• Wycieczka rowerowa

     • Dnia 21.06.2023 r. młodzież z naszej szkoły pod opieką

      Krzysztofa Boruca,  Jerzego Hryńko, Grzegorza Werpachowskiego oraz Andrzeja Brzóski wybrała się na wycieczkę rowerową do Czerwonego Boru. Trasa wiodła przez malownicze tereny wiosek. Mimo wysokiej temperatury młodzież pokonała dystans 20 km z uśmiechami na ustach. Po półgodzinnym odpoczynku ruszono w drogę powrotną. Zwieńczeniem podróży była wizyta w McDonaldzie, gdzie młodzież ochłodziła się przy solidnej porcji lodów i dań lokalnych ;) . Wycieczkę można uznać za udaną, a piękne polany i leśne widoki umilały podróż. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do domów.

     • Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym

     • Wyjazd wolontariuszy do Łodzi w ramach projektu „Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym”

      Wolontariusze z Zambrowa w ramach projektu „Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym” odwiedzili Łódź. Zostali całkowicie oczarowani tym miastem, pełnym pozytywnych zaskoczeń.

      Jak na wolontariuszy przystało, swoją wycieczkę rozpoczęli od Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie znajduje się symboliczne, srebrne serce WOŚP. Spacerując po słynnej ulicy Piotrkowskiej, wolontariusze nie mogli oprzeć się urokowi Alei Gwiazd czy Pasażu Róż, a w ich sercach zagościły wspomnienia o wielkich ludziach, takich jak Tuwim, Reymont i Rubinstein. Udało się im spotkać także Misia Uszatka, dzięki któremu udało im się powrócić na chwilę do dziecięcych lat. Podziwiali przepiękne murale oraz zanurzyli się w atmosferze podwórek w stylu włoskim, gdzie historia i nowoczesność splatają się w pięknej architekturze zabytkowych kamienic i pałacyków. Mieli również możliwość odkryć takie miejsca, jak Manufaktura, Księży Młyn i EC1, które wywarły na nich ogromne wrażenie.Łódzkie Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej. Mieszka tam 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Orangutan sumatrzański rozbawił wszystkich obecnych do łez swoimi popisami. Nic dziwnego, skoro okazało się, że posiada około 97% DNA ludzkiego.Łódź to miasto kultury, niezwykłej architektury i niekończących się niespodzianek. Wolontariusze gorąco polecają to miejsce i zapowiadają, że z pewnością jeszcze nie jeden raz w nim zagoszczą. Wspominają o Łódzkiej Szkole Filmowej (HollyŁódź), a także o ich ulubionym przewodniku – panu Marcinie, który jest prawdziwym pasjonatem i oprócz Łodzi uwielbia także młodzież.

     • „Czerwoniak” śpieszy z pomocą

     • Po raz kolejny okazało się, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 mają wielkie serca, które otwierają z radością na innych i zawsze gotowi są nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

      Okazją do wywołania uśmiechu na twarzy dziecka stał się „Kiermasz słodkości”, zorganizowany 1 i 2 czerwca w szkolnej kawiarence. Jego celem była pomoc Ksaweremu Jasińskiemu, chłopcu, który urodził się z rzadką wadą rozwojową prawego ucha i pilnie wymaga operacji w Stanach Zjednoczonych. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego, na czele ze wspaniałymi dziewczynami z klasy IV TLp – Julią Piotrowską, Natalią Alejnikow i Aleksandrą Kuleszą, mogliśmy przyłączyć się do łańcucha ludzi dobrej woli, którzy wspomagają tego małego wojownika i jego rodziców.Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu – autorom kilkudziesięciu smacznych wypieków i kupującym, dzięki którym tak szybko znikały. To, co zrobiliście, zasługuje na uznanie, a dobre uczynki zapewne do was wrócą.Warto też w tym miejscu nadmienić, iż nasza szkoła wzięła udział w Akcji #Ksawciochallange, którą rozpoczęli strażacy z OSP Szumowo. Wpłacone w ten sposób pieniądze zasiliły zebraną podczas kiermaszu kwotę.Trzymajmy kciuki za Ksawcia i pomagajmy dalej, wpłacając dowolną kwotę na konto „Fundacji Siepomaga”.Strona internetowa: https://www.siepomaga.pl/ksawery-jasinski

      Każdy grosz ma znaczenie.

      Krzysztof Krajewski

     • "Epoka Prymasa Tysiąclecia" - XXI edycja konkursu

     • 31.05.2023 uczniowie szkoły ZS nr. 1 im. Gen. Stefana "Grota" Roweckiego brali udział w finale konkursu "Epoka Prymasa Tysiąclecia" w Czyżewie.

      W konkursie uczestniczyli: - Paulina Kołakowska 1ALO - Paulina Łada 1ALO - Adam Susaev 2BTI

      Paulina Kołakowska zajęła pierwsze miejsce w etapie pisemnym oraz dostała się do etapu ustnego konkursu, który miał rozstrzygnąć o ostatecznym miejscu uczestników.

      Paulina Kołakowska zajęła ostatecznie piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej i życzymy powodzenia dla reszty w następnej edycji.

     • Kolejny zagraniczny staż uczniów Czerwoniaka

     • Uczniowie technikum gastronomicznego w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie zakończyli trzytygodniowy staż w ramach projektu Erasmus+, który obejmował praktyki zawodowe we włoskich restauracjach Abruzji oraz program kulturowy. 

      Uczestnicy projektu zdobywali nowe umiejętności i doświadczenia w Vasto znajdującym się na południowym wybrzeżu Adriatyku w samym sercu Włoch. Centrum tego miasta to położona na wzgórzu starówka pełna zaułków, kościołów i ciekawych kamienic. Właśnie w tym urokliwym otoczeniu, w restauracjach Osteria La Spasetta, Taverna del Vasto, Fusion, Well Done Bistrot, La Transumanza, Bistrot Le Ciel i Birrificio Santa Chiara odbyły się staże zawodowe uczniów z zambrowskiego Czerwoniaka. Podczas nauki przygotowywania lokalnych potraw, dań z ryb, owoców morza, pizzy i past oraz deserów odkrywali oni kunszt kulinarny i smaki Italii, a także przekonali się jak ważna jest kultura celebrowania posiłków.

      „Poznaliśmy włoską pasję do gotowania i pysznego jedzenia. We Włoszech ceni się najbardziej tradycyjne potrawy przyrządzane ze świeżych produktów wysokiej jakości. Zaskoczyła nas wielka gościnność i życzliwość mieszkańców Vasto.” – wspominali stażyści. Z kolei włoskich pracodawców ujęła pracowitość naszych uczniów. Docenili ich chęć do nauki, entuzjazm i zaangażowanie oferując możliwość zatrudnienia w sezonie wakacyjnym. „Projekt dał nam lekcję samodzielności, możliwość podróżowania, poznania nowych zwyczajów i innych kultur. Mogliśmy poznać rówieśników z innych krajów, np. z Hiszpanii. Wyjeżdżając na takie praktyki zyskujemy dodatkowe umiejętności w zawodzie, w którym się szkolimy” – opowiadali uczniowie. Te i podobne opinie najlepiej świadczą o zdobytej wiedzy i ciekawych doświadczeniach.

      Udział w projekcie to także wolne chwile na piaszczystych plażach Marina di Vasto oraz wycieczki edukacyjne. Dzięki wyjazdowi uczniowie technikum Czerwoniaka mogli odwiedzić „Wieczne Miasto” Rzym i jego najważniejsze symbole m.in. Koloseum, Forum Romanum, Fontannę Di Trevi czy Schody Hiszpańskie. Zwiedzali również opactwo San Giovanii in Venere, dawny klasztor benedyktyński założony w VI wieku. Z kolei w rezerwacie przyrody Punta Aderci podziwiali różne odcienie Adriatyku, dziką roślinność oraz trabocchi - dawne konstrukcje połowowe charakterystyczne dla wybrzeża Abruzji, nazywane przez miejscowych „wielkimi pająkami”.

      „Serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Baranowi Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie za możliwość udziału w tym projekcie oraz Panu Michałowi Średzińskiemu za organizację wyjazdu. To był wspaniały czas nauki i doświadczeń. Zapamiętamy na długo piękne widoki, wycieczki w słońcu i deszczu oraz włoską gościnność” – przekazali uczniowie klasy IV TŻ p wraz z wychowawcą.

     • Dzień otwarty w naszej szkole

     • Kierując się hasłem: „Przyjdź – Zobacz – Zostań uczniem ZS1”, w piątek (26 maja), między godziną 10:00 a 14:00, warto było przekroczyć gościnne progi naszej szkoły, aby poznać jej ofertę edukacyjną, zobaczyć ją od środka czy porozmawiać ze starszymi kolegami o panującej tu atmosferze.

      Na licznie przybyłych w tym dniu ósmoklasistów czekały na hali sportowej prezentacje poszczególnych kierunków kształcenia, o których opowiadali nie tylko uczący w nich nauczyciele, ale również sami uczniowie. Można też było zapoznać się z ofertą takich firm jak: Mlekpol, „ArcyNET” i Inter – Tech, które od lat współpracują z naszą szkołą, a na wszystkich „głodomorów” czekały pyszne kanapeczki, ciasteczka, rogaliki i gofry, przygotowane przez uczniów Technikum Gastronomicznego.Goście, pod opieką nauczycieli i uczniów, mogli przejść się korytarzami szkoły, poznać jej rozkład, zobaczyć wyposażenie sal lekcyjnych oraz posłuchać ciekawostek nie tylko o samych kierunkach kształcenia, ale także pracy Szkolnego Koła Wolontariatu: „Silni Razem”.Nasza szkoła to idealne połączenie ponad półwiecznej tradycji z nowoczesnością, dzięki którym może ona zaspokoić nawet największe wymagania i zagwarantować wysoki poziom nauczania. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do ponownego odwiedzenia „Czerwoniaka”, oczywiście już w charakterze ucznia naszej szkoły.

      Krzysztof Krajewski

     • „Kiermasz słodkości” dla Ksawerego

     • Witajcie kochani. W dniu 1 czerwca Samorząd Uczniowski organizuje w naszej szkole „Kiermasz słodkości”.

      Jego celem jest pomoc Ksaweremu Jasińskiemu, chłopcu, który urodził się z rzadką wadą rozwojową prawego ucha i pilnie wymaga operacji w Stanach Zjednoczonych. Znamy Wasze gorące serca i prosimy, abyście otworzyli je w tym szczególnym dniu i sprawili temu dziecku radość. Wspomóc Ksawerego możecie na dwa sposoby. Jednym z nich jest przyniesienie ciasta lub innej słodkości, drugim natomiast zakup wypieku podczas kiermaszu, który odbędzie się w szkolnej kawiarence.Osoby chętne do przyniesienia ciasta proszone są o kontakt z Przewodniczącą SU – Julią Piotrowską (klasa IV TLp) lub opiekunem SU – Panem Krzysztofem Krajewskim (sala 218) do wtorku (30 maja).Oprócz niewątpliwej satysfakcji z pomagania czekają też na Was inne nagrody.Pozdrawiam.Krzysztof KrajewskiP.S. Możecie również wpłacić pieniądze na konto „Fundacji Siepomaga”. Strona internetowa:

     • Wyniki konkursu graficznego na plakat pt. "Szkoła przyszłości okiem sztucznej inteligencji"

     • Wyniki konkursu graficznego na plakat pt. "Szkoła przyszłości okiem sztucznej inteligencji".W maju przeprowadzono konkurs grafiki komputerowej pt. "Szkoła przyszłości okiem sztucznej inteligencji". Uczniowie wykorzystując generatory sztucznej inteligencji mieli zaprojektować plakat przedstawiający ich wyobrażenie edukacji w przyszłości.

      Konkurs cieszył się dużym zainteresowanie, a prace przedstawiały podobny, wysoki poziom. Komisja konkursowa, po burzliwych naradach wyłoniła laureatów miejsc I –III:

      I miejsce - Tomasz Malinowski (klasa 2BTI)II miejsce - ex aequo Adam Susaev (klasa 2BTI) oraz Islam Susaev (klasa 1TI)III miejsce – ex aequo Aleksandra Wyszyńska (klasa 1TG), Davide Bilski (klasa 2BTI), Michał Dąbrowski (klasa 1TG)

      Gratulujemy!

      Oto nagrodzone prace:

      I miejsce:

      II miejsce:

      III miejsce:

     • Uczniowie z „Czerwoniaka” na praktykach we Włoszech

     • W ramach programu Erasmus+ uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie biorą udział w projekcie nr 2022–1-PL01–KA121–VET-000057682, którego głównym celem jest doskonalenie kompetencji kluczowych, w tym językowych oraz rozwijanie umiejętności w obszarze kształcenia zawodowego.

      Uczniowie technikum gastronomicznego z „Czerwoniaka” rozpoczęli staż zawodowy we Włoszech w mieście Vasto położonym pomiędzy wodami Adriatyku a szczytami Apeninów. Vasto, pełne wielowiekowego uroku, znajduje się na południowym wybrzeżu Abruzji w  prowincji Chieti. Miasto oferuje swoim gościom niepowtarzalne piękno przyrody w sercu Włoch, niezwykłą gościnność oraz wyjątkowe smaki włoskiej kuchni. Marina di Vasto to również długa piaszczysta plaża wyróżniająca się nie tylko pod względem pięknej okolicy i  czystości, ale też z powodu drugiej co do wielkości latarni morskiej we Włoszech.Nasi uczniowie z klasy IV TŻ szkolą się w restauracjach Vasto, gdzie mają okazję poznawać tajniki zawodu pod opieką włoskich pracodawców. Stażyści uczą się przygotowywać lokalne potrawy według tradycyjnych receptur, ponieważ we Włoszech najbardziej ceniona jest kuchnia domowa oraz stosowanie świeżych produktów, najlepiej dostępnych w bliskim sąsiedztwie. Uczniowie poznają kuchnię Abruzji, która jest dosyć zróżnicowana i zawiera dużo dań rybnych oraz owoców morza oraz pasty przygotowywane w wyjątkowy sposób. Bardzo popularne jest arrosticini – mięso w postaci szaszłyka przygotowywane na ogniu. Włosi słynną z kunsztu kulinarnego, stosowania składników wysokiej jakości oraz kultury celebrowania posiłków, dlatego też staż jest niezwykłym doświadczeniem dla naszych praktykantów.Udział w projekcie to nie tylko nauka zawodu oraz zdobywanie wielu ważnych umiejętności takich jak porozumiewanie się w języku angielskim i  włoskim oraz planowanie i  organizacja pracy. Podczas stażu uczniowie mają możliwość poznawania historii i kultury Włoch. W ciągu pierwszych dni pobytu zwiedzali urokliwe Vasto, a w dzień wolny od pracy wybrali się wraz z  opiekunami na wycieczkę do Rzymu. Udało się im zobaczyć najważniejsze symbole „Wiecznego Miasta” m.in. Koloseum, Forum Romanum, Schody Hiszpańskie, Fontannę Di Trevi i Bazylikę św. Piotra w Okowach.Przed uczniami zambrowskiego „Czerwoniaka” jeszcze dwa tygodnie praktyk, nowe doświadczenia zawodowe oraz wycieczka do rezerwatu przyrody Punta Aderci rozciągającego się pomiędzy polami Abruzji a błękitnym morzem.

     • Konkurs pt "Szkoła przyszłości okiem sztucznej inteligencji"

     • Ogłaszamy konkurs graficzny na plakat pt. "Szkoła przyszłości okiem sztucznej inteligencji"Jak może wyglądać edukacja za 50, 70, a może 100 lat?

      Chętni tworzą pracę w formacie A3 z użyciem generatorów sztucznej inteligencji. Czekamy na Wasze prace do 22 maja 2023 roku. Przysyłajcie je na adres zs.sakowicz@gmail.com. W tytule podajcie swoje dane i klas.

     • Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie

     • Zaproszenie na Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie.26.05.2023 r. ( piątek) w godz. 10:00 -14:00 Zespół Szkół nr 1 w Zambrowie  serdecznie zaprasza wszystkich ósmoklasistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty.

      W programie:- prezentacja kierunków kształcenia, poznanie zawodów od praktycznej strony,- spacer po szkole,- prezentacja wydarzeń z życia szkoły,- spotkania z dyrekcją, nauczycielami, uczniami ZS1,- oraz inne atrakcje i niespodzianki.Serdecznie zapraszamy

     • Uczniowie „Czerwoniaka” na stażu w Grecji

     • Uczniowie kierunku gastronomicznego i logistycznego, pod opieką trójki nauczycieli Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie, w dniach 10.10.2022 r. – 21.10.2022 r., brali udział w realizacji mobilności w programie Erasmus+ (nr projektu: 2021 -1-PL01-KA121 -VET-000007945), odbywając staże w zakładach pracy w Grecji.

      Był to bardzo udany wyjazd, podczas którego oprócz pracy mogli oni również poznać grecką kulturę i język oraz odpocząć w hotelu „Posejdon Palace”, pięknie położonym na Riwierze Olimpijskiej. Siedemnastu uczniów technikum gastronomicznego odbywało staż w restauracjach tego hotelu, wykonując prace związane z przygotowaniem, wydawaniem posiłków oraz obsługą gości. Natomiast trzynastu uczniów technikum logistycznego pracowało w okolicznych firmach: hurtowni napojów, hurtowni artykułów budowlanych oraz magazynie owoców i warzyw. Zajmowali się tam przyjmowaniem i wydawaniem towarów do sprzedaży oraz ich inwentaryzacją. Po pracy, oraz w weekendy, cała grupa uczestniczyła w fantastycznych wycieczkach. Uczniowie „Czerwoniaka”, wraz z opiekunami, mieli między innymi okazję zobaczyć tzw. ósmy cud świata, czyli „wiszące klasztory” w Meteorach, a także odbyć rejs na wyspę Skiathos, gdzie poznać mogli miejsca znane z filmu „Mamma Mia”. Był również czas na relaks, kąpiel i odpoczynek na pięknych greckich plażach, a wszystko to u stóp pasma górskiego Olimp, z widokiem na najwyższy szczyt - Mitikas (2918 n.p.m.). Niestety, wszystko, co dobre, ma swój kres i w piątek (21.10) wielka grecka przygoda dobiegła końca. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, z cudownymi wspomnieniami czasu spędzonego na pracy, nauce i odpoczynku.

      Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego wyjazdu, a w szczególności Dyrektorowi Szkoły, Panu Sławomirowi Baranowi, oraz pilotce, Pani Małgosi, która otaczała nas opieką 24 godziny na dobę i potrafiła znaleźć balans między pracą, nauką i zabawą. Nasze podziękowania wysyłamy też w stronę kierowców – Pana Sławka i Pana Wadyma, którzy towarzyszyli nam przez dwa tygodnie i przywieźli bezpiecznie kilka tysięcy kilometrów, w sposób jak najbardziej profesjonalny, nowoczesnym autokarem Setra.

      Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentowała nasz kraj i szkołę. Potrafili przy tym super się bawić, a realizacja zadania edukacyjnego, polegającego na nauczeniu Greka zdania: „Stół z powyłamywanymi nogami”, jeszcze długo będzie wprawiało wszystkichw dobry humor.

     • Apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZS nr 1

     • W dniu 27 kwietnia 2023 roku odbył się w Zespole Szkół nr 1 uroczysty apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      Przygotowali go i poprowadzili uczniowie „Czerwoniaka”, pod opieką Pana Krzysztofa Krajewskiego. W rolę Narratora wcieliła się Marta Grądzka z klasy II TL,a Nauczyciela zagrał Kacper Kulikowski z klasy I B LO. Role uczniów przypadły Maksymilianowi Grabowskiemu z klasy II A TI, który brawurowo wykonał piosenkę Marka Grechuty: „Tyle było dni”, oraz Kindze Kaczyńskiejz klasy II TL i Jackowi Popławskiemu z klasy II B TI, którzy popisali się wspaniałą recytacją patriotycznych wierszy Jakuba Jasińskiego: „Do narodu”i Franciszka Karpińskiego: „Na dzień 3 Maja 1791”. Ich występy zostały uzupełnione prezentacją słowno – muzyczną, dzięki której młodzież Zespołu Szkół nr 1 oraz nauczyciele mogli zapoznać się z historią uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jej postanowieniami i piosenkami kojarzonymi z tym wydarzeniem.  Celem apelu było kształcenie szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego, umiłowania języka ojczystego i kultury narodowej oraz identyfikacja z postępową tradycją, poprzez czynne uczestnictwo w życiu szkoły. Młodzież wzięła udział nie tylko w szkolnej uroczystości, ale również miała okazję poznać piękną, choć bolesną historię Polski, poczuć, że jest częścią wielowiekowej tradycji. Ta swoista lekcja  stała się ważnym elementem rozwoju patriotyzmu wśród młodych ludzi, tak potrzebnego w dzisiejszych czasach, gdy po raz kolejny jesteśmy świadkami odradzania się rosyjskiego imperializmu.

      Krzysztof Krajewski

     • Uczniowie technikum z „Czerwoniaka” na praktykach w Hiszpanii

     • W ramach programu ERASMUS+ przedstawiciele III i IV klas technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie biorą udział w Projekcie nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000057184 realizowanym w ramach programu Erasmus+.

      Uczniowie technikum informatycznego oraz logistycznego z zambrowskiego „Czerwoniaka” od tygodnia przebywają w słonecznej Hiszpanii, gdzie poznają tajniki swojego zawodu pod czujnym okiem tamtejszych pracodawców. Oprócz nauki doskonalą również język angielski, ćwiczą w mowie i piśmie język hiszpański, a przy okazji zwiedzają przepiękną Walencję, trzecie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii.

      Warto podkreślić, że uczniowie ZS1 znakomicie radzą sobie z wyzwaniem, jakie zostało przed nimi postawione. Sprawnie komunikują się w języku angielskim i hiszpańskim, bez większych problemów poruszają się metrem w Walencji, oraz odbywają swoje praktykiw nowych, nieznanych im dotychczas warunkach. Po pracy mają czas, by pozwiedzać Walencję, porozmawiać z jej uśmiechniętymi mieszkańcami lub zażywać kąpieli słonecznych na pięknych plażach Morza Śródziemnego. Tak na marginesie, jest tutaj ponad 300 słonecznych dni w roku, więc pogodę mają gwarantowaną.

      W czasie kilku dni swojego pobytu, uczniowie i ich opiekunowie mieli możliwość zwiedzić takie miejsca jak:

      • MARCAT CENTRAL w Walencji – targ, gdzie jest ponad 300 stoisk z owocami, warzywami, serami, owocami morza oraz całą gamą kolorów i aromatów kuchni śródziemnomorskiej.
      • LONJA DE LA SEDA– giełdę jedwabiu, budynek będący symbolem bogactwa miasta.
      • PLAZA DE LA VIRGEN – plac z fontanną, obok katedry, miejsce spotkańi wielu imprez, w których biorą udział mieszkańcy Walencji.
      • TURJA PARK – park, który ciągnie się przez całe miasto, a znajduje się w dawnym korycie rzeki Turia.
      • L’Oceanográfic – największe Oceanarium w Europie, w którym mieszkają tysiące zwierząt morskich z całego świata.
      • EL Cabañal – jedną z wielu plaż Walencji.

      Oczywiście to nie koniec atrakcji, gdyż przed nimi jeszcze 2 tygodnie pobytu w Hiszpanii. Uczniowie codziennie odkrywają uroki, kulturę oraz kuchnię Walencji. Jest to dla nich  i ich opiekunów niezwykła przygoda, która zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

     • Turniej Wiedzy Pożarniczej

     • Dnia 19 kwietnia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Zambrowie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: " Młodzież Zapobiega Pożarom".

      Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy II ATI- Olivier Sawicki i Łukasz Michalak. Po części pisemnej do drugiego etapu (części ustnej) przeszedł Łukasz Michalak. W swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce i uzyskał prawo udziału w Wojewódzki Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się w dniu 25 kwietnia w Tykocinie. Natomiast Olivier Sawicki zajął IV miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy i życzymy Łukaszowi Michalakowi powodzenia w turnieju wojewódzkim.

     • X Turniej Matematyczy SIGMA

     • Uczennica Czerwoniak blisko podium X Turnieju Matematycznego SIGMA im. Edmunda PawłowskiegoKonkurs odbył się 14 kwietnia 2023r. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wys. Mazowieckiem.

      Arkusze konkursowe składały się z dwóch części: pierwszej- obejmującej zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz drugiej- obejmującej zadania otwarte. Arkusze ułożono zgodnie ze standardami egzaminacyjnymi na poziomie rozszerzonym. Po konkursie uczestnicy wysłuchali wykładu Politechniki Białostockiej.Choć nie powtórzyliśmy sukcesów naszych absolwentów ( Idy Milewskiej, Mateusza Polaka, Kamila Milewskiego, Michała Tymińskiego), to jednak bardzo się cieszymy, że nasza uczennica klasy IV LOp Julia Borowska uplasowała się blisko podium z wynikiem 23 pkt. Walka była bardzo wyrównana: I miejsce- 28 pkt., II miejsce- 27 pkt., III miejsce- 25 pkt.Bardzo się cieszymy z sukcesu Julii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi. Za rok spróbujemy ponownie.

     • "Ciemna materia" w kinie sferycznym

     • Z czego zbudowany jest Wszechświat i my sami? Współczesna nauka wciąż poszukuje odpowiedzi na to fundamentalne pytanie.

      Tylko 5 % całkowitej masy i energii Uniwersum to znana nam zwykła materia: elektrony, protony, neutrony… Pięć razy więcej stanowi  natomiast ciemna materia, której nie można zaobserwować, pomimo prób podejmowanych przez naukowców od prawie 100 lat. Widzimy jedynie skutki  jej grawitacyjnego przyciągania gwiazd, galaktyk i gromad galaktyk.5.04 i 12.04.2023 gościliśmy w naszej szkole kino sferyczne, w którym wyświetlony został film właśnie na temat ciemnej materii. W przystępny i pobudzający wyobraźnię sposób wyjaśnił on,jak prowadzi się badania tego zjawiska, wykorzystując m.in. największy na świecie zderzacz hadronów LHC w ośrodku CERN. Bezstresowa i relaksująca lekcja fizyki stanowiła atrakcyjną odmianę i wzbudziła zainteresowanie uczniów.

     • Kolejny medal koszykarek Czerwoniaka

     • Po zdobyciu srebrnego medalu w poprzednim roku koszykarki dołożyły w tym sezonie brąz. W dniu 27.03.2023 w Białymstoku odbył się finał Licealiady w piłce koszykowej dziewcząt.

      Oprócz naszych zawodniczek w turnieju wystąpiły zespoły IV LO Białystok, VI LO Białystok oraz LO LJN Puńsk. Po porażce z VI LO dziewczyny wygrały 28: 15 ze szkołą z Puńska zajmując III miejsce. Mistrzyniami Województwa zostały koszykarki IV LO Białystok.Naszą szkołę reprezentowały: Wanesa Rybicka, Julia Borowska, Camille Nowacka, Zuzanna Chełska, Paulina Wiącek, Oliwia Kurowska, Nikola Kotowska, Amelia Giszterowicz i Aleksandra Sienicka. Najlepszą koszykarką w naszej drużynie została wybrana Nikola Kotowska.

 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie