• Dzień Sportu w Czerwoniaku 2018

      Tradycją i sposobem na integrację w ZS1 stał się wyjazd do Czerwonego Boru w ramach połączonego Dnia Sportu i Dnia Dziecka.

      W ubiegły piątek 8 czerwca 110 uczniów „Czerwoniaka” wsiadło na rowery i pod opieką nauczycieli pokonało trasę Zambrów-Czerwony Bór. Uczniowie , którzy nie czuli się na siłach lub po prostu lubią wygodę (a była ich ponad setka), dotarli na miejsce autobusem. Polana w Czerwonym Borze na kilka godzin stała się areną zawodów sportowych. Uczniowie i nauczyciele dobrze bawili się przy przeciąganiu liny, biegach sztafetowych i rzutach piłką lekarską. Na spragnionych kulinarnych wrażeń czekała natomiast kiełbasa prosto z ogniska i ugotowana grochówka Dodatkową atrakcją był, dla spragnionych ekstremalnych doznań, park linowy. Każdy, kto go zdobył, otrzymał stosowne nagrody.

     • „Czerwoniak” na wycieczce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

      W dniach 21-24 maja br. młodzież klas pierwszych i drugich ZS nr 1 w Zambrowie wyjechała na wycieczkę, aby eksplorować Polskę. Wyżyna przyciąga turystów mnóstwem atrakcji, które teraz, po 4 dniach wędrówek , nie są nam już obce .

      Zwiedzanie rozpoczęliśmy od średniowiecznych zamków , zbudowanych w systemie tzw. Orlich Gniazd , niegdyś strzegących granicy Królestwa Polskiego przed napadami z Górnego Śląska. Widzieliśmy ruiny zamku w Mirowie i odbudowaną już warownię w Bobolicach - oba w rękach prywatnych. Następnie przejechaliśmy do Ogrodzieńca, by wraz z miłą panią przewodnik, nauczycielką geografii, zwiedzać i słuchać ciekawych, historyczno-geograficznych opowieści.

     • Niczego w życiu nie należy się bać...

      „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska -CurieBiologia i chemia otacza Cię wokół, jednak wciąż masz wiele pytań i wątpliwości. Wybierz biologię w Czerwoniaku i poznawaj tajniki nauk przyrodniczych. Nasza szkoła oferuje:- wykłady, warsztaty i laboratoria na Akademii Medycznej, Uniwersytecie w Białymstoku, Wyższej Szkole Medycznej i Politechnice Białostockiej,- pracownie biologiczno – chemiczne doposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt laboratoryjny w ramach projektu „Czerwoniak szansą na nowe kompetencje”,- zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania,- spotkania z wiedzą na Festiwalu Nauki i Sztuki,- zajęcia laboratoryjne na wyższych uczelniach, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności i doświadczenia,- dodatkowe przygotowanie do matury w ramach zajęć projektowych, które dokształcą Cię i rozwiną Twoje pasje,- udział w konkursach i olimpiadach.

     • Język polski - to lubię!

      ęzyk polski - to lubię!

      Rozpocznij swoją przygodę z ojczystym! Dodaj go do ulubionych i dołącz do polonistycznej ekipy z Czerwoniaka.

      Tylko z nami:

      - doskonałe przygotowanie do matury (w czasie lekcji oraz dodatkowych zajęć projektowych),

      - praca w zespole redakcyjnym gazetki szkolnej,

      - konkursy przedmiotowe dla fanów kina, komiksów, mitologii i fantastyki,

     • We will polish your English!!!

      We will polish your English!!!

      Jako, że językiem Szekspira posługuje się 2 miliardy osób na świecie, nauczyciele angliści ZSnr1 dołożą wszelkich starań, abyś nie zanudził się na śmierć i stał się biegłym użytkownikiem tego języka.

      Oferujemy:

      -tygodniowe darmowe obozy językowe

      - zagraniczne staże w Niemczech, Portugalii czy Hiszpanii

     • Konsultacje

      Uczniowie chętni do skorzystania z konsultacji proszeni są o skontaktowanie się z nauczycielem uczącym.

      Proszę o wypełnienie stosownego oświadczenia w zależności od wieku ucznia. Proszę również o zapoznanie się z procedurą w zakresie ochrony uczniów i pracowników szkoły przed Covid 19.

     • SPORT W „CZERWONIAKU”

      SPORT W „CZERWONIAKU”

      Zespół Szkół Nr 1, potocznie zwany „Czerwoniakiem”, dysponuje świetną bazą sportową. Jest to pełnowymiarowa hala sportowa, salka gimnastyczna oraz siłownia. Prawdziwą atrakcją, która wyróżnia naszą szkołę, jest ścianka wspinaczkowa. Daje ona młodzieży możliwość rozwijania swoich sportowych pasji, a jednocześnie w dużym stopniu uatrakcyjnia lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne.

     • Konsultacje

      Przypominamy uczniom szkoły, w tym maturzystom, iż mają możliwość udziału online w konsultacjach ze swoimi nauczycielami we wtorki i czwartki w godz. 13.20-14.00.

      Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z nauczycielami, którzy ich uczą danego przedmiotu.

     • Szanowni Uczniowie...

      Od 15 marca 2020r. nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 komunikują się z Wami

      przy pomocy portali społecznościowych, poczty elektronicznej, dziennika elektronicznego i discordapp.com. Formę komunikacji z uczniami dobiera nauczyciel uczący. Obecna przerwa w chodzeniu do szkoły nie oznacza, że nie macie obowiązku uczenia się na odległość. Apeluję o odbieranie poczty elektronicznej i kontaktowania się z nauczycielami uczącymi. Wasza praca będzie oceniana i wpłynie na oceny końcowe. Jeżeli macie pytania, proszę kierować je do wychowawców lub dyrektora szkoły.

     • UWAGA!!

      Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie. Uczniowie nie przychodzą do szkoły. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

     • Targi cukiernicze SWEET EXPO

      26 lutego w środę pierwsze klasy gastronomiczne i logistyczna udały się na targi cukiernicze SWEET EXPO.

      Podziwialiśmy słodkości, sztukę dekoracji, konkursy cukiernicze. Uczniowie mogli degustować najróżniejsze smaki lodów i deserów. Po tak wielkim obżarstwie udaliśmy się na lekcje W-FU w parku trampolin - Hangar 646. Było wesoło i bardzo aktywnie. ​​​​​​​

     • „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni” - konkurs

      Uwaga konkurs !!!!!

      Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego,

      Kuratorium Oświaty w Białystoku oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Białymstoku organizuje konkurs plastyczny na logo wojewódzkiego programu edukacyjno – informacyjnego pn. „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni” w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom, mowie nienawiści i „Hejtu” internetowego.

     • Uczniowie ZS nr 1 z wizytą w Centrum Nauki Kopernik i Sejmie

      Uczniowie ZS nr 1 z wizytą w Centrum Nauki Kopernik i Sejmie. W ramach realizowanego w Zespole Szkół nr 1 projektu: „Czerwoniak szansą na nowe kompetencje” uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego

      wybrali się we wtorek, 25 lutego z wizytą do Centrum Nauki Kopernik. Na ogromnej, otwartej przestrzeni mogli oni przez kilka godzin, samodzielnie lub w grupach, eksperymentować przy ponad 200 eksponatach, tworzących 19 grup tematycznych, poświęconych zjawiskom fizycznym oraz człowiekowi, tym, co go otacza i funkcjonuje wokół niego. Można było między innymi udać się na spacer z żyroskopową walizką czy zbudować magnetyczny most, sprawdzić jak zmysły i umiejętności pozwalają odbierać, interpretować i opisywać świat oraz przetestować możliwości własnego ciała. Pobudzającą zmysły atrakcją, którą ma do zaoferowania CNK, okazało się Planetarium, gdzie uczniowie wzięli udział w pięknym pokazie: „Inna Z

     • Dzień Zakochanych w naszej szkole

      W dniu świętego Walentego odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana nie tylko przez zakochanych impreza walentynkowa.

      Przyśpieszone bicie serca w ten pełen czerwieni i różu piątek spowodowała Poczta Walentynkowa, którą dostarczyła do spragnionych miłości adresatów nasza trójka posłańców Amora. Miłośnicy selfie mogli natomiast zrobić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej Foto – Budce, ustawionej w szkolnej czytelni dzięki uprzejmości naszych kochanych Pań bibliotekarek. Jakby tego było mało, nauczyciele języków obcych, którym serdecznie dziękujemy w tym miejscu za pomoc i świetny pomysł, porwali do wspólnej zabawy uczniów i nauczycieli, którzy w brawurowy sposób wyśpiewali wielkie hity miłosne w ich oryginalnych wersjach. „The voice of Czerwoniak” przyciągnął tłumy i stał się pretekstem do wspaniałej zabawy. Jury, w skład którego weszła cała społeczność szkoły, wyłoniło zwycięzców

     • Dzień Matematyki 2020

      Już wkrótce Dzień Matematyki

      Zapraszamy na turniej drużynowy, który odbędzie się 13 marca 2020.

      Drużyna liczy maksymalnie dwie osoby. Chętnych zapraszamy do zgłaszania swojego udziału najpóźniej do 12 marca u Pani Profesor I. Baranowskiej w sali nr 215.

      Nagrodami w konkursie będą dobre oceny z matematyki za aktywność

     • Tydzień Bezpiecznego Internetu

      W dniach 10-14 lutego 2020 r. w ZS1 obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu.

      Działania profilaktyczne miały na celu ukierunkowane młodzieży na bezpieczne i świadome korzystanie z Internetu. Święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 28.05.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 237835
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie