• Badania dla kandydatów

• BADANIA kandydatów do I klasy TECHNIKUM odbędą się 18 lipca o godzinie 11:00 w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości

Prosimy mieć ze sobą bilans od pielęgniarki ze szkoły podstawowej.

• Drużynowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty

• W dniu 06.06.2024 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zambrowskiego w LA. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach:

1. 60 m dziewcząt i chłopców,
            2. 600 m dziewcząt/ 1000 m chłopców,
            3. skok w dal dziewcząt i chłopców,
            4. pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców,
            5. sztafeta 4x200 m dziewcząt i chłopców.

Punktacja końcowa chłopców

Miejsce     Nazwa szkoły    Zdobyte punkty
            1              ZSA Zambrów              380
            2              ZS1  Zambrów             345
            3              I LO Zambrów              295

Punktacja końcowa dziewcząt

Miejsce    Nazwa szkoły    Zdobyte punkty
            1              ZS1 Zambrów            370
            2              ZSA Zambrów           345
            3              I LO Zambrów           280

I miejsca zawodników ZS 1 Zambrów w poszczególnych konkurencjach:

Imię i nazwisko                       Klasa        Konkurencja                   Wynik
            Przemysław Modzelewski       1 TL              60 m                           7,69 s
            Karolina Adamska                   1 TL              60 m                           8,59 s
            Roksana Reczko                     1 ALO      Pchnięcie kulą 4 kg         9,49 m
            Karolina Adamska                   1 TL           Sztafeta 4x200 m          2:02,40 min
            Wiktoria Zaręba                      1 ALO
            Oliwia Łapińska                       2 TL
            Aleksandra Sienicka                2 TL

• Wycieczka do Wrocławia i Wałbrzycha

• W dniach 27-29 maja 2024 roku uczniowie klasy 2TL oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Silni Razem" przy Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia i Wałbrzycha. Wyjazd ten obfitował w wiele atrakcji turystycznych i edukacyjnych, a także pozwolił uczestnikom na integrację i wspólne spędzenie czasu.

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się wizytą w majestatycznym Zamku Książ, położonym w Wałbrzychu. Uczniowie i wolontariusze mieli okazję zwiedzić trzeci co do wielkości zamek w Polsce, który zachwyca swoją architekturą i bogatą historią. Przewodnik opowiedział fascynujące historie związane z zamkiem oraz jego dawnymi właścicielami, m.in. rodziną Hochbergów. Uczestnicy zwiedzili także piękne ogrody zamkowe oraz tarasy, z których roztaczał się malowniczy widok na otaczające zamek lasy i wzgórza. Wizyta w Zamku Książ była niezapomnianym przeżyciem i doskonałym wstępem do dalszej części wycieczki.

Drugiego dnia wycieczki grupa rozpoczęła zwiedzanie od wrocławskiej Starówki. Spacer po Starym Mieście pozwolił uczestnikom odkryć urokliwe zakątki i zabytki tego historycznego centrum, takie jak np. Rynek, Ratusz, Kamienice Jaś i Małgosia czy Katedrę św. Jana Chrzciciela. Wrocławska Starówka, pełna kolorowych kamienic i klimatycznych uliczek, urzekła wszystkich swoim niepowtarzalnym charakterem.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Panoramie Racławickiej. Uczniowie i wolontariusze mieli okazję podziwiać monumentalne dzieło przedstawiające bitwę pod Racławicami, namalowane przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Uczestnicy poznali kontekst historyczny bitwy oraz tajniki technik malarskich zastosowanych w tym niezwykłym obrazie. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej było nie tylko lekcją historii, ale także prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Ostatniego dnia wycieczki uczniowie i wolontariusze odwiedzili wrocławskie ZOO, jedno z najstarszych i największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Spacerując po rozległym terenie, uczestnicy mieli okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt z różnych zakątków świata. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się Afrykarium, czyli największe w kraju oceanarium, w którym można podziwiać ekosystemy Afryki. Młodzież z fascynacją obserwowała różnorodne zwierzęta, dowiadując się jednocześnie o ich życiu i ochronie przyrody.

Wycieczka do Wrocławia i Wałbrzycha była dla uczniów niezwykłą przygodą, pełną edukacyjnych i kulturalnych wrażeń. Wspólne zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc umocniło więzi między uczestnikami i pozostawiło wiele pięknych wspomnień.

• Wywiadówka

• Zapraszamy serdecznie na zebrania podsumowujące pracę w roku szkolnym 23/24 w dniu 10.06 od godziny 16:00

Przydział sal na zebrania

1. 116 IITŻ