• Jedno Serce Nie Da Rady - zbiórka dla schroniska w Nowym Szumowie

     • Szkolny Klub Wolontariatu "Silni Razem" wraz z całą społecznością "Czerwoniaka" przeprowadził zbiórkę karmy i artykułów dla schroniska w Nowym Szumowie

      Dzięki hojności i przedsiębiorczości Uczniów i Nauczycieli  Naszej Szkoły udało się zebrać około TONY (!) karmy suchej i mokrej dla psiaków i kotków. Oprócz tego zebrano smycze, miski i koce dla zwierząt.

      Klasy, które najbardziej przyczyniły się do zebrania tak rekordowej ilości karmy, pojechały do przytuliska dla zwierząt Fundacji Jedno Serce Nie Da Rady w Nowym Szumowie. Naszym oczom ukazały się osamotnione, porzucone i zaniedbane przez nieodpowiedzialnych ludzi zwierzaki. Całe szczęście są na tym świecie osoby dbające o dobro "braci naszych mniejszych". Uczniowie wyprowadzili psiaki na spacer dając przy tym wiele radości i sobie i mieszkańcom przytuliska.
      Polecamy serdecznie akcje wspierające lokalne schroniska oraz zbiórki internetowe. Więcej informacji można zleźć na stronach podlinkowanych poniżej

     • Kino Sferyczne

     • Kino Sferyczne to interesująca forma kształcenia poprzez atrakcyjne widoki, zaskakujące efekty dźwiękowe i zajmującą opowieść.  Za pomocą cyfrowego sprzętu widzowie mogą przenieść się do innej przestrzeni.

      Takie doświadczenie stało się udziałem uczniów „Czerwoniaka” w dniu 23.11.23 r. zorganizowane zostały owe pokazy. Spośród propozycji klasy wybrały najbardziej według nich ciekawe: „Powrót na Księżyc”, „World 2 War” oraz „Origins of life”.

     • IV Podlaski Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska 2023

     • Sukces uczennicy Czerwoniaka

      Paulina Kołakowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1
      w Zambrowie zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie z ochrony środowiska, którego organizatorem był Wydział Chemii na Uniwersytecie
      w Białymstoku wraz z oddziałem Polskiej Akademii Nauk. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o zanieczyszczeniach, sposobach ich ograniczenia poprzez działania proekologiczne oraz możliwościach kształcenia na uniwersyteckich kierunkach, które przygotowują specjalistów podejmujących w praktyce zadania poprawy stanu środowiska.

      IV Podlaski Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska składał się z trzech etapów. W pierwszym, który polegał na rozwiązaniu testu z zakresu chemii ogólnej
      i nieorganicznej, zanieczyszczeń powietrza, gospodarki odpadami i ściekami oraz monitoringu stanu środowiska, wzięło udział ponad 50 uczniów z województwa podlaskiego. Drugi etap, do którego zakwalifikowało się dziewięcioro uczestników, obejmował oceniane zajęcia laboratoryjne, zaś trzecia część
      - prezentacje wybranych tematów z ekologii.

      Dnia 15 listopada 2023 roku na uniwersyteckim kampusie odbył się finał Podlaskiego Konkursu Wiedzy o Ochronie Środowiska, podczas którego dziewięcioro uczniów przedstawiło swoje prezentacje z zakresu czynników zanieczyszczających naszą planetę oraz działań proekologicznych. Poziom przygotowanych prac był bardzo wysoki. Po uważnym wysłuchaniu prezentacji
      i podsumowaniu punktów z pierwszego etapu (pisemny test) oraz drugiego (warsztaty laboratoryjne) komisja konkursowa wyłoniła troje zwycięzców. Trzecie miejsce zajęła Paulina Kołakowska uczennica klasy II a LO
      z zambrowskiego Czerwoniaka, której opiekunem była pani Anna Gosk –Furmanek. Laureaci otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe oraz indeks na studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Białymstoku.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

     • Dzień Niepodległości w naszej szkole

     • „Bo wolność krzyżami się mierzy/Historia ten jeden ma błąd” – te słowa Feliksa Konarskiego,
      pochodzące z piosenki: „Czerwone maki na Monte Cassino”, przyświecały uroczystości
      szkolnej, która odbyła się 10 listopada w Zespole Szkół nr 1. Pretekstem do spotkania się
      społeczności szkolnej z senatorem RP, Panem Markiem Adamem Komorowskim, starostą
      powiatu zambrowskiego, Panem Zbigniewem Teofilem Jachem oraz przedstawicielami
      Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Zambrów i Sybirakami, stała się 105 rocznica
      odzyskania przez Polskę niepodległości.
      Młodzież „Czerwoniaka”, pod opieką Pana Krzysztofa Krajewskiego, przygotowała na tę
      okazję słowno - muzyczną prezentację, w której nie zabrakło patriotycznych pieśni i wierszy,
      których zadaniem miało być przede wszystkim kształtowanie postawy szacunku do historii
      naszego kraju oraz symboli narodowych. Szczególnie wzruszającym momentem było liryczne
      wykonanie przez uczennicę klasy II Technikum Logistycznego, Aleksandrę Sienicką,
      piosenki: „Modlitwa o pokój”. Wszyscy obecni na uroczystości odśpiewali też „Rotę”, która
      od momentu swojego powstania łączy nas - Polaków i uświadamia kolejnym pokoleniom
      znaczenie takich wartości, jak: wolność, patriotyzm, ojczyzna i niepodległość.
      Pan starosta podzielił się z zebranymi swoją poezją patriotyczną i przybliżył postać Ignacego
      Jana Paderewskiego, jednego z „ojców” polskiej niepodległości. O swoich wspomnieniach
      z wywózki na Syberię opowiedział Pan Roman Kalista, Prezes Zambrowskiego Koła Związku
      Sybiraków, a młodzież ZS 1 podziękowała zaproszonym na apel „świadkom historii” za ich
      trud i poświęcenie na rzecz wolności.
      Właśnie słowo wolność, o którym często dziś zapominamy, stało się tego dnia najważniejsze
      i należy mieć tylko nadzieję, że nikt z nas nie będzie musiał nigdy poczuć, czym jest niewola
      i żyć w kraju, którego nie ma.


      Krzysztof Krajewski

     • Dzień Nauczyciela w „Czerwoniaku” 2023

     • W dniu 16 października 2023 roku, w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie, odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, a następnie głos zabrał wicedyrektor szkoły, pan Ireneusz Rudnicki, który złożył wszystkim pracownikom oświaty życzenia zdrowia, pomyślności i satysfakcji z pracy. Część artystyczną, przygotowaną przez panią Wiolettę Werpachowską i panią Bożenę Boruc, wypełniły piosenki oraz okolicznościowe wiersze, a także prezentacja przybliżająca historię Komisji Edukacji Narodowej.

      Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej stał się nie tylko okazją do podziękowania wszystkim pracownikom oświaty za ich trud i poświęcenie, ale również sposobem na zaprezentowanie przez uczniów ZS 1 ich talentów i zdolności.

     • Babie lato w pełni!

     • Babie lato w pełni!Korzystając z pogody i pomysłów naszych uczniów na integrację zespołu klasowego, wrzesień minął nam niezwykle miło.

      Klasy I i II Technikum żywienia i usług gastronomicznych, I Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz III Technikum Logistycznego, wraz z wychowawcami, wybrali się na spływ kajakowy na rzece Krutynia. Przepiękne, malownicze krajobrazy, natura i mnóstwo uśmiechu, zachęciły koleją klasę do organizacji takiej wycieczki.Klasa IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych i Technikum Logistycznego wraz z wychowawcą, również postawiły na kajakową przygodę na Krutyni. Uczestniczyli przy tym w zajęciach przyrodniczych, prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa w Piszu.Natomiast nasi tegoroczni maturzyści z V klas Technikum, wraz z wychowawcami, wybrali się na turniej paintball do Białegostoku. Rywalizacja byłą bardzo emocjonująca, a uczniowie pełni energii, która pomoże im być gotowymi na wyzwania związane z egzaminami zawodowymi i maturą.Wszystkie wyjazdy uwieńczone zostały ogniskiem z kiełbaskami i piankami. Taki wrzesień to my lubimy, ale to jeszcze nie koniec. Kolejne wyjazdy już niebawem.

     • Zebranie Rodziców klas pierwszych

     • Zapraszamy na zebranie rodziców klas pierwszych 18.09.2023 r. na godz. 16:00

       

      1. Ogólne spotkanie z dyrektorem, pedagogiem, psychologiem i wychowawcami na sali gimnastycznej godz. 16:00

       

      2.Spotkanie z wychowawcami klas godz. 16:30

      klasa ITI - 117

      klasa ITL - 208

      ITŻ/TG - 116

      IALO -  205

      IBLO -  212

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • W dniu 4 września 2023 roku społeczność Zespołu Szkół nr 1 wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024.

      Zaszczycił ją swoją obecnością senator RP, Pan Marek Adam Komorowski, który życzył wszystkim zebranym jak najlepszych wyników i satysfakcji z pracy. Natomiast dyrektor szkoły poinformował zebranych o planach związanych z remontem szatni (w tym roku szkolnym) oraz całego budynku, który planowany jest na rok 2025.

     • Kandydaci do Technikum!!!

     • Badania lekarskie odbędą się w Zespole Szkół nr 1 (sala 104) dnia 13.07.2023 r od godz. 9:00 do godz.13:00

      Skierowania na badania wydawane są w sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 do dnia 19 lipca 2023 r.

      Możliwe jest również wykonanie badań 12 lipca w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczościod godz. 9:00 do godz.13:00 oraz  w Centrum Medycyny Pracy i Rodziny R MED. w Białymstoku przy ul. Stołecznej 7 lok. 5/2 po wcześniejszej rejestracji tel: 570645210, 661126021.

      PO WYKONANIU BADANIA ORZECZENIA LEKARSKIE NALEŻY DOSTARCZYĆ DO SZKOŁY DO DNIA 21 LIPCA 2023

     • Wycieczka rowerowa

     • Dnia 21.06.2023 r. młodzież z naszej szkoły pod opieką

      Krzysztofa Boruca,  Jerzego Hryńko, Grzegorza Werpachowskiego oraz Andrzeja Brzóski wybrała się na wycieczkę rowerową do Czerwonego Boru. Trasa wiodła przez malownicze tereny wiosek. Mimo wysokiej temperatury młodzież pokonała dystans 20 km z uśmiechami na ustach. Po półgodzinnym odpoczynku ruszono w drogę powrotną. Zwieńczeniem podróży była wizyta w McDonaldzie, gdzie młodzież ochłodziła się przy solidnej porcji lodów i dań lokalnych ;) . Wycieczkę można uznać za udaną, a piękne polany i leśne widoki umilały podróż. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do domów.

     • Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym

     • Wyjazd wolontariuszy do Łodzi w ramach projektu „Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym”

      Wolontariusze z Zambrowa w ramach projektu „Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym” odwiedzili Łódź. Zostali całkowicie oczarowani tym miastem, pełnym pozytywnych zaskoczeń.

      Jak na wolontariuszy przystało, swoją wycieczkę rozpoczęli od Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie znajduje się symboliczne, srebrne serce WOŚP. Spacerując po słynnej ulicy Piotrkowskiej, wolontariusze nie mogli oprzeć się urokowi Alei Gwiazd czy Pasażu Róż, a w ich sercach zagościły wspomnienia o wielkich ludziach, takich jak Tuwim, Reymont i Rubinstein. Udało się im spotkać także Misia Uszatka, dzięki któremu udało im się powrócić na chwilę do dziecięcych lat. Podziwiali przepiękne murale oraz zanurzyli się w atmosferze podwórek w stylu włoskim, gdzie historia i nowoczesność splatają się w pięknej architekturze zabytkowych kamienic i pałacyków. Mieli również możliwość odkryć takie miejsca, jak Manufaktura, Księży Młyn i EC1, które wywarły na nich ogromne wrażenie.Łódzkie Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Mieszka tam 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Orangutan sumatrzański rozbawił wszystkich obecnych do łez swoimi popisami. Nic dziwnego, skoro okazało się, że posiada około 97% DNA ludzkiego.Łódź to miasto kultury, niezwykłej architektury i niekończących się niespodzianek. Wolontariusze gorąco polecają to miejsce i zapowiadają, że z pewnością jeszcze nie jeden raz w nim zagoszczą. Wspominają o Łódzkiej Szkole Filmowej (HollyŁódź), a także o ich ulubionym przewodniku – panu Marcinie, który jest prawdziwym pasjonatem i oprócz Łodzi uwielbia także młodzież.

     • „Czerwoniak” śpieszy z pomocą

     • Po raz kolejny okazało się, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 mają wielkie serca, które otwierają z radością na innych i zawsze gotowi są nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

      Okazją do wywołania uśmiechu na twarzy dziecka stał się „Kiermasz słodkości”, zorganizowany 1 i 2 czerwca w szkolnej kawiarence. Jego celem była pomoc Ksaweremu Jasińskiemu, chłopcu, który urodził się z rzadką wadą rozwojową prawego ucha i pilnie wymaga operacji w Stanach Zjednoczonych. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego, na czele ze wspaniałymi dziewczynami z klasy IV TLp – Julią Piotrowską, Natalią Alejnikow i Aleksandrą Kuleszą, mogliśmy przyłączyć się do łańcucha ludzi dobrej woli, którzy wspomagają tego małego wojownika i jego rodziców.Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu – autorom kilkudziesięciu smacznych wypieków i kupującym, dzięki którym tak szybko znikały. To, co zrobiliście, zasługuje na uznanie, a dobre uczynki zapewne do was wrócą.Warto też w tym miejscu nadmienić, iż nasza szkoła wzięła udział w Akcji #Ksawciochallange, którą rozpoczęli strażacy z OSP Szumowo. Wpłacone w ten sposób pieniądze zasiliły zebraną podczas kiermaszu kwotę.Trzymajmy kciuki za Ksawcia i pomagajmy dalej, wpłacając dowolną kwotę na konto „Fundacji Siepomaga”.Strona internetowa: https://www.siepomaga.pl/ksawery-jasinski

      Każdy grosz ma znaczenie.

      Krzysztof Krajewski

     • "Epoka Prymasa Tysiąclecia" - XXI edycja konkursu

     • 31.05.2023 uczniowie szkoły ZS nr. 1 im. Gen. Stefana "Grota" Roweckiego brali udział w finale konkursu "Epoka Prymasa Tysiąclecia" w Czyżewie.

      W konkursie uczestniczyli: - Paulina Kołakowska 1ALO - Paulina Łada 1ALO - Adam Susaev 2BTI

      Paulina Kołakowska zajęła pierwsze miejsce w etapie pisemnym oraz dostała się do etapu ustnego konkursu, który miał rozstrzygnąć o ostatecznym miejscu uczestników.

      Paulina Kołakowska zajęła ostatecznie piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej i życzymy powodzenia dla reszty w następnej edycji.

 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie