• „Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce” – M. Głogowski

      Zanim podniesie się kurtyna i pogasną na widowni światła, czuje się w powietrzu coś niezwykłego, coś nieuchwytnego, co powoduje mocniejsze bicie serca. Takie emocje zna z pewnością każdy, kto kocha teatr, jego magię i niepowtarzalną atmosferę.

      Magiczny świat teatru możesz odkryć również w Czerwoniaku na zajęciach koła teatralnego „Ale sztuka!” (prawda, że już sama nazwa intryguje i wiele obiecuje?). Tutaj możesz rozwinąć swój własny talent, zaskoczyć siebie i otoczenie, a przy okazji dobrze się bawić i rozkoszować atmosferą niezwykłości. Ze wspólnej zabawy i pracy powstało bowiem w naszej szkole wiele udanych projektów, chociażby Skiz” G. Zapolskiej, „Ożenek” M. Gogola, Zgadnij jaki to film?”, „Koncert życzeń”, widowisko muzyczne „Rok z życia maturzysty, apel Czerwoniak dla Niepodległej”, czy też inspirowany „Kabaretem Starszych Panów” występ „A w sercu ciągle maj…”,. Mamy również

     • Język polski - to lubię!

      Rozpocznij swoją przygodę z ojczystym! Dodaj go do ulubionych i dołącz do polonistycznej ekipy z Czerwoniaka.

      Tylko z nami:

      - doskonałe przygotowanie do matury (w czasie lekcji oraz dodatkowych zajęć projektowych),

      - praca w zespole redakcyjnym gazetki szkolnej,

      - konkursy przedmiotowe dla fanów kina, komiksów, mitologii i fantastyki,

     • We will polish your English!!!

      Jako, że językiem Szekspira posługuje się 2 miliardy osób na świecie, nauczyciele angliści ZSnr1 dołożą wszelkich starań, abyś nie zanudził się na śmierć i stał się biegłym użytkownikiem tego języka.

      Oferujemy:

      - tygodniowe darmowe obozy językowe

      - zagraniczne staże w Niemczech, Portugalii czy Hiszpanii

     • SPORT W „CZERWONIAKU”

      Zespół Szkół Nr 1, potocznie zwany „Czerwoniakiem”, dysponuje świetną bazą sportową. Jest to pełnowymiarowa hala sportowa, salka gimnastyczna oraz siłownia. Prawdziwą atrakcją, która wyróżnia naszą szkołę, jest ścianka wspinaczkowa. Daje ona młodzieży możliwość rozwijania swoich sportowych pasji, a jednocześnie w dużym stopniu uatrakcyjnia lekcje wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne.

     • UWAGA!!

      Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie. Uczniowie nie przychodzą do szkoły. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

     • Szanowni Uczniowie...

      Szanowni Uczniowie.

      Od 15 marca 2020r. nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 komunikują się z Wami

      przy pomocy portali społecznościowych, poczty elektronicznej, dziennika elektronicznego i discordapp.com. Formę komunikacji z uczniami dobiera nauczyciel uczący. Obecna przerwa w chodzeniu do szkoły nie oznacza, że nie macie obowiązku uczenia się na odległość. Apeluję o odbieranie poczty elektronicznej i kontaktowania się z nauczycielami uczącymi. Wasza praca będzie oceniana i wpłynie na oceny końcowe. Jeżeli macie pytania, proszę kierować je do wychowawców lub dyrektora szkoły.

     • Targi cukiernicze SWEET EXPO

      26 lutego w środę pierwsze klasy gastronomiczne i logistyczna udały się na targi cukiernicze SWEET EXPO.

      Podziwialiśmy słodkości, sztukę dekoracji, konkursy cukiernicze. Uczniowie mogli degustować najróżniejsze smaki lodów i deserów. Po tak wielkim obżarstwie udaliśmy się na lekcje W-FU w parku trampolin - Hangar 646. Było wesoło i bardzo aktywnie.

     • „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni” - konkurs

      Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego,

      Kuratorium Oświaty w Białystoku oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Białymstoku organizuje konkurs plastyczny na logo wojewódzkiego programu edukacyjno – informacyjnego pn. „Cyberświadomi, Cyberbezpieczni” w zakresie przeciwdziałania cyberzagrożeniom, mowie nienawiści i „Hejtu” internetowego.

     • Uczniowie ZS nr 1 z wizytą w Centrum Nauki Kopernik i Sejmie

      Uczniowie ZS nr 1 z wizytą w Centrum Nauki Kopernik i Sejmie. W ramach realizowanego w Zespole Szkół nr 1 projektu: „Czerwoniak szansą na nowe kompetencje” uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego

      wybrali się we wtorek, 25 lutego z wizytą do Centrum Nauki Kopernik. Na ogromnej, otwartej przestrzeni mogli oni przez kilka godzin, samodzielnie lub w grupach, eksperymentować przy ponad 200 eksponatach, tworzących 19 grup tematycznych, poświęconych zjawiskom fizycznym oraz człowiekowi, tym, co go otacza i funkcjonuje wokół niego. Można było między innymi udać się na spacer z żyroskopową walizką czy zbudować magnetyczny most, sprawdzić jak zmysły i umiejętności pozwalają odbierać, interpretować i opisywać świat oraz przetestować możliwości własnego ciała. Pobudzającą zmysły atrakcją, którą ma do zaoferowania CNK, okazało się Planetarium, gdzie uczniowie wzięli udział w pięknym pokazie: „Inna

     • Dzień Zakochanych w naszej szkole

      W dniu świętego Walentego odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana nie tylko przez zakochanych impreza walentynkowa.

      Przyśpieszone bicie serca w ten pełen czerwieni i różu piątek spowodowała Poczta Walentynkowa, którą dostarczyła do spragnionych miłości adresatów nasza trójka posłańców Amora. Miłośnicy selfie mogli natomiast zrobić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej Foto – Budce, ustawionej w szkolnej czytelni dzięki uprzejmości naszych kochanych Pań bibliotekarek. Jakby tego było mało, nauczyciele języków obcych, którym serdecznie dziękujemy w tym miejscu za pomoc i świetny pomysł, porwali do wspólnej zabawy uczniów i nauczycieli, którzy w brawurowy sposób wyśpiewali wielkie hity miłosne w ich oryginalnych wersjach. „The voice of Czerwoniak” przyciągnął tłumy i stał się pretekstem do wspaniałej zabawy. Jury, w skład którego weszła cała społeczność szkoły, wyłoniło zwycięzców

     • Dzień Matematyki 2020

      Już wkrótce Dzień Matematyki

      Zapraszamy na turniej drużynowy, który odbędzie się 13 marca 2020.

      Drużyna liczy maksymalnie dwie osoby. Chętnych zapraszamy do zgłaszania swojego udziału najpóźniej do 12 marca u Pani Profesor I. Baranowskiej w sali nr 215.

      Nagrodami w konkursie będą dobre oceny z matematyki za aktywność

     • Tydzień Bezpiecznego Internetu

      W dniach 10-14 lutego 2020 r. w ZS1 obchodziliśmy Tydzień Bezpiecznego Internetu.

      Działania profilaktyczne miały na celu ukierunkowane młodzieży na bezpieczne i świadome korzystanie z Internetu. Święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

     • Walentynkowe Karaoke w Czerwoniaku ♥♥

      Uczniowie w ZS1, w Zambrowie, uczcili Dzień Świętego Walentego kreatywnym popisem wokalnym.

      Było to karaoke poliglotów. Uczestnicy konkursu wykonywali wybrane przez siebie utwory w językach: angielskim, rosyjskim, ukraińskim, niemieckim, japońskim, koreańskim, no i oczywiście w języku polskim. Uczniowie i nauczyciele świetnie bawili się śpiewając swoje ulubione przeboje. Motywem przewodnim wybranych piosenek była, jak łatwo się domyślić, miłość. Okazało się, że poza talentem wokalnym uczniowie posiadają również zdolności aktorskie i taneczne. W konkursie wzięło udział 14 uczniów oraz część kadry pedagogicznej. Widownią byli koledzy i koleżanki uczestników, którzy entuzjastycznie reagowali na wspaniałe występy "piosenkarzy". Zwycięzców wyłoniono demokratycznie poprzez głosowanie. Wygrali ci, którzy otrzymali największe brawa.

     • Szkolenie "VetDIET" w Wilnie

      W dniach 18-22 października p. Justyna Śledziewska i p. Agnieszka Lisińska brały udział w szkoleniach pt. "VetDIET" w Wilnie w ramach programu Erasmus+ organizowanym przez Perfect Project Sp. z o.o. W Białymstoku.

      Program szkoleń obejmował wykłady o tematyce Zero waste, Trendy w żywieniu, Alergeny, Etykietowanie produktów, Diety, Innowacje. Ćwiczenia praktyczne odbywały się w pracowni gastronomicznej szkoły zawodowej VET centre „Žirmūnai“ w Wilnie pod okiem wysokiej klasy fachowców m.in. szefów kuchni z gwiazdką Michelin. Dodatkowo wizyty w znakomitych restauracjach, zwiedzanie miasta, a przede wszystkim poznanie nowych smaków to bezcenne doświadczenie i rozwój kompetencji nauczycieli przedmiotów zawodowych.

     • Dzień Dawcy Szpiku

      Wolontariusze ZS1 przy współpracy z Fundacją DKMS zorganizowali Dzień Dawcy Szpiku.

      W tej pięknej akcji, pod hasłem "Komórkomania", wzięli udział pełnoletni uczniowie. Bardzo cieszy fakt, że młodzież odpowiedzialnie i licznie podjęła decyzję ratowania ludzkiego życia. Dziękujemy również nauczycielom i wychowawcom, którzy wzięli udział w akcji i zapoznali młodzież z filmem edukacyjnym dotyczącym białaczki i ogromnym zapotrzebowaniem na dawców szpiku.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Bo jak nie my to kto?
   • Renomowana szkoła
  • Godziny dzwonków

   Sobota 20.04.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 192070
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie