• Konkurs - "Co wiesz o komputerach?"

      W środę 20 października 2021 r. przeprowadzono w naszej szkole konkurs informatyczny „Co wiesz o komputerach”.

      Wzięli w nim udział uczniowie Technikum Informatycznego, a konkurs zorganizowali nauczyciele zawodu A. Sakowicz, J. Komorowski i G. Godlewski.

      Przyszli informatycy zmierzyli się z testem na temat budowy i zasad działania komputera. Niektóre pytania wzbudziły niemałe emocje. Zwycięzcy konkursu otrzymali w nagrodę słuchawki i myszki bezprzewodowe. Laureatami zostali Mateusz Tatko z 2TIP, Adrian Lachowicz z 3TIP oraz Kacper Potęga z 3TIP. Serdeczne gratulacje. Moc jest w Was silna

     • Uczniowie z „Czerwoniaka” na praktykach w Wilnie

      W ramach programu ERASMUS+ uczniowie klasy III Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół nr 1 biorą udział w projekcie „GASTROTECHNICY” i od poniedziałku (11 października) odbywają praktyki zawodowe w stolicy Litwy – Wilnie.

      Pod czujnym okiem swego opiekuna – Pana Krzysztofa Krajewskiego, ale przede wszystkim szefów kuchni takich hoteli jak „Radisson” czy „Artis”, doskonalą swoje umiejętności zawodowe i „szlifują” język angielski w codziennych sytuacjach. W czasie wolnym mają okazję poznać miasto i jego okolice, a także nauczyć się samodzielności i dobrego gospodarowania swoim kieszonkowym. Początkowa trema i bariera językowa szybko minęły i uczniowie poczuli się tu zdecydowanie bardziej swobodnie. W sobotę czekało ich zwiedzanie miasta oraz wycieczka do Troków, a to nie koniec atrakcji, bo przed nimi jeszcze 2 tygodnie pobytu w Wilnie, które odkrywa coraz więcej swych tajemnic. Już te

     • Dzień piżamy w „Czerwoniaku”

      W piątek (4 października) obchodzony był po raz pierwszy w naszej szkole Dzień piżamy.

      Uczniowie zaprezentowali się szerokiemu gronu swoich kolegów i nauczycieli w różnokolorowych, zabawnych kombinezonach piżamowych, szlafrokach i uroczych „paputkach”. Ten niezwykły pomysł przyniósł wiele radości i uprzyjemnił ostatni dzień nauki przed weekendem, a szkolne korytarze stały się jeszcze bardziej kolorowe i roześmiane niż zwykle Okazało się, że w piżamie też można się wiele nauczyć…

     • Uczniowie klasy III TLp sprzątali świat

      W dniu 24 września 2021 roku uczniowie klasy III TLp, pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Pana Krzysztofa Krajewskiego, wzięli udział w kolejnej edycji akcji Sprzątania Świata, organizowanej pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.

      Akcja ta nie tylko angażuje i integruje społeczności lokalne, ale jest również dobrym narzędziem w zakresie gospodarki odpadami, interesującą metodą pracy wychowawczej,a także wartościowym sposobem na realizację wolontariatu. Jest to również lekcja poszanowania środowiska, dzięki której choć trochę może zmniejszyć się nasz dewastacyjny wpływ na nie.

     • Zawody kolarskie Andrzejewo 2021

      W niedzielę, 5 września, w Andrzejewie odbyły się zawody kolarskie.

      Wolontariusze z ZS1 w Zambrowie dzielnie pomagali w przygotowaniu i organizacji zawodów. Wolontariusze z radością zaangażowali się w pierwszą akcję w tym roku szkolnym, która nie miała nic wspólnego z pandemią.....oby tak było dalej.....

     • 2021 – Rok Stanisława Lema

      21.06.2021 r. zorganizowano w naszej szkole Akcję Głośnego Czytania urządzoną z okazji literackiej rocznicy (2021 – Rok Stanisława Lema). Przez cały dzień na auli uczniowie i nauczyciele czytali wybrane utwory pisarza: „Bajki robotów”, „Cyberiadę”. W tej akcji wzięły udział następujące klasy: I LOp, II LOp, II TIp, II bTI, III TI, III TŻ, II TŻp.

     • Wycieczka wolontariuszy ZS1 #Czerwoniak do Trójmiasta

      W dniach 21-23 czerwca 2021, wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Silni Razem” w nagrodę za działalność wolontariacką odwiedzili Trójmiasto. Zwiedzili Port w Gdyni, opływając statkiem stocznię, podziwiali starówkę gdańską oraz Sopot. Ogromne wrażenie wywarło na wolontariuszach Europejskie Centrum Solidarności i niezwykle wzruszająca historia narodzin demokracji w Polsce. Zachodzące słońce na horyzoncie morza na sopockim molo było piękną chwilą refleksji i zamyślenia. Po wielomiesięcznej pandemii niezwykłą atrakcję stanowiło przejście szlakiem wydm (10 km) wzdłuż nabrzeża Bałtyku w Słowińskim Parku Narodowym. Wolontariusze dotlenieni, szczęśliwi i pełni energii do dalszego działania wrócili do Zambrowa.

     • Kogo zagrasz?

      W poniedziałek 14.06.2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie odbyło się spotkanie pt. „Kogo zagrasz?” z absolwentem naszej szkoły, Patrykiem Bołtrykiem – kulturoznawcą, założycielem „Teatru bez Nazwy”.

      To wydarzenie miało na celu przybliżenie uczniom sensu teatru oraz zachęcenie do poszukiwań siebie w przestrzeni artystycznej. Wzięły w nim udział klasy liceum ogólnokształcącego.

     • Wycieczka do CKP w Łomży

      27.05.2021 uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wyjechali na wycieczkę do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łomży.

      Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się uczniów z nowoczesnymi pracowniami szkoleniowymi wyposażonymi według standardów przewidzianych w podstawach programowych nauczania oraz przez Centralą Komisję Egzaminacyjną. Wiedza ta, przyda się przy zdobywaniu zawodu mechanika. Obecnie CKP w Łomży obejmuje kształceniem specjalistycznym w nowoczesnych technikach i technologiach w szczególności branże: elektryczną, elektroniczną, samochodową, sanitarną, mechaniczną, a także mechatroniczną.

     • Szkolne „Wesele”

      Szkolne „Wesele”

      Przedstawiamy życie naszej szkoły – Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie – we fragmentach zaczerpniętych z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

      Okazuje się, że zarówno nasze możliwości, jak i możliwości naszego narodowego arcydzieła są nieograniczone… Wszyscy zasługujemy na odrobinę wytchnienia… Warto czasami spojrzeć na życie szkoły z przymrużeniem oka. Przyjemnej lektury.

     • Pożegnanie absolwentek ZS1

      Wolontariuszki z klasy III LO, już jako absolwentki ZS1, pożegnały się z opiekunami Szkolnego Klubu Wolontariatu "Silni Razem".

      Pożegnania są smutne i etap liceum zakończony. Pocieszający jest fakt, że Wasza empatia, dobroć i chęć niesienia pomocy będą trwały nadal w Waszym dalszym życiu, a wolontariat wraz z zakończeniem szkoły wcale się nie kończy. Życzymy realizacji planów związanych ze studiami i powodzenia w życiu. Nie zapominajcie o fajnym i wartościowym czasie przeżytym w naszej szkole i koniecznie odwiedzajcie nas.

     • E-WALENTYNKI 2021

      UWAGA!!!!!!!! UWAGA!!!!!!!! UWAGA!!!!!!

      Przypominamy, że wkrótce ulubione święto wszystkich zakochanych, czyli Dzień Świętego Walentego. W związku z pandemią i nauką zdalną nie możemy liczyć na „Pocztę Walentynkową”, która każdego roku działała w naszej szkole, ale każdy, kto chce wyrazić swoje uczucie, może wysłać do niedzieli (14 lutego) „e-Walentynkę” do bliskiej mu osoby na maila: walentynkowapocztazs1@gmail.com

     • Christmas Typing Challange

      Bitwa na klawisze dobiegła końca. 19.12.2020 to był dzień emocji: rywalizacja w kategoriach wiekowych, rywalizacja międzypaństwowa, rywalizacja indywidualna.

      Wygrali wszyscy, którzy wzięli udział w tym Wydarzeniu. W rywalizacji między krajami (suma wyników 10 najlepszych zawodników z danego kraju) wygrała Polska, drugie miejsce ma Chorwacja.

     • Warsztaty Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Dzieci

      Warsztaty Międzynarodowego Instytutu Rozwoju DzieciPodczas warsztatów bardzo ucieszyła nas obecność Pani Boguslawa Wiśniewska i Pana Krzysztofa Boruca.Przyjechali z Zambrowa razem z trójką wolontariuszy oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Działają w Centrum Wolontariatu Zambrów i mają mnóstwo pomysłów, jak zadbać o zrównoważony rozwój lokalnej społeczności w Zambrowie. #COVID może trochę utrudnić realizację wszystkich ciekawych pomysłów, ale bądźcie pewni - że nic nie zatrzyma zdolnej i empatycznej młodzieży i wkrótce zapewne przedstawimy ich pomysły na akcję - Tydzień Edukacji Globalnej w Zambrowie. Tymczasem, podczas warsztatów dyskutowaliśmy o#WolontariacieZagranicznym, o #KodeksieORzetelnymInformowaniuOKrajachGlobalnegoPołudnia oraz o #Wolunturystyce.Niedługo poświęcimy tym tematom oddzielne posty! Bądźcie z nami!

     • Liga E-Sporty 2020

      Zespół Szkół nr 1 im.Stefana Roweckiego "Grota" organizuje turniej w Counter-Strike: Global Offensive.

      Rozgrywki z powodu pandemii zostaną rozegrane online. Fazę finałową będzie można obejrzeć przez internet.

      Wpisowe do turnieju wynosi 30 PLN od drużyny, a szacowana pula, w zależności od ilość zgłoszonych drużyn, wyniesie ok 700 PLN.Sponsorem turnieju jest Moya Zambrów - dyskont paliwowy i Prostrike.pl.

     • Ogłoszenie

      Od 20.10.2020r. zapraszamy uczniów na konsultacje z nauczycielami na platformie zdalnej w każdy wtorek i czwartek od godziny 14:00 do 15:30.

      W tym czasie nauczyciele prowadzą konsultacje z uczniami, którzy potrzebują pomocy z wybranego przedmiotu.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Bo jak nie my to kto?
   • Renomowana szkoła
  • Godziny dzwonków

   Sobota 20.04.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 191927
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie