• WARSZTATY „PRAWNE ASPEKTY WOLONTARIATU”

            4 grudnia 2018r., w naszej szkole, odbyły się warsztaty dotyczące aspektów prawnych wolontariatu. Jest to trudny temat, ponieważ rzadko osoby działające społecznie i chcące pomagać zastanawiają się jakiego rodzaju umowę powinni podpisać ze zleceniodawcą, czy też jakiego rodzaju ubezpieczenie powinni wybrać. Często również nie mają świadomości praw i obowiązków ze strony zleceniodawcy. W warsztatach brali udział, w większości, uczniowie klas maturalnych. Dzięki temu otrzymają certyfikat oraz możliwość uzyskania dodatkowych punktów na studiach za działalność wolontariacką na rzecz środowiska lokalnego .

          • Jak chronić młodzież przed zachowaniami ryzykownymi ?

            W dniu 29 listopada 2018 r., w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców wszystkich

            klas liceum, technikum i branżowej szkoły z panią psycholog Iwoną Dąbrowską pracownikiem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zambrowie pod hasłem „ Jak chronić młodzież przed zachowaniami ryzykownymi ?”.

            Celem spotkania było przypomnienie i uświadomienie rodzicom jak ważną rolę pełnią w wychowaniu i opiece swoich dzieci. Pani psycholog w bardzo obrazowy sposób przedstawiła zagrożenia jakie czyhają na młodych ludzi we współczesnym świecie, jakie zachowania można nazwać zachowaniami ryzykownymi, co chroni młodych ludzi przed takimi zachowaniami.Na koniec spotkania Pani Iwona Dąbrowska otrzymała gromkie brawa co było dowodem tego, że spotkanie było potrzebne i pożyteczne.

          • "W stronę dojrzałości"

            Nasza szkoła przystąpiła do projektu „W stronę dojrzałości”, finansowanego z Narodowego Programu Zdrowia, a organizatorem jest Fundacja Lechaa Consulting Sp. z o. o.

            Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, przez pedagoga szkolnego zajęcia trwają od listopada do końca grudnia. W projekcie udział biorą uczniowie z klas: II B LO, III TŻ i III TL.

          • Szlakiem wielkich Polaków i historii

            Szlakiem wielkich Polaków i historii

            14 XI 2018 r. pierwszoklasiści Czerwoniaka wyjechali na wycieczkę do stolicy.

            Podążali szlakiem pomników wielkich Polaków : Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika, księcia Józefa Poniatowskiego, króla Zygmunta III Wazy. Uczniowie oddali hołd poległym przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz obejrzeli wystawę " 100 lat niepodległości" zorganizowaną na świeżym powietrzu w okolicach Zamku Królewskiego.

          • Sukces chóru "Czerwoniaka"

            Sukces chóru "Czerwoniaka"

            15 XI w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbył się XII wojewódzki Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”. Naszą szkołę reprezentował w nim prowadzony przez siostrę Laurę chór. Za piękne wykonanie utworu „Uwierz Polsko” nasi młodzi artyści otrzymali nagrodę specjalną ufundowaną przez posła na Sejm RP Lecha Kołakowskiego. Gratulujemy młodzieży i siostrze Laurze kolejnego sukcesu

          • 100-lecie Niepodległości w ZS nr 1

            100-lecie Niepodległości w ZS nr 1

            „Bo nie ma ziemi wybieranej,

            Jest tylko ziemia przeznaczona,

            Ze wszystkich bogactw – cztery ściany,

            Z całego świata – tamta strona”.

            Kazimierz Wierzyński – „Ktokolwiek jesteś bez ojczyzny”

            9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” odbył się uroczysty apel poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 11.11 wszyscy uczestnicy tej uroczystości wspólnie zaśpiewali Hymn Polski. W dalszej części odbyło się podsumowanie różnego rodzaju akcji, które odbywały się w szkole w tym wyjątkowym roku 100-lecia Niepodległości. Po wręczeniu nagród miała miejsce część artystyczna poświecona tej wyjątkowej rocznicy.

          • „Antymina” – profilaktyka z pasją

            „Antymina” – profilaktyka z pasją

            W dniu 13 listopada 2018 r. w godz. od 10.45 -12.24 oraz 12.45 - 14.25 w naszej szkole odbędzie się spotkanie w ramach programu profilaktyki uzależnień „Antymina” – profilaktyka z pasją.

            W czasie spotkania młodzież dowiaduje się o zagrożeniach, jakie niosą za sobą alkohol, narkotyki - w tym dopalacze- oraz inne substancje psychoaktywne. „Antymina” to wiedza podana w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu jest muzyka rap, która bardzo czytelnie i wprost pozwala mówić na trudne tematy. W tym samym dniu o godz. 17.000 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się koncert Mirosława „Kolah” Kolczyka – profilaktyka i raper, którego pasją jest drugi człowiek.

          • Uczniowie „Czerwoniaka” na podium….!

            W dniu 5 listopada2018 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zambrowie odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o AIDS/HIV. W eliminacjach brało udział piętnastu uczestników z trzech zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych to jest z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości i Zespołu Szkół Nr 1. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat przyczyn, objawów i zapobieganiu chorobie AIDS. Komisja po sprawdzeniu kart odpowiedzi wyłoniła trzech laureatów. I i III miejsce przypadło naszym uczniom tj.:

          • Pielgrzymka Maturzystów 2018

            Dnia 19-go października br. Maturzyści naszej Szkoły uczestniczyli w Diecezjalnej Łomżyńskiej Pielgrzymce Maturzystów do Narodowego Sanktuarium na Jasnej Górze. Człowiek potrzebuje duchowego wsparcia w życiu. Maturzysta także. I wtedy, gdy wierzy w Boga i wówczas, gdy szuka drogi do niego. Myślę, że pielgrzymka jest jakąś szansą, by taki kontakt nawiązać. Młodzi z naszej Szkoły przyjechali na Jasną Górę, żeby powierzyć wszystkie moje życiowe intencje Matce Bożej, żeby poprosić o wstawiennictwo i opiekę w przyszłości, aby prosić o pomoc w dobrym napisaniu matury, a także żeby Maryja wskazała dalszą drogę życia, bo jeszcze nie wszyscy wiedzą, co chcą dalej studiować i jak znaleźć pomysł na swoje życie, aby je przeżyć pięknie i wartościowo.

          • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU „SILNI RAZEM” Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR1 NA POWĄZKACH.

            Wolontariusze z Czerwoniaka tradycyjnie już, jak co roku, przed Zaduszkami, wyjechali do Warszawy na Cmentarz Powązkowski, aby uporządkować grób i uczcić pamięć córki patrona szkoły – Ireny Mielczarskiej - Roweckiej. Wolontariusze oczyścili wiekowy grób, złożyli wieniec w imieniu społeczności szkolnej, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili Jej pamięć. Piękno jesiennych Powązek oraz wyjątkowość pomników i nagrobków, które są dziełami sztuki, kolejny raz wywarły duże wrażenie na wszystkich. Młodzież odwiedziła groby znanych Polaków – ludzi sztuki, literatury, sceny, nauki i muzyki, a także Mauzoleum Polaków Poległych Na Wschodzie. Wolontariusze oddali hołd poległym w walce o wolność naszej Ojczyzny przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także wpisali się do Księgi Pamiątkowej z okazji 100 - lecia Niepodległości Polski. Skorzystaliśmy również z zaproszenia do Caritas Archidiecezji Warszawskie

          • DZIEŃ NAUCZYCIELA W CZERWONIAKU

            W dn. 12. października 2018r. z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela.

            Na uroczystość przybyli ponadto zaproszeni nauczyciele emerytowani ZS nr 1 oraz przedstawiciele władz samorządowych: pan starosta Robert Maciej Rosiak, pan wicestarosta Stanisław Rykaczewski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego pan Stefan Krajewski oraz przewodniczący Komisji Oświaty przy Radzie Powiatu pan Wiesław Kaźmierczak. Po złożeniu nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty życzeń, podziękowań oraz wręczeniu nagród za dobre wyniki nauczania i zaangażowanie w pracę odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Wioletty Werpachowskiej, pani Anny Łuniewskiej-Kochańskiej oraz pana Krzysztofa Krajewskiego. Ponadto aktorzy szkolnego teatru ,,Ale sztuka!” przygotowali swoim nauczycielom

          • Narodowe czytanie "Przedwiośnia"

            10 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przez sześć godzin (od pierwszej do szóstej godziny lekcyjnej) powieść czytali uczniowie i nauczyciele.

            W akcji wzięły udział w kolejności następujące klasy: III TL, I b TI, I TŻ, II a LO, II b LO, I LO, III LO, IV TŻ, II TI, II TŻ, II BS, III TŻ. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym projekcie czytelniczym. W szczególny sposób dziękujemy zarówno osobom czytającym, jak i słuchającym. Uczestnicy Narodowego Czytania wykazali się wyjątkową kulturą słuchania tekstu przez godzinę bez przerwy. Czytanie dla takich uczniów było przyjemnością.

          • Klasy pierwsze w Bieszczadach - X.2018

            Integracja w Bieszczadach W dniach 01.10 - 05.10.2018 uczniowie klas pierwszych poznawali piękno polskich gór.

            W ciągu tych kilku dni doświadczyliśmy wszystkich pór roku, dotknęliśmy chmur, zdobyliśmy najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę. Mieszkaliśmy w urokliwym Gościncu - "Dębowa Gazdówka" - niedaleko Ustrzyk Dolnych. Chodząc po szlakach zachwycaliśmy się pięknem Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Oprócz tego odwiedziliśmy Biesy i Czady w Cisnej, pokonaliśmy 12km (pod górę) drezynami z Uherców Mineralnych, pływaliśmy statkiem po Zalewie Solińskim, szliśmy ścieżką przyrodniczo-edukacyjną na Bukowe Berdo, odwiedziliśmy zagrodę żubrów w Lutowiskach oraz podziwialiśmy panoramę Bieszczad. Odbył się także wieczór integracyjny, poznaliśmy swoje imiona i pasje. Było fantastycznie, ale krótko. Chcemy tu powrócić!

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

            Z ogromną radością informujemy wszystkich czytelników, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

            Przedsięwzięcie to ma na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów w całej Polsce. W lutym 2018 r. pozytywnie odpowiedziano na złożony w październiku wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Nasza szkoła dostała 15000 PLN. Od początku 2018 roku prowadzono różnorodne akcje, które miały na celu zbieranie od czytelników propozycji książek, które chcieliby przeczytać w bibliotece szkolnej. Możliwość złożenia własnych pomysłów do zakupu z NPRCZ mieli wszyscy (uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, bibliotekarze). Na podstawie zgromadzonych materiałów tworzono listy. Po przeanalizowaniu zapytań ofertowych w maju rozpoczęły się zakupy. Dzięki temu, że nasza szkoła przystąpiła do tej akcji

          • Czerwoniak szansą na nowe kompetencje

            Nazwa projektu : Czerwoniak szansą na nowe kompetencje.

            Głównym celem realizacji projektu jest zwiększenie atrakcyjności i podniesienie jakości kształcenia ogólnego oraz rozwój kompetencji kluczowych wśród 90 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr1 im. gen Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie do 30.06.2020 roku. Wartość projektu 277 700 zł.

          • Dzień Sportu w Czerwoniaku 2018

            Tradycją i sposobem na integrację w ZS1 stał się wyjazd do Czerwonego Boru w ramach połączonego Dnia Sportu i Dnia Dziecka.

            W ubiegły piątek 8 czerwca 110 uczniów „Czerwoniaka” wsiadło na rowery i pod opieką nauczycieli pokonało trasę Zambrów-Czerwony Bór. Uczniowie , którzy nie czuli się na siłach lub po prostu lubią wygodę (a była ich ponad setka), dotarli na miejsce autobusem. Polana w Czerwonym Borze na kilka godzin stała się areną zawodów sportowych. Uczniowie i nauczyciele dobrze bawili się przy przeciąganiu liny, biegach sztafetowych i rzutach piłką lekarską. Na spragnionych kulinarnych wrażeń czekała natomiast kiełbasa prosto z ogniska i ugotowana grochówka Dodatkową atrakcją był, dla spragnionych ekstremalnych doznań, park linowy. Każdy, kto go zdobył, otrzymał stosowne nagrody.

          • „Czerwoniak” na wycieczce w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

            W dniach 21-24 maja br. młodzież klas pierwszych i drugich ZS nr 1 w Zambrowie wyjechała na wycieczkę, aby eksplorować Polskę. Wyżyna przyciąga turystów mnóstwem atrakcji, które teraz, po 4 dniach wędrówek , nie są nam już obce .

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od średniowiecznych zamków , zbudowanych w systemie tzw. Orlich Gniazd , niegdyś strzegących granicy Królestwa Polskiego przed napadami z Górnego Śląska. Widzieliśmy ruiny zamku w Mirowie i odbudowaną już warownię w Bobolicach - oba w rękach prywatnych. Następnie przejechaliśmy do Ogrodzieńca, by wraz z miłą panią przewodnik, nauczycielką geografii, zwiedzać i słuchać ciekawych, historyczno-geograficznych opowieści.

          • Niczego w życiu nie należy się bać...

            „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć” M. Skłodowska -CurieBiologia i chemia otacza Cię wokół, jednak wciąż masz wiele pytań i wątpliwości. Wybierz biologię w Czerwoniaku i poznawaj tajniki nauk przyrodniczych. Nasza szkoła oferuje:- wykłady, warsztaty i laboratoria na Akademii Medycznej, Uniwersytecie w Białymstoku, Wyższej Szkole Medycznej i Politechnice Białostockiej,- pracownie biologiczno – chemiczne doposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt laboratoryjny w ramach projektu „Czerwoniak szansą na nowe kompetencje”,- zajęcia wyrównawcze i rozwijające zainteresowania,- spotkania z wiedzą na Festiwalu Nauki i Sztuki,- zajęcia laboratoryjne na wyższych uczelniach, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności i doświadczenia,- dodatkowe przygotowanie do matury w ramach zajęć projektowych, które dokształcą Cię i rozwiną Twoje pasje,- udział w konkursach i olimpiadach.

          • Język polski - to lubię!

            ęzyk polski - to lubię!

            Rozpocznij swoją przygodę z ojczystym! Dodaj go do ulubionych i dołącz do polonistycznej ekipy z Czerwoniaka.

            Tylko z nami:

            - doskonałe przygotowanie do matury (w czasie lekcji oraz dodatkowych zajęć projektowych),

            - praca w zespole redakcyjnym gazetki szkolnej,

            - konkursy przedmiotowe dla fanów kina, komiksów, mitologii i fantastyki,

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 08.09.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 281083
  • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
    ul. Aleja Wojska Polskiego 31
    18-300 Zambrów
    • Logowanie