• Konferencja „Żołnierze Wyklęci – panorama zjawisk”

      20 marca 2019 r. uczniowie z klas IaTI, IbTI, ITŻ, ITL, IIbLO wzięli udział w konferencji „Żołnierze Wyklęci – panorama zjawisk”, zorganizowanej w Sali Kolumnowej Sejmu RP przez Społeczne Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

      Takiego oblężenia sejmu dawno nie widziano! Kolejka do wejścia wijąca się przed szlabanem po godzinie planowanego rozpoczęcia konferencji na ulicy Wiejskiej liczyła kilkadziesiąt osób. Klasy mundurowe, młodzież licealna, rekonstruktorzy w strojach żołnierzy Wojska Polskiego i wiele innych osób. A potem po brzegi wypełniona Sala Kolumnowa - radość w sercach organizatorów i Bohaterów zaproszonych na uroczystość, Żołnierzy Wyklętych.

     • III Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna 2019

      W dniu 5 kwietnia 2019 roku na Wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

      Zespół Szkół Nr 1 w Zambrowie reprezentował uczeń klasy III Technikum Logistycznego Łukasz Alejnikow. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie z klasy technikum spedycji i technikum logistyka z całej Polski. Znaczenie jego osiągnięcia podkreśla fakt, że finaliści i laureaci konkursu wyłonieni zostali w trójstopniowych eliminacjach odbywających się w całym kraju. Uczestnicy ostatniego etapu wybrani zostali spośród 4500 uczniów ze szkół z całej Polski. Podczas eliminacji należało rozwiązać zadania i odpowiedzieć na pytania związane z branżą logistyczną. Przygotował je zespół komitetu głównego olimpiady, zrzeszający wybitnych naukowców w zakresie funkcjonowania sektora transportu oraz spedycji logistyki, wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersy

     • Dzień Patrona – generała Stefana Roweckiego „Grota”

      Dzień Patrona – generała Stefana Roweckiego „Grota”

      W dniu 2 kwietnia odbył się w naszej szkole piękny, pełen patriotycznych treści apel poświęcony patronowi – generałowi Stefanowi Roweckiemu ps. „Grot”.

      W tym roku został on połączony z uroczystością przekazania społeczności szkolnej sztandaru Zambrowskiego Obwodu Armii Krajowej. Uczestniczyli w niej kombatanci: kapitan Stanisław Jaworowski, podporucznik Mieczysław Zaniewski, kapitan Franciszek Polak i kapral Tadeusz Nowowiejski, Starosta Powiatu Zambrowskiego, Pan Stanisław Ożlański, Przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego, Pan Zbigniew Jach, Przewodniczący Komisji Oświaty przy Radzie Powiatu, Pan Krzysztof Czajkowski, Prezes Zarządu BS Zambrów, Pani Zenona Zalewska, oraz Dyrektorzy placówek oświatowych.

     • Przekazanie pojazdów 2019

      W dniu 15.02.2019r. Zespół Szkół nr 1 otrzymał trzy samochody, które zostały przekazane w ramach porozumienia z Komendą Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

      Otrzymane pojazdy zostały przekazane „na ręce” dyrektora szkoły Sławomira Barana i kierownika kształcenia praktycznego Dariusza Śledziewskiego. Swój wkład w pozyskanie doposażenia mają również nauczyciela przedmiotów zawodowych natomiast pomocą w rozładunku samochodów zajęli się uczniowie klasy III BS kierunku mechanik pojazdów samochodowych.

     • WYCIECZKA DO WARSZAWY

      20.02.2019 klasa II i IV TŻIUG wyruszyły na targi cukiernicze EXPO SWEET 2019 w Warszawie(http://www.exposweet.pl ).

      Ekspozycje były ciekawe, kolorowe, finezyjne. Zaskoczyły nas te kontrowersyjne i niecodzienne.To kraina lodów, których smaków nie sposób zapamiętać.....i wszystkich można było spróbować !!! ZA DARMO !!!

     • Kulig IIALO i III TŻ

      8 lutego klasy IIALO i IIITŻ wraz z wychowawczyniami Iwoną Grajewską-Partyką i Anną Gosk-Furmanek wybrały się na sannę do Zbrzeźnicy.

      Korzystając z białego szaleństwa ulepili bałwana, zjeżdżali z górki, rzucali się śnieżkami, i piekli kiełbaski przy ognisku. Największą frajdą była przejażdżka saniami i saneczkami w zaprzęgu konnym. Niektórym idealnie wychodziło bieganie za sankami

     • Profilaktyka raka piersi

      W dniu 07.01.2019 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie o charakterze profilaktycznym.

      Już od dawna wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, tym razem spotkanie było dedykowane dziewczynom, młodym kobietom a mianowicie miało na celu uświadomienie jak ważna jest samobadanie piersi czyli profilaktyka raka piersi.

     • Nie taki niemiecki straszny...

      Język niemiecki

      Nie taki niemiecki straszny jak go malują. A na pewno nie w Czerwoniaku. Tutaj uczymy się „szprechać” – czyli mówić po niemiecku- również w sposób niekonwencjonalny, np.:

      -gotując (przyrządzamy i konsumujemy na zajęciach Kartoffelsalat),

      -śpiewając (śpiewamy po niemiecku światowe przeboje),

     • Konsultacje w szkole

      Uczniowie chętni do skorzystania z konsultacji proszeni są o skontaktowanie się z nauczycielem uczącym.

      Proszę o wypełnienie stosownego oświadczenia w zależności od wieku ucznia. Proszę również o zapoznanie się z procedurą w zakresie ochrony uczniów i pracowników szkoły przed Covid 19.

     • IT to przyszłość!

      Komputery są wszędzie, a informatyk – to zawód przyszłości. Jeżeli interesujesz się komputerami, albo chcesz poznać budowę i zasadę działania PCeta, koniecznie pomyśl o technikum informatycznym w Czerwoniaku!

      Nauczymy Cię budować komputer od zera. Dowiesz się jak stworzyć i zarządzać siecią lokalną, jak zaprogramować skrypty pracujące pod Twoją własną stroną internetową. Poznasz tajemnice systemów operacyjnych i programów diagnostycznych. Bazy danych nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic, a grafika komputerowa stanie się Twoim hobby.

     • „Podróżować, podróżować jest bosko!”

      „Podróżować, podróżować jest bosko!”. Nasi uczniowie wraz z opiekunami chętnie eksplorują najciekawsze zakątki, nie tylko w naszego pięknego kraju, ale również zagraniczne.

      Zawsze zapamiętujemy więcej, gdy doświadczamy czegoś na żywo. Seria dat i wydarzeń z podręcznika nigdy nie utkwi w pamięci na tak długo, jak stanie się to, gdy znajdziemy się w opisywanym miejscu w rzeczywistości. A może nawet nic nie kształci tak jak podróże? Dzięki podróżom cały czas stykamy się z czymś zupełnie nowym. Od owoców przez organizacje transportu publicznego po sposoby wyciągania kasy od turystów. Zazwyczaj co kraj, to zmienia się praktycznie wszystko. Im więcej nowych rzeczy się poznaje, tym… jeszcze więcej chce się poznać. Ciekawość niesamowicie pobudza!

     • WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

      WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIEto interdyscyplinarny przedmiot nauczany na poziomie podstawowym i rozszerzonym w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

      Obejmuje on następujące dyscypliny naukowe: socjologię, politologię, prawo, stosunki międzynarodowe, ekonomię i elementy filozofii. Można z niego zdawać maturę. W trakcie nauki wiedzy o społeczeństwie poznacie:- reguły i zasady funkcjonowania społeczeństwa,- podstawy demokracji i działania obywatelskiego,- organizację i funkcjonowanie państwa,- ustrój polityczny RP,- prawo i prawa człowieka,- stosunki międzynarodowe- rolę i pozycję w świecie.Oprócz umiejętności programowych nauczycie się dodatkowo:- umiejętności wyszukiwania, gradacji i prezentacji informacji o Polsce i świecie współczesnym,- umiejętności wartościowania i oceny zjawisk i wydarzeń społecznych, politycznych i ekonomicznych.

     • Pedagog szkolny ZS1, kto to jest i czym się zajmuje?

      Pedagog szkolny to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie i rozszerzanie działalności dydaktyczno- wychowawczej prowadzonej w szkole.

      Pedagog szkolny współpracuje z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie.

      Pedagog szkolny prócz wielu wykonywanych obowiązków, które wykonuje w ramach swojej pracy organizuje również dla uczniów różnego rodzaju spotkania, pogadanki, warsztaty, pracę w grupie, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, zajęcia rewalidacyjne, akcje charytatywne i wiele, wiele innych ciekawych działań na temat szeroko rozumianej profilaktyki, mającej na celu wsparcie młodych ludzi. W szerokim repertuarze działań pedagoga są również spotkania dla rodziców, na temat uzależnień od komputera/ Internetu czy też od substancji uzależniających a także wsparcie i pomoc w braku motywacji do nauki ich dzieci.

     • Odkryj w sobie fizyka

      Jeśli nie zdążyłaś/-eś jeszcze polubić fizyki, daj sobie szansę. Przykład Kopernika i Skłodowskiej-Curie dowodzi, że Polacy mają w genach „pociąg” do fizyki i astronomii, być może więc i Ty w „czerwoniaku” rozbudzisz w sobie nową pasję do odkrywania praw, które rządzą światem (a nawet wszechświatem).

     • Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół nr 1

      Jesteś kreatywny? Masz pasję, którą chciałbyś rozwijać? Przez głowę przechodzi Ci wiele pomysłów, ale nie masz jak ich zrealizować? Chcesz działać na rzecz społeczności, której jesteś częścią?

      Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco choć na jedno z tych pytań, to z radością przywitamy Cię wśród nas.

      Pamiętaj, że Samorząd Uczniowski to ważny organ szkoły, który daje uczniom realną możliwość uczestniczenia w jej życiu. Działalność w nim może być lekcją demokracji, samorządności, a obszar jego działania jest właściwie nieograniczony.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 27.05.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 237305
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie