• Wyjazd szkolnego wolontariatu do Warszawy

      Uczestnicy Szkolnego Klubu Wolontariatu "Silni Razem" wzięli udział w warsztatach wolontariackich oraz prezentacji działalności Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

      Jak co roku prowadzący, Pan Bartek, rzecznik prasowy Caritas w interesujący sposób zaprezentował film "Jeden dzień z życia wolontariusza". Przedstawił również możliwości działań wolontariackich w Warszawie po maturze.Uczniowie odwiedzili Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, które znalazło się w pierwszej dziesiątce unikatowych muzeów w Europie. Mieli okazję obejrzeć międzynarodową wystawę "Satyrykon Legnica-2019". Przedstawia ona ponad 100 rysunków wybranych przez jury w dwóch kategoriach:STOP oraz SATYRA I ŻART. Z ich interpretacją zmierzyli się rysownicy z całego świata m.in. Francji, Kanady, Rosji, Izraela, Ukrainy, Iranu oraz Polski. Punktem wyjścia stała się aktualna sytuacja polityczno-społeczna.

     • Porozmawiajmy o hejcie!!!

      orozmawiajmy o hejcie!!!

      W dniu 24.10.2019 r. uczniowie klasy ITLp rozmawiali o hejcie, przyczynach konsekwencjach hejtu.

      Co to jest hejt? Hejt z języka angielskiego oznacza "nienawiść". Hejt może się przejawiać nie tylko za pomocą słów, ale i grafik (memów, gifów) czy filmów. Warto jednak dodać, że treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej, są wyłącznie treścią ukierunkowaną przeciwko danej osobie lub grupie osób.

     • Bieszczady 2019

      dniu 7 października, uczniowie ZS1 wyjechali w Bieszczady, na wycieczkę zorganizowaną przez Szkolny Klub Wolontariatu "SILNI RAZEM".

      Długa podróż do Ustrzyk Dolnych minęła spokojnie, dając siły, na pierwszy dzień chodzenia po malowniczych górach. Pierwszy szlak po Bukowym Berdzie wynosił ok. 17 km, weszliśmy na najwyższy szczyt Tarnicę (1346 m n.p.m) i po ośnieżonych szlakach Bieszczadzkiego Parku Narodowego zeszliśmy do Wołosatego. Wszyscy dzielnie maszerowali i mimo kilku chwil słabości, dotarli cali i zdrowi do Hotelu Rejman w Ustrzykach Dolnych. Jeszcze nigdy tak się nie cieszyliśmy na widok autokaru z zambrowską rejastracją i naszym kierowcą. Bardzo smakował nam domowy obiad przy trzaskającym ogniu w kominku i miłej atmosferze panującej w hotelu. Niesamowite wrażenie wywarły na nas cudowne widoki złotych połonin, czerwonych jarzębin, żółto-pomarańczowych buków i jeszcze zielonych

     • Otrzęsiny pierwszaków 2019

      Otrzęsiny pierwszaków

      Piątek, 4 października, okazał się być ważnym dniem dla całej społeczności naszej szkoły. Wtedy to właśnie odbyły się tradycyjne otrzęsiny klas pierwszych i przyjęcie ich do grona uczniów „Czerwoniaka”. Uroczystość przygotowali uczniowie najstarszych klas oraz Samorząd Uczniowski.

     • Bom dia - Portugalia 2019

      Bom dia!

      Słońce, plaża, sympatyczni i ciekawi ludzie, nowe doświadczenie - to wszystko spotkało nas tu, w Portugalii, w Bradze.

      Od 28 września my młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie klas III i IV technikum logistycznego, przebywamy na stażu zagranicznym w ramach projektu "Erasmus+" .

      A wszystko to dzięki kooperacji portugalskiej organizacji BragaMob i polskiej Fundacji Aktywne Społeczeństwo, którym serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w programie.

     • Profilaktyka - spotkanie informacyjne

      Profilaktyka

      Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi.

      Również my jako szkoła zorganizowaliśmy dla naszych pełnoletnich uczennic spotkanie z paniami z kampanii „Różowa wstążeczka” Panią Martą Szymanowską i Ramoną Pichen. Miesiąc Świadomości Raka Piersi (tzw. różowy październik) celebrowany jest na świecie od 1985 roku.

     • AKCJA POBORU KRWI W „CZERWONIAKU”

      Dzięki uprzejmości Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

      w Białymstoku po raz kolejny odbędzie się w naszej szkole akcja poboru krwi, połączona z rekrutacją potencjalnych dawców szpiku. Zapraszamy pełnoletnich uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i wszystkich, którzy chcą podzielić się z innymi tym, co mają najcenniejszego – własną krwią w środę (9 października) do małej salki obok sali gimnastycznej w godzinach od 9:00 do 13:30.

     • ZMIANY W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM 

      W dniach 17 i 23 września odbyły się dwa spotkania przewodniczących wszystkich klas uczących się w naszej szkole z nowym opiekunem Samorządu Uczniowskiego – Panem Krzysztofem Krajewskim.

      Podczas wspólnych obrad opracowano Plan Pracy SU na rok szkolny 2019/2020 (do wglądu w gablotce obok kawiarenki) oraz wybrano przewodniczących poszczególnych sekcji: kulturalnej – Jakub Michalski (klasa IV TI), plastycznej – Justyna Kołakowska (klasa III TL), informacyjnej – Julia Tyszko (klasa III a LO), akcyjnej – Dawid Baczewski (klasa III TI) i oświatowej – Natalia Żyłowska (klasa III TI).

     • Szczodruchy 2019 - ognisko integracyjne

      W poniedziałek 23 września 2019 r. odbyło się w miejscowości Szczodruchy ognisko integracyjne.

      Uczestnicy to: klasa I TŻIUG ( po podstawówce) wraz z wychowawczynią Ewą Katarzyną Dmochowską. Czworo rodziców aktywnie uczestniczyło w wydarzeniu. Graliśmy w piłkę, słuchaliśmy muzyki. Każdy upiekł kiełbaskę. Uczniowie na porannych zajęciach przygotowali ciasta aby urozmaicić stół. Takim miłym akcentem powitaliśmy PIERWSZY DZIEŃ polskiej, pięknej, złotej JESIENI :)

     • Uczniowie naszej szkoły sprzątali świat 

      W dniu 20 września 2019 roku klasa II LO, pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Pana Krzysztofa Krajewskiego, wzięła udział w kolejnej edycji akcji Sprzątania Świata, organizowanej pod hasłem: „Nie śmiecimy- sprzątamy-zmieniamy!”.

      Jest to lekcja poszanowania środowiska, dzięki której zmniejszy się nasz negatywny wpływ na nie. Sprzątanie świata angażuje i integruje społeczności lokalne, jest dobrym narzędziem w zakresie gospodarki odpadami, interesującą metodą pracy wychowawczej,

     • Wyjazd integracyjny - Olszynka 2019

      Dnia 16.09.2019 uczniowie klas pierwszych TLp, TL, Ti oraz drugich Ti, TL/TŻ wzięli udział w wyjeździe integracyjnych.

      Po godzinie 8:00 ruszyli pod opieką nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 do Kompleksu Olszynka k. Piątnicy.

      W programie były liczne gry i zabawy zespołowe, tor przeszkód, park linowy i ścianka wspinaczkowa. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją zwinność, pomysłowość , ale także umiejętność współpracy z kolegami i koleżankami.

     • Scrabble in English? Why not?

      6 czerwca 2019r. miała miejsce II edycja szkolnego konkursu Scrabble w języku angielskim. Zadaniem uczestników było ułożenie wyrazów w języku angielskim z wylosowanych liter o odpowiedniej wartości punktowej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa angielskiego, odpowiednich form gramatycznych, oraz umiejętnością logicznego myślenia i spostrzegawczością. W zawodach wzięli udział uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego i klas trzecich Technikum Informatycznego i Logistycznego.

     •  Kurs carvingu w Zespole Szkół nr 1.

      Melony, arbuzy, papaja, a nawet buraki czy też jabłka mogą służyć nie tylko jako smakowita i zdrowa przekąska, ale również ozdoba.

      Jak to możliwe? Carving, czyli sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach, pozwala na przekształcanie tych darów natury w prawdziwie okazałe arcydzieła. Sama sztuka wywodzi się z krajów azjatyckich i istnieje już od ponad 1000 lat. Stworzono ją na potrzeby ozdabiania strojnych i uroczystych przyjęć, a także dań na dworze królewskim w Tajlandii czy cesarskim w Chinach i Japonii. Przepiękne motywy roślinne i zwierzęce, wyczarowywane według tradycji za pomocą nożyków, a następnie barwione naturalnymi barwnikami w celu nadania im intensywniejszego koloru, miały wzmagać apetyt gości na dania, które pojawiały się na monarszym stole.

     • „GASTROTECHNICY”

      Projekt „GASTROTECHNICY” – opis i główne założenia projektu

      Liderem Konsorcjum jest Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji z Białegostoku, która posiada bogate doświadczenie w kontekście realizacji staży i praktyk za granicami naszego kraju.

      Uczniowie w dotychczasowych działaniach entuzjastycznie brali w nich udział, z własnej inicjatywy zapisywali się do uczestnictwa, a po zakończonych stażach dopytywali się u nauczycieli czy szkoła jeszcze będzie realizowała podobne staże. Zmotywowało to nas do złożenia projektu na mobilność zagraniczną we współpracy z coraz to nowymi podmiotami.

     • Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Długoborzu.

      Ani deszcz, ani chłód nie przeszkodził w obchodach IV Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w dniu 14 maja 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu.

      Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie mieli ogromny zaszczyt uczestniczyć w tych obchodach jako wolontariusze, którzy wsparli swoją pomocą w przewidzianych licznych atrakcjach i konkurencjach takich jak: dart , tor przeszkód, statek piracki, kelner, skoki kangurów, rzuty do celu, mądrala, foto budka, wata cukrowa.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 28.05.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 237418
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie