• Pozdrowienia z Wilna - Erasmus 2022

      Laba diena (dzień dobry).

      Pozdrawiamy serdecznie z Wilna. W dniach 28.03 – 15.04.2022 r. klasa III TŻp przebywa na stażach organizowanych w stolicy Litwy przez program Erasmus.

      Razem z nami przebywają także grupy z trzech miast: Białegostoku, Sokółki i Augustowa. Staże odbywają się w restauracjach w różnych częściach miasta. W przepięknym hotelu GRATA razem z nami mieszkają uczniowie z różnych stron Polski. Osoby biorące udział w tym programie mają niepowtarzalną okazję nauczenia się nauki zawodu w przepięknych restauracjach (Astoria, Radisson, DMV, Loop). Poza codzienną naprawdę trudną pracą uczniowie mają okazję poznania Litwy. Takie wyjazdy uczą wielu rzeczy: odpowiedzialności, życiowej zaradności, praktycznego posługiwania się językiem angielskim. Poza tym można poznać naprawdę niezwykłych ludzi. Wilno to dla wielu ludzi na świecie miasto – marzenie. W świadomości większości

     • Światowy Dzień Autyzmu w ZS1

      W naszej szkole również obchodzimy Światowy dzień świadomości na temat Autyzmu.

      Celem tego wyjątkowego dnia jest uwrażliwienie szczególnie młodych ludzi na to, że „inny” nie znaczy gorszy, uświadamianie, czym jest autyzm, co oznacza, jak tworzyć pozytywne relacje ze wszystkimi, jak akceptować „inność”, jak wzrastać w poczuciu akceptacji i szacunku, jak nieść pomoc, jak być empatycznym.

     • Powiedzmy NIE wojnie

      Wspólnie wspieramy mieszkańców Ukrainy. Wspólnie powiedzmy NIE wojnom na całym świecie!

      Ogłaszamy nową akcję w ZS1 "Czerwoniak" Zambrów! Przysyłajcie swoje antywojenne plakaty (format A3 lub A4) wykonane w GIMP'ie lub podobnym programie graficznym. Z Waszych prac stworzymy galerię na korytarzach szkoły.

     • "Solidarni z Ukrainą w Czerwoniaku"

      1.03.22 społeczność naszej szkoły oddała hołd bohaterskiej Ukrainie.

      Uczniowie Alona Krohmalowa i Maksym Morhul opowiedzieli nam historię swego życia i dlaczego musieli uciekać z Ukrainy - swojej ojczyzny, za którą bardzo tęsknią. Zostały tam ich rodziny i przyjaciele. Było to bardzo wzruszające spotkanie całej społecznośći szkolnej, nie ukrywaliśmy łez wzruszenia, zarówno nauczyciele jak i uczniowie. Uświadomiliśmy sobie jak bardzo ważne są - pokój i wolność, a jednocześnie jak łatwo ktoś może to bezprawnie zniszczyć!

     • Działo się w „Czerwoniaku”

      „My nie mówimy, ale robimy” – takie hasło przyświeca Samorządowi Uczniowskiemu Zespołu Szkół nr 1, dlatego też postanowiliśmy pochwalić się tym, co udało nam się zrobić w I semestrze tego roku szkolnego.

      We wrześniu dokonano wyboru przewodniczącego SU, jego zastępców oraz członków sekcji: plastycznej, informacyjnej i kulturalnej. Na przewodniczącą SU została ponownie wybrana Julia Piotrowska z klasy III TLp, a jej zastępcami zostali: Maciej Kosakowski z klasy III TŻ i Julia Podbielska z klasy III LOp. W dniu 24 września 2021 roku uczniowie klasy III TLp wzięli udział w kolejnej edycji akcji sprzątania świata, organizowanej pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”. Na początku października opracowano i wdrożono do realizacji „Regulamin szczęśliwego numerka”. W październiku zorganizowany został również po raz pierwszy w naszej szkole „Dzień piżamy”, podczas którego uczniowie zaprezentowali się

     • SUKCES NASZEJ SZKOŁY!!!!

      „Czerwoniak” na 3 miejscu wśród techników w województwie podlaskim

      Wczoraj (11 stycznia), w białostockim studiu telewizyjnym, odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników 24. Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2022”, na którą zaproszony został dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Pan Sławomir Baran. Odebrał on z rąk rektor Politechniki Białostockiej, Pani Marty Kosior-Kazberuk, dyplom za zajęcie trzeciego miejsca w rankingu techników województwa podlaskiego. Tak wysoko nasza szkoła jeszcze nie była, dlatego też dyrektor podziękował za ciężką pracę, która przyczyniła się do tego sukcesu, uczniom i ich rodzicom oraz całej kadrze pedagogicznej. Mimo nauki zdalnej wszyscy oni znaleźli w sobie dość motywacji i siły, aby solidnie przygotować się do egzaminów zawodowych oraz matury. Głównymi adresatami rankingu „Perspektyw” są oczywiście uczniowie oraz ich rodzice, którzy wkrótce będą podejmować d

     • Wesołych Świąt!!

      Radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei świąt Bożego Narodzenia, wszelkiej pomyślności, osiągnięcia sukcesów, cierpliwości i wytrwałości w realizacji planów oraz dalszej owocnej współpracy w nadchodzącym Nowym Roku Życzy Dyrektor i Społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 1 im. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie

     • Mikołajki w Czerwoniaku

      W poniedziałek (6 grudnia) ruszy korytarzami naszej szkoły ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, który przyniesie wszystkim grzecznym uczniom prezenty.

      W związku z tym zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby tego dnia przyszli na zajęcia ubrani w czerwone bluzki lub sweterki ze świątecznym motywem, ewentualnie czapki Świętego Mikołaja (przebrani uczniowie będą zwolnieni z pytania).

     • SZKOLNY KONKURS NA MYŚL W STYLU KUBUSIA PUCHATKA

      Kubuś Puchatek to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny i kochany niedźwiadek na świecie. Jego historia rozpoczęła się 14 października 1926 roku, kiedy to miała swoją premierę książka Alana Alexandra Milne: „Kubuś Puchatek”. Ten pluszowy miś, podarowany przez ojca synowi na jego pierwsze urodziny, do dziś bawi i wzrusza kolejne pokolenia czytelników. Jego przygody nie tylko zachwycają humorem, ale również głęboką mądrością życiową. Okazuje się, że my, ludzie wszystko analizujemy, rozważamy, rozkładamy na czynniki pierwsze, czyli po prostu komplikujemy, w przeciwieństwie do misia, który widzi świat w bardzo prosty sposób.

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 2021

      Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek, nieodłącznie kojarzona z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, dla wielu z Was był on kumplem do zabawy, kompanem w podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, czy też nieodzownym antidotum na nocne koszmary.

     • Uczniowie z „Czerwoniaka” na praktykach w Wilnie

      W ramach programu ERASMUS+ uczniowie klasy III Technikum Gastronomicznego w Zespole Szkół nr 1 biorą udział w projekcie „GASTROTECHNICY” i od poniedziałku (11 października) odbywają praktyki zawodowe w stolicy Litwy – Wilnie.

      Pod czujnym okiem swego opiekuna – Pana Krzysztofa Krajewskiego, ale przede wszystkim szefów kuchni takich hoteli jak „Radisson” czy „Artis”, doskonalą swoje umiejętności zawodowe i „szlifują” język angielski w codziennych sytuacjach. W czasie wolnym mają okazję poznać miasto i jego okolice, a także nauczyć się samodzielności i dobrego gospodarowania swoim kieszonkowym. Początkowa trema i bariera językowa szybko minęły i uczniowie poczuli się tu zdecydowanie bardziej swobodnie. W sobotę czekało ich zwiedzanie miasta oraz wycieczka do Troków, a to nie koniec atrakcji, bo przed nimi jeszcze 2 tygodnie pobytu w Wilnie, które odkrywa coraz więcej swych tajemnic. Już te

     • Dzień piżamy w „Czerwoniaku”

      W piątek (4 października) obchodzony był po raz pierwszy w naszej szkole Dzień piżamy.

      Uczniowie zaprezentowali się szerokiemu gronu swoich kolegów i nauczycieli w różnokolorowych, zabawnych kombinezonach piżamowych, szlafrokach i uroczych „paputkach”. Ten niezwykły pomysł przyniósł wiele radości i uprzyjemnił ostatni dzień nauki przed weekendem, a szkolne korytarze stały się jeszcze bardziej kolorowe i roześmiane niż zwykle Okazało się, że w piżamie też można się wiele nauczyć…

     • Uczniowie klasy III TLp sprzątali świat

      W dniu 24 września 2021 roku uczniowie klasy III TLp, pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego – Pana Krzysztofa Krajewskiego, wzięli udział w kolejnej edycji akcji Sprzątania Świata, organizowanej pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.

      Akcja ta nie tylko angażuje i integruje społeczności lokalne, ale jest również dobrym narzędziem w zakresie gospodarki odpadami, interesującą metodą pracy wychowawczej,a także wartościowym sposobem na realizację wolontariatu. Jest to również lekcja poszanowania środowiska, dzięki której choć trochę może zmniejszyć się nasz dewastacyjny wpływ na nie.

     • Zawody kolarskie Andrzejewo 2021

      W niedzielę, 5 września, w Andrzejewie odbyły się zawody kolarskie.

      Wolontariusze z ZS1 w Zambrowie dzielnie pomagali w przygotowaniu i organizacji zawodów. Wolontariusze z radością zaangażowali się w pierwszą akcję w tym roku szkolnym, która nie miała nic wspólnego z pandemią.....oby tak było dalej.....

     • 2021 – Rok Stanisława Lema

      21.06.2021 r. zorganizowano w naszej szkole Akcję Głośnego Czytania urządzoną z okazji literackiej rocznicy (2021 – Rok Stanisława Lema). Przez cały dzień na auli uczniowie i nauczyciele czytali wybrane utwory pisarza: „Bajki robotów”, „Cyberiadę”. W tej akcji wzięły udział następujące klasy: I LOp, II LOp, II TIp, II bTI, III TI, III TŻ, II TŻp.

     • Wycieczka wolontariuszy ZS1 #Czerwoniak do Trójmiasta

      W dniach 21-23 czerwca 2021, wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Silni Razem” w nagrodę za działalność wolontariacką odwiedzili Trójmiasto. Zwiedzili Port w Gdyni, opływając statkiem stocznię, podziwiali starówkę gdańską oraz Sopot. Ogromne wrażenie wywarło na wolontariuszach Europejskie Centrum Solidarności i niezwykle wzruszająca historia narodzin demokracji w Polsce. Zachodzące słońce na horyzoncie morza na sopockim molo było piękną chwilą refleksji i zamyślenia. Po wielomiesięcznej pandemii niezwykłą atrakcję stanowiło przejście szlakiem wydm (10 km) wzdłuż nabrzeża Bałtyku w Słowińskim Parku Narodowym. Wolontariusze dotlenieni, szczęśliwi i pełni energii do dalszego działania wrócili do Zambrowa.

     • Kogo zagrasz?

      Kogo zagrasz?

      W poniedziałek 14.06.2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie odbyło się spotkanie pt. „Kogo zagrasz?” z absolwentem naszej szkoły, Patrykiem Bołtrykiem – kulturoznawcą, założycielem „Teatru bez Nazwy”.

      To wydarzenie miało na celu przybliżenie uczniom sensu teatru oraz zachęcenie do poszukiwań siebie w przestrzeni artystycznej. Wzięły w nim udział klasy liceum ogólnokształcącego.

     • Szkolne „Wesele”

      Szkolne „Wesele”

      Przedstawiamy życie naszej szkoły – Zespołu Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie – we fragmentach zaczerpniętych z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

      Okazuje się, że zarówno nasze możliwości, jak i możliwości naszego narodowego arcydzieła są nieograniczone… Wszyscy zasługujemy na odrobinę wytchnienia… Warto czasami spojrzeć na życie szkoły z przymrużeniem oka. Przyjemnej lektury.

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • Bo jak nie my to kto?
   • Renomowana szkoła
  • Godziny dzwonków

   Sobota 20.04.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Librus Synergia
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 192093
 • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
  ul. Aleja Wojska Polskiego 31
  18-300 Zambrów
  • Logowanie