Warsztaty Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Dzieci
Podczas warsztatów bardzo ucieszyła nas obecność Pani Boguslawa Wiśniewska i Pana Krzysztofa Boruca.Przyjechali z Zambrowa razem z trójką wolontariuszy oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Działają w Centrum Wolontariatu Zambrów i mają mnóstwo pomysłów, jak zadbać o zrównoważony rozwój lokalnej społeczności w Zambrowie. #COVID może trochę utrudnić realizację wszystkich ciekawych pomysłów, ale bądźcie pewni - że nic nie zatrzyma zdolnej i empatycznej młodzieży i wkrótce zapewne przedstawimy ich pomysły na akcję - Tydzień Edukacji Globalnej w Zambrowie. Tymczasem, podczas warsztatów dyskutowaliśmy o#WolontariacieZagranicznym, o #KodeksieORzetelnymInformowaniuOKrajachGlobalnegoPołudnia oraz o #Wolunturystyce.Niedługo poświęcimy tym tematom oddzielne posty! Bądźcie z nami!
Uczennice Czerwoniaka laureatkami konkursu GET TO THE TOP
Uczennice IV klasy Technikum Logistycznego Justyna i Marta Kołakowskie zajęły I miejsce w konkursie GET TO THE TOP realizowanego w ramach programu Junior Top Young.
Celem programu Junior Top Young jest umożliwienie zdobywania wiedzy i rozwijania umiejętności najmłodszych logistyków w Polsce. Program ukierunkowany jest na zaangażowanie uczniów w dodatkowe aktywności, które pomogą im jeszcze lepiej poznać logistykę, a przede wszystkim jej działanie w praktyce.
Liga E-Sporty 2020
Zespół Szkół nr 1 im.Stefana Roweckiego "Grota" organizuje turniej w Counter-Strike: Global Offensive.
Rozgrywki z powodu pandemii zostaną rozegrane online. Fazę finałową będzie można obejrzeć przez internet.
Wpisowe do turnieju wynosi 30 PLN od drużyny, a szacowana pula, w zależności od ilość zgłoszonych drużyn, wyniesie ok 700 PLN.Sponsorem turnieju jest Moya Zambrów - dyskont paliwowy i Prostrike.pl.
„Lekcje z Temidą”
W dniach 1,2,5,6 października 2020 r. w naszej szkole realizowany był program edukacyjny z Funduszu Sprawiedliwości i Ministerstwa Sprawiedliwości pod hasłem „Lekcje z Temidą”.
Zajęcia prowadził radca prawny Pan Marcin Olszewski.
Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się :
♦ Dlaczego ludzie stworzyli prawo?
Zbiórka karmy dla Fundacji „Jedno Serce Nie Da Rady”.
Szkolny Klub Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski
organizują zbiórkę karmy dla zwierząt (psiaków i kociaków) w schronisku Fundacji „Jedno Serce Nie Da Rady”.
Osoby, które przyniosą najwięcej karmy pojadą do schroniska!!!!! Karma będzie zbierana do 10 października w sali nr 214.
Serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce – zwierzaczki czekają na Waszą pomoc.
Uczniowie klasy IV TI i IV TŻ sprzątali świat
W dniu 18 września 2020 roku klasy IV TI i IV TŻ, pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego (a jednocześnie wychowawcy) – Pana Krzysztofa Krajewskiego, wzięły udział w kolejnej edycji akcji Sprzątania Świata, organizowanej pod hasłem: „Plastik, Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.
Akcja ta nie tylko angażuje i integruje społeczności lokalne, ale jest również dobrym narzędziem w zakresie gospodarki odpadami, interesującą metodą pracy wychowawczej, a także wartościowym sposobem na realizację wolontariatu. Jest to także lekcja poszanowania środowiska, dzięki której choć trochę może zmniejszyć się nasz dewastacyjny wpływ na nie.
Nie taki niemiecki straszny...
Język niemiecki
Nie taki niemiecki straszny jak go malują. A na pewno nie w Czerwoniaku. Tutaj uczymy się „szprechać” – czyli mówić po niemiecku- również w sposób niekonwencjonalny, np.:
-gotując (przyrządzamy i konsumujemy na zajęciach Kartoffelsalat),
-śpiewając (śpiewamy po niemiecku światowe przeboje),
,,Gastronomik” w ,,Czerwoniaku’’
Najdłuższym stażem technikum w ,,Czerwoniaku’’ jest właśnie ,,Gastronomik”.
Zapewne niejeden Wasz rodzic ukończył tę szkołę. Przez lata kierunek zmieniał się, aby obecnie stać się miejscem nowoczesnym, doposażonym w sprzęt i urządzenia, których mogłaby pozazdrościć niejedna, renomowana restauracja.
IT to przyszłość!
Komputery są wszędzie, a informatyk – to zawód przyszłości. Jeżeli interesujesz się komputerami, albo chcesz poznać budowę i zasadę działania PCeta, koniecznie pomyśl o technikum informatycznym w Czerwoniaku!
Nauczymy Cię budować komputer od zera. Dowiesz się jak stworzyć i zarządzać siecią lokalną, jak zaprogramować skrypty pracujące pod Twoją własną stroną internetową. Poznasz tajemnice systemów operacyjnych i programów diagnostycznych. Bazy danych nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic, a grafika komputerowa stanie się Twoim hobby.
„Podróżować, podróżować jest bosko!”
„Podróżować, podróżować jest bosko!”. Nasi uczniowie wraz z opiekunami chętnie eksplorują najciekawsze zakątki, nie tylko w naszego pięknego kraju, ale również zagraniczne.
Zawsze zapamiętujemy więcej, gdy doświadczamy czegoś na żywo. Seria dat i wydarzeń z podręcznika nigdy nie utkwi w pamięci na tak długo, jak stanie się to, gdy znajdziemy się w opisywanym miejscu w rzeczywistości. A może nawet nic nie kształci tak jak podróże? Dzięki podróżom cały czas stykamy się z czymś zupełnie nowym. Od owoców przez organizacje transportu publicznego po sposoby wyciągania kasy od turystów. Zazwyczaj co kraj, to zmienia się praktycznie wszystko. Im więcej nowych rzeczy się poznaje, tym… jeszcze więcej chce się poznać. Ciekawość niesamowicie pobudza!
WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE
WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIEto interdyscyplinarny przedmiot nauczany na poziomie podstawowym i rozszerzonym w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.
Obejmuje on następujące dyscypliny naukowe: socjologię, politologię, prawo, stosunki międzynarodowe, ekonomię i elementy filozofii. Można z niego zdawać maturę. W trakcie nauki wiedzy o społeczeństwie poznacie:- reguły i zasady funkcjonowania społeczeństwa,- podstawy demokracji i działania obywatelskiego,- organizację i funkcjonowanie państwa,- ustrój polityczny RP,- prawo i prawa człowieka,- stosunki międzynarodowe- rolę i pozycję w świecie.Oprócz umiejętności programowych nauczycie się dodatkowo:- umiejętności wyszukiwania, gradacji i prezentacji informacji o Polsce i świecie współczesnym,- umiejętności wartościowania i oceny zjawisk i wydarzeń społecznych, politycznych i ekonomicznych.
Niczego w życiu nie należy się bać...
„Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska -CurieBiologia i chemia otacza Cię wokół, jednak wciąż masz wiele pytań i wątpliwości.Wybierz biologię w Czerwoniaku i poznawaj tajniki nauk przyrodniczych. Nasza szkoła oferuje:- wykłady, warsztaty i laboratoria na Akademii Medycznej, Uniwersytecie w Białymstoku, Wyższej Szkole Medycznej i Politechnice Białostockiej,- pracownie biologiczno – chemiczne doposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt laboratoryjny w ramach projektu „Czerwoniak szansą na nowe kompetencje”,- zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania,- spotkania z wiedzą na Festiwalu Nauki i Sztuki,- zajęcia laboratoryjne na wyższych uczelniach, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności i doświadczenia,- dodatkowe przygotowanie do matury w ramach zajęć projektowych, które dokształcą Cię i rozwiną Twoje pasje,- udział w konkursach i olimpiadach.
Pedagog szkolny ZS1, kto to jest i czym się zajmuje?
Pedagog szkolny to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie i rozszerzanie działalności dydaktyczno- wychowawczej prowadzonej w szkole.
Pedagog szkolny współpracuje z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie.
Pedagog szkolny prócz wielu wykonywanych obowiązków, które wykonuje w ramach swojej pracy organizuje również dla uczniów różnego rodzaju spotkania, pogadanki, warsztaty, pracę w grupie, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, zajęcia rewalidacyjne, akcje charytatywne i wiele, wiele innych ciekawych działań na temat szeroko rozumianej profilaktyki, mającej na celu wsparcie młodych ludzi. W szerokim repertuarze działań pedagoga są również spotkania dla rodziców, na temat uzależnień od komputera/ Internetu czy też od substancji uzależniających a także wsparcie i pomoc w braku motywacji do nauki ich dzieci.
Odkryj w sobie fizyka
Jeśli nie zdążyłaś/-eś jeszcze polubić fizyki, daj sobie szansę. Przykład Kopernika i Skłodowskiej-Curie dowodzi, że Polacy mają w genach „pociąg” do fizyki i astronomii, być może więc i Ty w „czerwoniaku” rozbudzisz w sobie nową pasję do odkrywania praw, które rządzą światem (a nawet wszechświatem).
Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół nr 1
Jesteś kreatywny? Masz pasję, którą chciałbyś rozwijać? Przez głowę przechodzi Ci wiele pomysłów, ale nie masz jak ich zrealizować? Chcesz działać na rzecz społeczności, której jesteś częścią?
Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco choć na jedno z tych pytań, to z radością przywitamy Cię wśród nas.
Pamiętaj, że Samorząd Uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu. Działalność w nim może być lekcją demokracji, samorządności, a obszar jego działania jest właściwie nieograniczony.
„Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce” – M. Głogowski
Zanim podniesie się kurtyna i pogasną na widowni światła, czuje się w powietrzu coś niezwykłego, coś nieuchwytnego, co powoduje mocniejsze bicie serca. Takie emocje zna z pewnością każdy, kto kocha teatr, jego magię i niepowtarzalną atmosferę.
Magiczny świat teatru możesz odkryć również w Czerwoniaku na zajęciach koła teatralnego „Ale sztuka!” (prawda, że już sama nazwa intryguje i wiele obiecuje?). Tutaj możesz rozwinąć swój własny talent, zaskoczyć siebie i otoczenie, a przy okazji dobrze się bawić i rozkoszować atmosferą niezwykłości. Ze wspólnej zabawy i pracy powstało bowiem w naszej szkole wiele udanych projektów, chociażby „Skiz” G. Zapolskiej, „Ożenek” M. Gogola, „Zgadnij jaki to film?”, „Koncert życzeń”, widowisko muzyczne „Rok z życia maturzysty”, apel „Czerwoniak dla Niepodległej”, czy też inspirowany „Kabaretem Starszych Panów” występ „A w sercu ciągle maj…”,. Mamy również
Język polski - to lubię!
Rozpocznij swoją przygodę z ojczystym! Dodaj go do ulubionych i dołącz do polonistycznej ekipy z Czerwoniaka.
Tylko z nami:
- doskonałe przygotowanie do matury (w czasie lekcji oraz dodatkowych zajęć projektowych),
- praca w zespole redakcyjnym gazetki szkolnej,
- konkursy przedmiotowe dla fanów kina, komiksów, mitologii i fantastyki,