowcem, filmowcem. W zależności od potrzeby nagrywa, montuje, przetwarza dźwięk, tworzy. Jest zawsze pozytywnie nastawiony do każdego nowego wyzwania, szuka rozwiązań, nie odmawia pomocy. Kieruje się po prostu jedną z podstawowych zasad powstałego przed laty w Irlandii projektu CoderDojo – „One Rule - Be Cool!”

   • Wróć do listy artykułów
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie