- 8.00-8.45
- 8.50-9.35
- 9.40-10.25
- 10.30-11.15
- 11.20-12.05
- 12.10-12.55
- 13.00-13.45
- 13.50-14.35
Zapraszamy na konsultacje z nauczycielami, które odbędą się w poniedziałek, 16 grudnia 2024 roku, w godzinach od 16:00 do 17:00.
Dla zainteresowanych - regularne godziny dostępności nauczycieli można znaleźć na STRONIE
Dnia 9.12.2024 r. klasy 2,3,4 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych odwiedziły Centrum gastronomii z dietetyką i biooceną żywności na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Uczniowie uczestniczyli w wykładzie o zdrowym odżywianiu, przygotowany przez studentki koła naukowego. Dzięki uprzejmości Pani dr inż. Joanny Ciborowskiej oraz dr inż. Jadwigi Glica mogliśmy zwiedzić cały obiekt, zobaczyć jak pracują studenci, czym zajmują się naukowo, oraz jakim zapleczem i możliwościami dysponuje Wydział Nauki o Żywności.
Kolejną częścią edukacyjną naszej wycieczki był udział w seansie w Olsztyńskim Planetarium, a czas wolny umilił nam spacer po Starym Mieście.
Dziękujemy za miły dzień
W dniu 06.12.2024 uczniowie "Czerwoniaka" uczestniczyli w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Natalia Grodzka z klasy IV TŻ oraz Dominik Konopka z klasy VTŻ reprezentowali ZS1 w ,,Białostockim gastronomiku,, a przy odrobinie szczęścia w etapie centralnym w Gdyni- czego oczywiście im życzymy.
Może dzisiejsze Mikołajkowe życzenia się spełnią?!
Dziś w naszej szkole wydarzyło się coś magicznego – odwiedził nas sam Święty Mikołaj!
Przybył w poszukiwaniu grzecznych dzieci, a jak wszyscy wiemy, w Czerwoniaku cała społeczność – uczniowie, nauczyciele i pracownicy – zasługuje na to miano. Jego dzielne elfy miały ręce pełne roboty aby przygotować tak dużo prezentów! Wszystkim udało się otrzymać choć drobny upominek, co sprawiło, że dzień był pełen radości i uśmiechów! Nie zatrzymaliśmy Mikołaja zbyt długo, bo wiemy, że przed świętami ma mnóstwo pracy.
Dziękujemy mu za wizytę i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie!
Wszystkim życzymy magicznego grudnia i dużo świątecznego ducha!
Zamiana sal:
12.12.2024 (czwartek) - matematuka, j.polski, historia, wos PR
od godz. 8:00 - odbędzie się na Auli
"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM" 5 GRUDNIA CHORE DZIECI Z DSK BIAŁYSTOK OTRZYMAŁY PREZENTY.
Wolontariusze zawieźli 30 kartonów, a w nich kocyki, gry , poduszeczki, przytulanki, lalki i mnóstwo przeróżnych zabawek...Wzruszenie było ogromne.
Kiedy odwiedziliśmy oddział, przywitał nas bardzo chory chłopczyk z uśmiechem na twarzy i zapytał czy to wszystko jest dla mnie? Był bardzo szczęśliwy. Takich Aniołków na oddziale jest sporo, niektóre mają kilka miesięcy...
Wywiad z naszymi Mikołajkami można było obejrzeć w wieczornym "Obiektywie" na kanale TVP3 oraz online pod linkiem: TVP3 "Obiektyw" , nagranie samej rozmowy rozpoczyna się od 04:09
Szkolny Klub Wolontariatu " Silni Razem " z radością ogłasza, że zabawki zostały spakowane dla naszych kochanych bohaterów i aniołków z onkologii w DSK Białystok.
Dnia 05.12.2024 z okazji Mikołajek, zawozimy te prezenty dzieciom, które bardzo potrzebują wsparcia, miłości i radości wbrew wszystkiemu. Gorąco wierzymy, że każdy uśmiech na ich buziach to krok do zdrowia. Jesteśmy z Wami dzieciaki.
W ZS1 po raz kolejny zostały przeprowadzone lekcje w ramach akcji edukacyjnej "Lekcje o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość" Uczniowie klas III uzyskali informacje o sposobie rejestracji własnego biznesu oraz o funkcjonowaniu start-upów.
Dowiedzieli się jak pozyskać fundusze europejskie i pomoc platform startowych. W grupach tworzyli model biznesowy Lean Canvas.
Lekcje przeprowadziła p. Anna Kochańska
Dnia 03.12.2024 nasza szkoła miała zaszczyt gościć żołnierzy Panią Izabelę Sokół i Pana Łukasza Czemiel z 18 Pułku Logistycznego w Łomży, którzy w ramach programu „Edukacja z wojskiem ” poprowadzili wyjątkowe warsztaty dla uczniów klasy 2 TI.
Tematem spotkania były zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz podstawy udzielania pierwszej pomocy.
Największe zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła część praktyczna. Pod okiem żołnierzy uczniowie mieli okazję ćwiczyć m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO)
Spotkanie było nie tylko inspirujące, ale także uświadomiło uczniom, jak istotna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Jak podkreślili żołnierze, każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której szybka reakcja i podstawowa wiedza medyczna mogą uratować czyjeś życie.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przekazanie tak cennych informacji i praktycznych umiejętności.
1grudnia 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorem książki „Rodziny szlacheckie Gminy Zambrów” panem Andrzejem Brzóską. Organizatorem była biblioteka szkolna. W promocji książki uczestniczyły trzy klasy wraz z opiekunami.
Głównym celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z zagadnieniami związanymi z rodami szlacheckimi mieszkającymi od wielu pokoleń w okolicach Zambrowa. Na początku autor przedstawił krótko związki szlachty z rycerstwem, wymienił najbardziej znane miejscowości, których nazwy świadczą o szlacheckim pochodzeniu. Następnie krótko scharakteryzował obyczaje szlacheckie, powinności wobec ojczyzny, system wartości, pochodzenie. Uczniowie mogli się dowiedzieć, że za spełnienie obowiązku patriotycznego wobec ojczyzny rycerze dostawali ziemię na własność (średnio 10 włók). W powiecie zambrowskim było bardzo duże zagęszczenie drobnej szlachty, która najczęściej sama pracowała na własnej ziemi, ale bardzo dbała o szlacheckie tradycje, patriotyzm, zachowanie tożsamości.
W dalszej części spotkania młodzież zapoznała się z najważniejszymi na naszych terenach herbami szlacheckimi poszczególnych rodów: Krajewskich herbu Jasieńczyk, Długoborskich herbu Topór, Jałbrzykowskich herbu Grabie, Ciecierskich herbu Ślepowron, Laskowskich herbu Dąbrowa, Ładów herbu Łada. Autor bardzo szczegółowo opisał znaczenie poszczególnych elementów graficznych omawianych herbów i podał lokalizację.
Na zakończenie można było zadać pytania. Dotyczyło one przede wszystkim wielkości szlacheckich majątków, lokalizacji największych dworów, tradycji, wyznawanych wartości, śladów obecności szlachty na terenie dzisiejszej Gminy Zambrów.
Bardzo dziękujemy autorowi książki za spotkanie, wszystkim uczestnikom za uwagę. Warto zainteresować się historią swojej rodziny, miejscem skąd się pochodzi. Świadomość własnej tożsamości, zakorzenienia w tradycji, historii pomaga każdemu z nas w zrozumieniu samego siebie i otaczającego nas świata.
Dziękujemy za spotkanie.
Rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt, a jeśli przygotowania to oczywiście choinka!
Z całego serca pragniemy podziękować za wprowadzenie tego świątecznego akcentu w nasze mury firmie ZORZA - Kochamy Ogrody. Okazała, piękna i pachnąca będzie towarzyszyła nam w oczekiwaniu
Zostaliśmy zakwalifikowani do finału Spotkań Fredrowskich! Nasza grupa teatralna „Ale Sztuka!” będzie reprezentowała Czerwoniak w finale II Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Młodzieżowych i Szkolnych na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Otwocku. Paweł Kowalewski, Amelia Giszterowicz, Aleksandra Sienicka oraz Dominik Trzciński zaprezentują swoje umiejętności w kompilacji scen z komedii A. Fredry „Mąż i Żona”. Trzymajcie kciuki!
To wyjątkowy czas oczekiwania na Boże Narodzenie, pełen magii i ciepła. Aby umilić ten okres, samorząd uczniowski oraz chór szkolny połączyli siły, tworząc coś wyjątkowego!
Dziś z radością dzielimy się pierwszym efektem ich pracy – mamy nadzieję, że wprowadzi Was w świąteczny nastrój.
Śledźcie nasze media społecznościowe, bo to dopiero początek! Czekają na Was kolejne niespodzianki…
Zapraszamy do odwiedzenia naszego Tiktoka. Link poniżej
Uwaga Mikołajki! 6 grudnia w naszej szkole gościmy Świętego Mikołaja i Śnieżynkę! Zapraszamy do udziału w naszych obchodach tego dnia
Wolontariusze ZS1 "Czerwoniak" Zambrów zapraszali do zakupów z misją. Kwestowali na Bank Żywności, dla ubogich mieszkańców naszego miasta.o
29.11.2024 w ZS1 świętowaliśmy Andrzejki, wypełnione tradycyjnymi wróżbami i dobrą zabawą! Każdy miał szansę zajrzeć w przyszłość i poczuć magię tego wyjątkowego dnia.
Dnia 29.11.2014 uczniowie klas III i IV uczestniczyli w spotakniu, którego celem było przekazanie młodzieży istotnych informacji na temat bezpieczeństwa w obliczu współczesnych wyzwań. Prelekcja dla uczniów odbył się w ramach profilaktyki ochrony ludności w sytuacjach nadzwyczajnych i kryzysowych.
Dziękujemy Panu Kamilowi Kowalczyk za przeprowadzenia tak ważnego i pouczającego spotkania.
Organizacja próbnych matur z przedmiotów na poziomie podstawowym.
Harmonogram matur próbnych na poziomie rozszerzonym udostępniony bedzie w przyszłym tygodniu
Powered by aSc EduPage