• IV Podlaski Konkurs Wiedzy o Ochronie Środowiska 2023

      Sukces uczennicy Czerwoniaka

      Paulina Kołakowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1
      w Zambrowie zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie z ochrony środowiska, którego organizatorem był Wydział Chemii na Uniwersytecie
      w Białymstoku wraz z oddziałem Polskiej Akademii Nauk. Głównym celem konkursu było propagowanie wiedzy o zanieczyszczeniach, sposobach ich ograniczenia poprzez działania proekologiczne oraz możliwościach kształcenia na uniwersyteckich kierunkach, które przygotowują specjalistów podejmujących w praktyce zadania poprawy stanu środowiska.

     • Dzień Niepodległości w naszej szkole

      „Bo wolność krzyżami się mierzy/Historia ten jeden ma błąd” – te słowa Feliksa Konarskiego,
      pochodzące z piosenki: „Czerwone maki na Monte Cassino”, przyświecały uroczystości
      szkolnej, która odbyła się 10 listopada w Zespole Szkół nr 1. Pretekstem do spotkania się
      społeczności szkolnej z senatorem RP, Panem Markiem Adamem Komorowskim, starostą
      powiatu zambrowskiego, Panem Zbigniewem Teofilem Jachem oraz przedstawicielami
      Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Zambrów i Sybirakami, stała się 105 rocznica
      odzyskania przez Polskę niepodległości.
      Młodzież „Czerwoniaka”, pod opieką Pana Krzysztofa Krajewskiego, przygotowała na tę
      okazję słowno - muzyczną prezentację, w której nie zabrakło patriotycznych pieśni i wierszy,
      których zadaniem miało być przede wszystkim kształtowanie postawy szacunku do historii
      naszego kraju oraz symboli narodowych. Szczególnie wzruszającym momentem było liryczne

     • Dzień Nauczyciela w „Czerwoniaku” 2023

      W dniu 16 października 2023 roku, w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie, odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, a następnie głos zabrał wicedyrektor szkoły, pan Ireneusz Rudnicki, który złożył wszystkim pracownikom oświaty życzenia zdrowia, pomyślności i satysfakcji z pracy. Część artystyczną, przygotowaną przez panią Wiolettę Werpachowską i panią Bożenę Boruc, wypełniły piosenki oraz okolicznościowe wiersze, a także prezentacja przybliżająca historię Komisji Edukacji Narodowej.

     • Babie lato w pełni!

      Babie lato w pełni!Korzystając z pogody i pomysłów naszych uczniów na integrację zespołu klasowego, wrzesień minął nam niezwykle miło.

      Klasy I i II Technikum żywienia i usług gastronomicznych, I Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej oraz III Technikum Logistycznego, wraz z wychowawcami, wybrali się na spływ kajakowy na rzece Krutynia. Przepiękne, malownicze krajobrazy, natura i mnóstwo uśmiechu, zachęciły koleją klasę do organizacji takiej wycieczki.Klasa IV Technikum żywienia i usług gastronomicznych i Technikum Logistycznego wraz z wychowawcą, również postawiły na kajakową przygodę na Krutyni. Uczestniczyli przy tym w zajęciach przyrodniczych, prowadzonych przez pracownika Nadleśnictwa w Piszu.Natomiast nasi tegoroczni maturzyści z V klas Technikum, wraz z wychowawcami, wybrali się na turniej paintball do Białegostoku. Rywalizacja byłą bardzo emocjonująca, a uczniowie pełni energii,

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

      W dniu 4 września 2023 roku społeczność Zespołu Szkół nr 1 wzięła udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024.

      Zaszczycił ją swoją obecnością senator RP, Pan Marek Adam Komorowski, który życzył wszystkim zebranym jak najlepszych wyników i satysfakcji z pracy. Natomiast dyrektor szkoły poinformował zebranych o planach związanych z remontem szatni (w tym roku szkolnym) oraz całego budynku, który planowany jest na rok 2025.

     • Kandydaci do Technikum!!!

      Badania lekarskie odbędą się w Zespole Szkół nr 1 (sala 104) dnia 13.07.2023 r od godz. 9:00 do godz.13:00

      Skierowania na badania wydawane są w sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 do dnia 19 lipca 2023 r.

      Możliwe jest również wykonanie badań 12 lipca w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczościod godz. 9:00 do godz.13:00 oraz w Centrum Medycyny Pracy i Rodziny R MED. w Białymstoku przy ul. Stołecznej 7 lok. 5/2 po wcześniejszej rejestracji tel: 570645210, 661126021.

     • Wycieczka rowerowa

      Dnia 21.06.2023 r. młodzież z naszej szkoły pod opieką

      Krzysztofa Boruca, Jerzego Hryńko, Grzegorza Werpachowskiego oraz Andrzeja Brzóski wybrała się na wycieczkę rowerową do Czerwonego Boru. Trasa wiodła przez malownicze tereny wiosek. Mimo wysokiej temperatury młodzież pokonała dystans 20 km z uśmiechami na ustach. Po półgodzinnym odpoczynku ruszono w drogę powrotną. Zwieńczeniem podróży była wizyta w McDonaldzie, gdzie młodzież ochłodziła się przy solidnej porcji lodów i dań lokalnych ;) . Wycieczkę można uznać za udaną, a piękne polany i leśne widoki umilały podróż. Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do domów.

     • Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym

      Wyjazd wolontariuszy do Łodzi w ramach projektu „Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym”

      Wolontariusze z Zambrowa w ramach projektu „Promocja idei wolontariatu w środowisku lokalnym” odwiedzili Łódź. Zostali całkowicie oczarowani tym miastem, pełnym pozytywnych zaskoczeń.

      Jak na wolontariuszy przystało, swoją wycieczkę rozpoczęli od Placu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie znajduje się symboliczne, srebrne serce WOŚP. Spacerując po słynnej ulicy Piotrkowskiej, wolontariusze nie mogli oprzeć się urokowi Alei Gwiazd czy Pasażu Róż, a w ich sercach zagościły wspomnienia o wielkich ludziach, takich jak Tuwim, Reymont i Rubinstein. Udało się im spotkać także Misia Uszatka, dzięki któremu udało im się powrócić na chwilę do dziecięcych lat. Podziwiali przepiękne murale oraz zanurzyli się w atmosferze podwórek w stylu włoskim, gdzie historia i nowoczesność splatają się w pi

     • „Czerwoniak” śpieszy z pomocą

      Po raz kolejny okazało się, że uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 1 mają wielkie serca, które otwierają z radością na innych i zawsze gotowi są nieść pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

      Okazją do wywołania uśmiechu na twarzy dziecka stał się „Kiermasz słodkości”, zorganizowany 1 i 2 czerwca w szkolnej kawiarence. Jego celem była pomoc Ksaweremu Jasińskiemu, chłopcu, który urodził się z rzadką wadą rozwojową prawego ucha i pilnie wymaga operacji w Stanach Zjednoczonych. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego, na czele ze wspaniałymi dziewczynami z klasy IV TLp – Julią Piotrowską, Natalią Alejnikow i Aleksandrą Kuleszą, mogliśmy przyłączyć się do łańcucha ludzi dobrej woli, którzy wspomagają tego małego wojownika i jego rodziców.Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu – autorom kilkudziesięciu smacznych wypieków i kupującym, dzięki którym tak szybko

     • Kolejny zagraniczny staż uczniów Czerwoniaka

      Uczniowie technikum gastronomicznego w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie zakończyli trzytygodniowy staż w ramach projektu Erasmus+, który obejmował praktyki zawodowe we włoskich restauracjach Abruzji oraz program kulturowy.

      Uczestnicy projektu zdobywali nowe umiejętności i doświadczenia w Vasto znajdującym się na południowym wybrzeżu Adriatyku w samym sercu Włoch. Centrum tego miasta to położona na wzgórzu starówka pełna zaułków, kościołów i ciekawych kamienic. Właśnie w tym urokliwym otoczeniu, w restauracjach Osteria La Spasetta, Taverna del Vasto, Fusion, Well Done Bistrot, La Transumanza, Bistrot Le Ciel i Birrificio Santa Chiara odbyły się staże zawodowe uczniów z zambrowskiego Czerwoniaka. Podczas nauki przygotowywania lokalnych potraw, dań z ryb, owoców morza, pizzy i past oraz deserów odkrywali oni kunszt kulinarny i smaki Italii, a także przekonali się jak ważna jest kultura cele

     • Dzień otwarty w naszej szkole

      Kierując się hasłem: „Przyjdź – Zobacz – Zostań uczniem ZS1”, w piątek (26 maja), między godziną 10:00 a 14:00, warto było przekroczyć gościnne progi naszej szkoły, aby poznać jej ofertę edukacyjną, zobaczyć ją od środka czy porozmawiać ze starszymi kolegami o panującej tu atmosferze.

      Na licznie przybyłych w tym dniu ósmoklasistów czekały na hali sportowej prezentacje poszczególnych kierunków kształcenia, o których opowiadali nie tylko uczący w nich nauczyciele, ale również sami uczniowie. Można też było zapoznać się z ofertą takich firm jak: Mlekpol, „ArcyNET” i Inter – Tech, które od lat współpracują z naszą szkołą, a na wszystkich „głodomorów” czekały pyszne kanapeczki, ciasteczka, rogaliki i gofry, przygotowane przez uczniów Technikum Gastronomicznego.Goście, pod opieką nauczycieli i uczniów, mogli przejść się korytarzami szkoły, poznać jej rozkład, zobaczyć wyposażenie sal lekcyjny

     • „Kiermasz słodkości” dla Ksawerego

      Witajcie kochani. W dniu 1 czerwca Samorząd Uczniowski organizuje w naszej szkole „Kiermasz słodkości”.

      Jego celem jest pomoc Ksaweremu Jasińskiemu, chłopcu, który urodził się z rzadką wadą rozwojową prawego ucha i pilnie wymaga operacji w Stanach Zjednoczonych. Znamy Wasze gorące serca i prosimy, abyście otworzyli je w tym szczególnym dniu i sprawili temu dziecku radość. Wspomóc Ksawerego możecie na dwa sposoby. Jednym z nich jest przyniesienie ciasta lub innej słodkości, drugim natomiast zakup wypieku podczas kiermaszu, który odbędzie się w szkolnej kawiarence.Osoby chętne do przyniesienia ciasta proszone są o kontakt z Przewodniczącą SU – Julią Piotrowską (klasa IV TLp) lub opiekunem SU – Panem Krzysztofem Krajewskim (sala 218) do wtorku (30 maja).Oprócz niewątpliwej satysfakcji z pomagania czekają też na Was inne nagrody.Pozdrawiam.Krzysztof KrajewskiP.S. Możecie również wpłacić pie

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Bo jak nie my to kto?
   • Renomowana szkoła
  • Godziny dzwonków

   Sobota 20.04.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 191976
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie