• „Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce” – M. Głogowski

      Zanim podniesie się kurtyna i pogasną na widowni światła, czuje się w powietrzu coś niezwykłego, coś nieuchwytnego, co powoduje mocniejsze bicie serca. Takie emocje zna z pewnością każdy, kto kocha teatr, jego magię i niepowtarzalną atmosferę.

      Magiczny świat teatru możesz odkryć również w Czerwoniaku na zajęciach koła teatralnego „Ale sztuka!” (prawda, że już sama nazwa intryguje i wiele obiecuje?). Tutaj możesz rozwinąć swój własny talent, zaskoczyć siebie i otoczenie, a przy okazji dobrze się bawić i rozkoszować atmosferą niezwykłości. Ze wspólnej zabawy i pracy powstało bowiem w naszej szkole wiele udanych projektów, chociażby Skiz” G. Zapolskiej, „Ożenek” M. Gogola, Zgadnij jaki to film?”, „Koncert życzeń”, widowisko muzyczne „Rok z życia maturzysty, apel Czerwoniak dla Niepodległej”, czy też inspirowany „Kabaretem Starszych Panów” występ „A w sercu ciągle maj…”,. Mamy również

     • Czerwoniak na arenach sportowych

      Czerwoniak na arenach sportowych

      Trwają rozgrywki w ramach Mistrzostw Województwa Podlaskiego SPG w grach zespołowych. Występujący w I lidze koszykówki zespół chłopców rozegrał trzy spotkania pokonując drużyny: II LO Łomża 56:42, I LO Bielsk Podlaski 77:30 i ZSR CKP Białystok 20:0 vo. W spotkaniach uczestniczyli następujący uczniowie: Ołdakowski Kacper, Milewski Maciej, Dmochowski Mateusz, Cwalina Patryk, Czartoryski Tomasz, Michalski Jakub, Orłowski Rafał, Krajewski Dawid.

     • Nagrody Prezesa Rady Ministrów 2018

      W dniu 12 grudnia 2018r. w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku zostały wręczone dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

      Dyplomy wręczała Pani Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty i Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski Serdecznie gratulujemy Paulinie Arasim uczennicy klasy II Technikum Informatycznego i Kamilowi Milewskimu uczniowi klasy III Liceum Ogólnokształcącego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów uczniom Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie.

     • XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

      XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

      14 grudnia w Centrum Kultury w Zambrowie odbyła się rejonowa eliminacja XXVII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

      Troje uczniów z naszej szkoły stanęło do walki. Spośród wielu szkół np. Z Czyżewa, Ciechanowca, Wysokiego Mazowieckiego, i wszystkich szkół średnich z Zambrowa - zajęliśmy DRUGIE MIEJSCE w konkurencji grupowej. W konkurencji indywidualnej również DRUGIE MIEJSCE zdobyła Karolina Dorobis, klasa III TŻIUG. W konkurencji grupowej wzięła udział Ela SAKOWICZ, Karolina Dorobis kl III TŻIUG, Kacper Lubiejewski kl II TŻIUG. GRATULUJEMY

     • Wycieczka do Białegostoku

      Dnia 21 listopada udaliśmy się na wycieczkę do Białegostoku.

      Pierwszym punktem naszego poszerzania wiedzy był wykład w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania przy ul. Ciepłej 40 „ Ziemia – Błękitna Planeta”. Autorem spotkań i prelegentem jest Pan Aleksander Trębacz nauczyciel fizyki i matematyki, członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Przybliżył nam temat następstw ruchów Ziemi, jakie jest znaczenie położenia Błękitnej Planety w Układzie Słonecznym, porównał rozmiary Ziemi w stosunku do wielkości innych obiektów w Układzie Słonecznym.

     • WARSZTATY „PRAWNE ASPEKTY WOLONTARIATU”

      4 grudnia 2018r., w naszej szkole, odbyły się warsztaty dotyczące aspektów prawnych wolontariatu. Jest to trudny temat, ponieważ rzadko osoby działające społecznie i chcące pomagać zastanawiają się jakiego rodzaju umowę powinni podpisać ze zleceniodawcą, czy też jakiego rodzaju ubezpieczenie powinni wybrać. Często również nie mają świadomości praw i obowiązków ze strony zleceniodawcy. W warsztatach brali udział, w większości, uczniowie klas maturalnych. Dzięki temu otrzymają certyfikat oraz możliwość uzyskania dodatkowych punktów na studiach za działalność wolontariacką na rzecz środowiska lokalnego .

     • Jak chronić młodzież przed zachowaniami ryzykownymi ?

      W dniu 29 listopada 2018 r., w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców wszystkich

      klas liceum, technikum i branżowej szkoły z panią psycholog Iwoną Dąbrowską pracownikiem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zambrowie pod hasłem „ Jak chronić młodzież przed zachowaniami ryzykownymi ?”.

      Celem spotkania było przypomnienie i uświadomienie rodzicom jak ważną rolę pełnią w wychowaniu i opiece swoich dzieci. Pani psycholog w bardzo obrazowy sposób przedstawiła zagrożenia jakie czyhają na młodych ludzi we współczesnym świecie, jakie zachowania można nazwać zachowaniami ryzykownymi, co chroni młodych ludzi przed takimi zachowaniami.Na koniec spotkania Pani Iwona Dąbrowska otrzymała gromkie brawa co było dowodem tego, że spotkanie było potrzebne i pożyteczne.

     • "W stronę dojrzałości"

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu „W stronę dojrzałości”, finansowanego z Narodowego Programu Zdrowia, a organizatorem jest Fundacja Lechaa Consulting Sp. z o. o.

      Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, przez pedagoga szkolnego zajęcia trwają od listopada do końca grudnia. W projekcie udział biorą uczniowie z klas: II B LO, III TŻ i III TL.

     • Szlakiem wielkich Polaków i historii

      Szlakiem wielkich Polaków i historii

      14 XI 2018 r. pierwszoklasiści Czerwoniaka wyjechali na wycieczkę do stolicy.

      Podążali szlakiem pomników wielkich Polaków : Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika, księcia Józefa Poniatowskiego, króla Zygmunta III Wazy. Uczniowie oddali hołd poległym przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz obejrzeli wystawę " 100 lat niepodległości" zorganizowaną na świeżym powietrzu w okolicach Zamku Królewskiego.

     • Sukces chóru "Czerwoniaka"

      Sukces chóru "Czerwoniaka"

      15 XI w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbył się XII wojewódzki Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to my”. Naszą szkołę reprezentował w nim prowadzony przez siostrę Laurę chór. Za piękne wykonanie utworu „Uwierz Polsko” nasi młodzi artyści otrzymali nagrodę specjalną ufundowaną przez posła na Sejm RP Lecha Kołakowskiego. Gratulujemy młodzieży i siostrze Laurze kolejnego sukcesu

     • 100-lecie Niepodległości w ZS nr 1

      100-lecie Niepodległości w ZS nr 1

      „Bo nie ma ziemi wybieranej,

      Jest tylko ziemia przeznaczona,

      Ze wszystkich bogactw – cztery ściany,

      Z całego świata – tamta strona”.

      Kazimierz Wierzyński – „Ktokolwiek jesteś bez ojczyzny”

      9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” odbył się uroczysty apel poświęcony 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 11.11 wszyscy uczestnicy tej uroczystości wspólnie zaśpiewali Hymn Polski. W dalszej części odbyło się podsumowanie różnego rodzaju akcji, które odbywały się w szkole w tym wyjątkowym roku 100-lecia Niepodległości. Po wręczeniu nagród miała miejsce część artystyczna poświecona tej wyjątkowej rocznicy.

     • „Antymina” – profilaktyka z pasją

      „Antymina” – profilaktyka z pasją

      W dniu 13 listopada 2018 r. w godz. od 10.45 -12.24 oraz 12.45 - 14.25 w naszej szkole odbędzie się spotkanie w ramach programu profilaktyki uzależnień „Antymina” – profilaktyka z pasją.

      W czasie spotkania młodzież dowiaduje się o zagrożeniach, jakie niosą za sobą alkohol, narkotyki - w tym dopalacze- oraz inne substancje psychoaktywne. „Antymina” to wiedza podana w sposób atrakcyjny i interesujący dla młodego odbiorcy. Płaszczyzną i narzędziem do kontaktu jest muzyka rap, która bardzo czytelnie i wprost pozwala mówić na trudne tematy. W tym samym dniu o godz. 17.000 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się koncert Mirosława „Kolah” Kolczyka – profilaktyka i raper, którego pasją jest drugi człowiek.

     • Uczniowie „Czerwoniaka” na podium….!

      W dniu 5 listopada2018 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zambrowie odbyły się eliminacje powiatowe Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o AIDS/HIV. W eliminacjach brało udział piętnastu uczestników z trzech zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych to jest z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości i Zespołu Szkół Nr 1. Młodzież wykazała się dużą wiedzą na temat przyczyn, objawów i zapobieganiu chorobie AIDS. Komisja po sprawdzeniu kart odpowiedzi wyłoniła trzech laureatów. I i III miejsce przypadło naszym uczniom tj.:

     • Pielgrzymka Maturzystów 2018

      Dnia 19-go października br. Maturzyści naszej Szkoły uczestniczyli w Diecezjalnej Łomżyńskiej Pielgrzymce Maturzystów do Narodowego Sanktuarium na Jasnej Górze. Człowiek potrzebuje duchowego wsparcia w życiu. Maturzysta także. I wtedy, gdy wierzy w Boga i wówczas, gdy szuka drogi do niego. Myślę, że pielgrzymka jest jakąś szansą, by taki kontakt nawiązać. Młodzi z naszej Szkoły przyjechali na Jasną Górę, żeby powierzyć wszystkie moje życiowe intencje Matce Bożej, żeby poprosić o wstawiennictwo i opiekę w przyszłości, aby prosić o pomoc w dobrym napisaniu matury, a także żeby Maryja wskazała dalszą drogę życia, bo jeszcze nie wszyscy wiedzą, co chcą dalej studiować i jak znaleźć pomysł na swoje życie, aby je przeżyć pięknie i wartościowo.

     • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU „SILNI RAZEM” Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR1 NA POWĄZKACH.

      Wolontariusze z Czerwoniaka tradycyjnie już, jak co roku, przed Zaduszkami, wyjechali do Warszawy na Cmentarz Powązkowski, aby uporządkować grób i uczcić pamięć córki patrona szkoły – Ireny Mielczarskiej - Roweckiej. Wolontariusze oczyścili wiekowy grób, złożyli wieniec w imieniu społeczności szkolnej, zapalili znicze i minutą ciszy uczcili Jej pamięć. Piękno jesiennych Powązek oraz wyjątkowość pomników i nagrobków, które są dziełami sztuki, kolejny raz wywarły duże wrażenie na wszystkich. Młodzież odwiedziła groby znanych Polaków – ludzi sztuki, literatury, sceny, nauki i muzyki, a także Mauzoleum Polaków Poległych Na Wschodzie. Wolontariusze oddali hołd poległym w walce o wolność naszej Ojczyzny przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także wpisali się do Księgi Pamiątkowej z okazji 100 - lecia Niepodległości Polski. Skorzystaliśmy również z zaproszenia do Caritas Archidiecezji Warszawskie

     • DZIEŃ NAUCZYCIELA W CZERWONIAKU

      W dn. 12. października 2018r. z udziałem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela.

      Na uroczystość przybyli ponadto zaproszeni nauczyciele emerytowani ZS nr 1 oraz przedstawiciele władz samorządowych: pan starosta Robert Maciej Rosiak, pan wicestarosta Stanisław Rykaczewski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego pan Stefan Krajewski oraz przewodniczący Komisji Oświaty przy Radzie Powiatu pan Wiesław Kaźmierczak. Po złożeniu nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty życzeń, podziękowań oraz wręczeniu nagród za dobre wyniki nauczania i zaangażowanie w pracę odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Wioletty Werpachowskiej, pani Anny Łuniewskiej-Kochańskiej oraz pana Krzysztofa Krajewskiego. Ponadto aktorzy szkolnego teatru ,,Ale sztuka!” przygotowali swoim nauczycielom

     • Narodowe czytanie "Przedwiośnia"

      10 października 2018 roku odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przez sześć godzin (od pierwszej do szóstej godziny lekcyjnej) powieść czytali uczniowie i nauczyciele.

      W akcji wzięły udział w kolejności następujące klasy: III TL, I b TI, I TŻ, II a LO, II b LO, I LO, III LO, IV TŻ, II TI, II TŻ, II BS, III TŻ. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym projekcie czytelniczym. W szczególny sposób dziękujemy zarówno osobom czytającym, jak i słuchającym. Uczestnicy Narodowego Czytania wykazali się wyjątkową kulturą słuchania tekstu przez godzinę bez przerwy. Czytanie dla takich uczniów było przyjemnością.

     • Klasy pierwsze w Bieszczadach - X.2018

      Integracja w Bieszczadach W dniach 01.10 - 05.10.2018 uczniowie klas pierwszych poznawali piękno polskich gór.

      W ciągu tych kilku dni doświadczyliśmy wszystkich pór roku, dotknęliśmy chmur, zdobyliśmy najwyższy szczyt polskich Bieszczad - Tarnicę. Mieszkaliśmy w urokliwym Gościncu - "Dębowa Gazdówka" - niedaleko Ustrzyk Dolnych. Chodząc po szlakach zachwycaliśmy się pięknem Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Oprócz tego odwiedziliśmy Biesy i Czady w Cisnej, pokonaliśmy 12km (pod górę) drezynami z Uherców Mineralnych, pływaliśmy statkiem po Zalewie Solińskim, szliśmy ścieżką przyrodniczo-edukacyjną na Bukowe Berdo, odwiedziliśmy zagrodę żubrów w Lutowiskach oraz podziwialiśmy panoramę Bieszczad. Odbył się także wieczór integracyjny, poznaliśmy swoje imiona i pasje. Było fantastycznie, ale krótko. Chcemy tu powrócić!

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      Z ogromną radością informujemy wszystkich czytelników, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

      Przedsięwzięcie to ma na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów w całej Polsce. W lutym 2018 r. pozytywnie odpowiedziano na złożony w październiku wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Nasza szkoła dostała 15000 PLN. Od początku 2018 roku prowadzono różnorodne akcje, które miały na celu zbieranie od czytelników propozycji książek, które chcieliby przeczytać w bibliotece szkolnej. Możliwość złożenia własnych pomysłów do zakupu z NPRCZ mieli wszyscy (uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, bibliotekarze). Na podstawie zgromadzonych materiałów tworzono listy. Po przeanalizowaniu zapytań ofertowych w maju rozpoczęły się zakupy. Dzięki temu, że nasza szkoła przystąpiła do tej akcji

     • Czerwoniak szansą na nowe kompetencje

      Nazwa projektu : Czerwoniak szansą na nowe kompetencje.

      Głównym celem realizacji projektu jest zwiększenie atrakcyjności i podniesienie jakości kształcenia ogólnego oraz rozwój kompetencji kluczowych wśród 90 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr1 im. gen Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie do 30.06.2020 roku. Wartość projektu 277 700 zł.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 28.05.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 237401
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie