• Rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

          • Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie, informuje że są wolne miejsca do następujących klas:

            1. Liceum Biznesowe
            2. Technik Informatyk
            3. Technik Logistyk
            4. Technik Mechanik
            5. Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej

            Składanie podania o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej łącznie ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniem o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć w terminie:

             od 23.07 do 26.07.2024 r. do godz. 1500.

          • Badania dla kandydatów

          • BADANIA kandydatów do I klasy TECHNIKUM odbędą się 18 lipca o godzinie 11:00 w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości

            Prosimy mieć ze sobą bilans od pielęgniarki ze szkoły podstawowej.

          • Drużynowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty

          • W dniu 06.06.2024 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zambrowskiego w LA. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach:

            1. 60 m dziewcząt i chłopców,
            2. 600 m dziewcząt/ 1000 m chłopców,
            3. skok w dal dziewcząt i chłopców,
            4. pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców,
            5. sztafeta 4x200 m dziewcząt i chłopców.

             

            Punktacja końcowa chłopców

            Miejsce     Nazwa szkoły    Zdobyte punkty
            1              ZSA Zambrów              380
            2              ZS1  Zambrów             345
            3              I LO Zambrów              295

             

            Punktacja końcowa dziewcząt

            Miejsce    Nazwa szkoły    Zdobyte punkty
            1              ZS1 Zambrów            370
            2              ZSA Zambrów           345
            3              I LO Zambrów           280

             

            I miejsca zawodników ZS 1 Zambrów w poszczególnych konkurencjach:

            Imię i nazwisko                       Klasa        Konkurencja                   Wynik
            Przemysław Modzelewski       1 TL              60 m                           7,69 s
            Karolina Adamska                   1 TL              60 m                           8,59 s
            Roksana Reczko                     1 ALO      Pchnięcie kulą 4 kg         9,49 m
            Karolina Adamska                   1 TL           Sztafeta 4x200 m          2:02,40 min
            Wiktoria Zaręba                      1 ALO
            Oliwia Łapińska                       2 TL
            Aleksandra Sienicka                2 TL  

             

             

          • Wycieczka do Wrocławia i Wałbrzycha

          • W dniach 27-29 maja 2024 roku uczniowie klasy 2TL oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Silni Razem" przy Zespole Szkół nr 1 w Zambrowie wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia i Wałbrzycha. Wyjazd ten obfitował w wiele atrakcji turystycznych i edukacyjnych, a także pozwolił uczestnikom na integrację i wspólne spędzenie czasu.

            Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się wizytą w majestatycznym Zamku Książ, położonym w Wałbrzychu. Uczniowie i wolontariusze mieli okazję zwiedzić trzeci co do wielkości zamek w Polsce, który zachwyca swoją architekturą i bogatą historią. Przewodnik opowiedział fascynujące historie związane z zamkiem oraz jego dawnymi właścicielami, m.in. rodziną Hochbergów. Uczestnicy zwiedzili także piękne ogrody zamkowe oraz tarasy, z których roztaczał się malowniczy widok na otaczające zamek lasy i wzgórza. Wizyta w Zamku Książ była niezapomnianym przeżyciem i doskonałym wstępem do dalszej części wycieczki.

            Drugiego dnia wycieczki grupa rozpoczęła zwiedzanie od wrocławskiej Starówki. Spacer po Starym Mieście pozwolił uczestnikom odkryć urokliwe zakątki i zabytki tego historycznego centrum, takie jak np. Rynek, Ratusz, Kamienice Jaś i Małgosia czy Katedrę św. Jana Chrzciciela. Wrocławska Starówka, pełna kolorowych kamienic i klimatycznych uliczek, urzekła wszystkich swoim niepowtarzalnym charakterem.

            Kolejnym punktem programu była wizyta w Panoramie Racławickiej. Uczniowie i wolontariusze mieli okazję podziwiać monumentalne dzieło przedstawiające bitwę pod Racławicami, namalowane przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Uczestnicy poznali kontekst historyczny bitwy oraz tajniki technik malarskich zastosowanych w tym niezwykłym obrazie. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej było nie tylko lekcją historii, ale także prawdziwą ucztą dla zmysłów.

            Ostatniego dnia wycieczki uczniowie i wolontariusze odwiedzili wrocławskie ZOO, jedno z najstarszych i największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Spacerując po rozległym terenie, uczestnicy mieli okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt z różnych zakątków świata. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się Afrykarium, czyli największe w kraju oceanarium, w którym można podziwiać ekosystemy Afryki. Młodzież z fascynacją obserwowała różnorodne zwierzęta, dowiadując się jednocześnie o ich życiu i ochronie przyrody.

            Wycieczka do Wrocławia i Wałbrzycha była dla uczniów niezwykłą przygodą, pełną edukacyjnych i kulturalnych wrażeń. Wspólne zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc umocniło więzi między uczestnikami i pozostawiło wiele pięknych wspomnień.

          • Wywiadówka

          • Zapraszamy serdecznie na zebrania podsumowujące pracę w roku szkolnym 23/24 w dniu 10.06 od godziny 16:00

            Przydział sal na zebrania

            1. 116 IITŻ

            2. 117 ITI

            3. 119 ITŻ/TG

            4. 203 IALO

            5. 205 IIITL

            6. 207 IVTL/TŻ

            7. 208 IIALO

            8. 209 ITL

            9. 211 IITM/TG

            10. 212 IBLO

            11. 213 IIITŻ

            12. 214 IIIBTI

            13. 215 IITL

            14. 216 IIIATI

            15. 217 IITI

            16. 218 IIBLO

            17. 220 IIILO

            18. 206 IVTI

          • Uczniowie ZS1 na stażu w Hiszpanii

          • W ramach programu Erasmus+ 19-osobowa grupa uczniów z Technikum Logistycznego oraz Informatycznego z Zespołu Szkół nr1 w Zambrowie przebywała na 3-tygodniowym stażu w urokliwej Walencji w Hiszpanii. Projekt zakładał odbycie staży zawodowych w lokalnych przedsiębiorstwach  w branży logistycznej i informatycznej. Niewątpliwie była to przygoda życia dla uczestników wybranych w procesie rekrutacji. Codziennie komunikowali się ze swoimi pracodawcami lub nowymi kolegami w języku hiszpańskim bądź angielskim, co pozwoliło przełamać barierę językową i nawiązać nowe znajomości. Stażyści zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.Miejsca praktyk znajdowały się w różnych częściach miasta, w związku z tym uczniowie byli zobligowani do korzystania z metra lub innych środków transportu publicznego co zdecydowanie nauczyło ich samodzielności. Jednakże największą przygodą był sam pobyt w trzecim pod względem wielkości mieście w Hiszpanii. Każdego dnia poznawali Walencję oraz jej punkty widokowe, skosztowali przysmaków lokalnej kuchni oraz mieli możliwość uczestniczenia w festiwalu kultury andaluzyjskiej, który odbywał się w tym terminie. Niesamowitą frajdę sprawił uczniom również rejs katamaranem oraz wizyta w oceanarium, gdzie oglądali pokazy delfinów. Ponadto opiekunowie, Iwona Grajewska-Partyka i Grzegorz Werpachowski, zorganizowali uczniom ciekawą wycieczkę do pobliskiej miejscowości Alboraya, która słynie z kolorowych domków zbudowanych tuż nad kanałem i z tego powodu jest nazywana „małą Wenecją”. Warto dodać, że uczniowie otrzymali uwzględnione w projekcie kieszonkowe oraz kartę umożliwiającą łatwą komunikację po mieście. W związku z tym dotarcie do rozległej piaszczystej plaży, malowniczej starówki czy przepięknych ogrodów Turia nie stanowiło żadnego problemu. Walencja ma tak dużo do zaoferowania, że młodzież nie miała czasu na nudę.  Cały przebieg stażu uczniowie dokumentowali systematycznie w dzienniczkach praktyk, a na zakończenie otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie stażu zawodowego, co jest niewątpliwie ogromnym atutem na rynku pracy.  Dziękujemy serdecznie panu dyrektorowi Sławomirowi Baranowi za to, że umożliwił nam udział w tak intersującym stażu i za wspaniałe wspomnienia, których już nikt nam nigdy nie odbierze.

          • Obchody Święta Konstytucji

          • 30.04.2024 r. z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Wielką wagę święta dla całej społeczności szkolnej podkreśliła obecność pocztów sztandarowych.

            Na początku Dyrektor Szkoły, Sławomir Baran, przybliżył historię tego ważnego dnia i podkreślił, że majowe obchody uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.

            Następnie młodzież wraz z nauczycielami obejrzeli montaż słowno – muzyczny w wykonaniu swych kolegów i koleżanek, którzy recytowali patriotyczne wiersze i śpiewali patriotyczne piosenki.

            W roli narratora wystąpiła Gabriela Rosiak z  I TŻ. Wspaniałą recytacją popisali się: Martyna Gosk z I TG, Albert Borowski z I TG, Patrycja Rogulska z II TŻ, Klaudia Wolna z II TŻ, Emilia Wiśniewska z II TŻ, Julia Wołowicz z II TŻ, , a także Maciej Tymiński z II TL, który oprócz tego zaśpiewał wraz z Pawłem Kowalewskim z II TI ,,Mazurek 3 Maja”. Chłopcy zdobyli duże brawa za swój piękny występ. Całość została zwieńczona przepiękną piosenką ,,Jest takie miejsce, taki kraj” w wykonaniu występujących. Przedstawienie zostało uzupełnione prezentacją słowno – muzyczną: wierszem Rajnolda Suchodolskiego pt. ,,Trzeci Maj” w wykonaniu uczennic z II TŻ - Mai Sokólskiej i Mileny Gosiewskiej, a także filmem Zambrowa z lotu ptaka. Nad całością czuwali nauczyciele: p. Beata Jasionowska oraz p. Krzysztof Krajewski. 

            Akademia w ciekawy sposób przedstawiła wszystkim, jak ważne jest bycie prawdziwym Polakiem, a także to, że patriotyzm winniśmy pielęgnować w każdym dniu i jako naród tak żyć, żeby nasza ojczyzna, nawet ta mała, rozwijała się w duchu wolności, odpowiedzialności i wzajemnego szacunku.

             

            Beata Jasionowska

          • Uczniowie z „Czerwoniaka” z wizytą na południu Polski

          • Chociaż pobudka o godzinie 2 nad ranem nie jest powodem do radości, to jednak uśmiech pojawił się na twarzach uczniów klas I A LO, I B LO i II B LO oraz ich opiekunów – siostry Natalii, księdza Dawida i Pana Krzysztofa Krajewskiego, którzy 25 kwietnia wyruszali spod Kościoła Trójcy Przenajświętszej, aby „wpaść z wizytą” na południe Polski. Czekały na nich atrakcje, a pierwszą z nich było zwiedzanie kopalni „Guido”, najgłębiej położonej trasy turystycznej w górnictwie węglowym w Polsce (320 m). Pod ziemię uczniowie zjechali autentyczną szolą (windą), taką samą, jakiej używają górnicy na czynnych kopalniach, a podziemną wędrówkę uatrakcyjniły im opowieści przewodników, dzięki którym przenieść się mogli na chwilę do początku XX wieku. Poznali przy tym zagrożenia czyhające na górników pracujących pod ziemią, a dzięki multimedialnym efektom niemal „poczuli” je na własnej skórze. Choć w kopalni „Guido” od lat nie wydobywa się węgla, to na trasie go nie brakowało, a wszechobecny pył dawał się we znaki zwiedzającym. Trudności rekompensowały jednak potężne maszyny do urabiania skał i węgla oraz przejażdżka elektryczną kolejką podwieszaną, jedyną tego typu na świecie udostępnioną turystom.

            Kolejnym punktem na trasie był krótki pobyt w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, związanym z kultem siostry Faustyny. Ogromne wrażenie zrobiła na wszystkich bazylika, poświęcona przez Jana Pawła II w 2002 r., w której znajdują się relikwie siostry Faustyny oraz słynący z łask obraz Pana Jezusa Miłosiernego, namalowany według jej wizji.

            Pierwszy dzień zakończyło zwiedzanie Krakowa, królewskiego miasta, które prezentowało się pięknie w promieniach zachodzącego słońca.

            Piątek przeznaczony został na dobra zabawę w „Energylandii”, największym Parku Rozrywki w Polsce, oferującym 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 hektarów. Uczniowie spędzili w nim ponad 8 godzin, ale nie było czasu na nudę, a poziom adrenaliny podnieść mogły między innymi ogromne wahadło Azec Swing, potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5G, oraz Hyperion  - najwyższy i najszybszy w Europie w swojej kategorii. Palmę pierwszeństwa zdobyła jednak „Zadra”, największy i najszybszy hybrydowy roller coaster świata, mający 63,8 m wysokości i 90 stopni nachylenia przy spadku, którego wagoniki osiągają prędkość 121 km/h.

            Pełen emocji dzień spowodował, że powrót do Zambrowa upłynął w atmosferze zasłużonego odpoczynku.

          • Wycieczka do Wrocławia, Pragi i Skalnego miasta

          • W dniach 22-24 kwietnia odbyła się wycieczka uczniów ZS nr 1 w Zambrowie. Pierwszego dnia osoby z klas drugich oraz trzecich kierunków medialnego liceum, technikum informatycznego oraz poligraficznego, mieli okazję zobaczyć Panoramę Racławicką we Wrocławiu. Następnie udali się do najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce. Główną atrakcją okazało się afrykarium, które przyciągnęło największą uwagę naszych uczniów. Drugi dzień spędziliśmy zwiedzając malowniczą Pragę. Uczniowie odbyli podróż po Placu Hradczańskiego z pałacami należącymi kiedyś do arystokracji czeskiej oraz do Zamku Praskiego dawnej siedziby królów czeskich. Jak podaje Księga rekordów Guinnessa jest to największy pod względem zajmowanej powierzchni zamek na świecie, całość obejmuje ponad 7 ha. Katedra św. Wita, która jest przykładem połączenia stylu gotyckiego i neogotyckiego. Przepiękne tereny zielone z cudownym widokiem na miasto, Bazylika Św. Jerzego przejście przez Malą Stranę, w kierunku Mostu Karola. Średniowieczny most - najbardziej rozpoznawalny zabytek Pragi - zachwyca nie tylko swoją konstrukcją, ale przede wszystkim rozpościera się z niego jeden z najwspanialszych widoków na Stare Miasto. Patrząc na czerwone dachy kamieniczek, wieżyczki bram, smukłe wieże kościołów i wzgórze zamkowe można poczuć się jak w bajce! Rynek Starego Miasta, gdzie można docenić piękno zegara Orloj umieszczonego na ścianie Ratusza, architekturę Kościoła Najświętszej Marii Panny przed Tynem, ogromny pomnik Jana Husa, lub otaczające plac bogato zdobione kamienice. Plac Św. Wacława.

            Cały wyjazd został zwieńczony podróżą do Skalnego Miasta w Adrspach w Czechach. Rezerwat przyrody przywitał nas bogatą w różne piaskowcowe formacje skalne powstałe na skutek działań zjawisk atmosferycznych. Niektóre z nich otrzymały nieprzeciętne nazwy: Kochankowie, Fotel Babci, Gotycka Brama, Wieża Elżbiety, Głowa Cukru, Żółw. Spacer między nimi sprawił ogromną przyjemność naszym uczniom oraz opiekunom. Na terenie Adrszpaskich Skał napotkamy również wkomponowane w góry popiersie J.W. Goethego, wodospady oraz jeziorko po dawnej piaskowni. Charakterystycznym punktem Skalnego Miasta jest Gotycka Brama, która została wybudowana w 1839 r. Skalne Miasto posłużyło filmowcom z Hollywood za plan filmowy podczas ekranizacji tej powieści. W czasie spaceru po Skalnym Mieście czekał na nas również rejs łodzią turystyczną po urokliwym jeziorku, okraszony zabawnymi opowieściami “sternika” łodzi.

          • Uczniowie ZS1 w Walencji

          • Dnia 22 kwietnia 19-osobowa grupa uczniów rozpoczęła swoją przygodę życia wyjeżdżając do urokliwej Walencji w Hiszpanii. Dobór uczniów nie był przypadkowy, gdyż przeszli dość zawiły proces rekrutacji i zostali wybrani na podstawie swoich wyników w nauce oraz zachowania. Szczęśliwcami okazało się 10 uczniów z technikum informatycznego z klas 3ATI, 3BTI i 4TI oraz 9 z technikum logistycznego z klasy 3TL. Projekt ma na celu odbycie staży zawodowych u pracodawców, pogłębienie znajomości języka angielskiego oraz poznanie języka hiszpańskiego. W związku z tym przed wyjazdem,uczniowie odbyli rozmowy kwalifikacyjne  oraz poznali podstawy języka hiszpańskiego. Tak przygotowani wyruszyli na podbój Hiszpanii 😊 Po stosunkowo ciężkiej podróży zostali zakwaterowani w przytulnym akademiku, co sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Uczniowie mają do dyspozycji siłownię, bilard czy miejsce do samodzielnego wypoczynku oraz stołówkę, która serwuje tradycyjne dania hiszpańskie. Już pierwszego dnia wzięli udział w wycieczce, podczas której licencjonowany przewodnik opowiedział im historię tego cudownego miasta oraz  pokazał najważniejsze zabytki klimatycznej starówki. Drugiego dnia udali się do miejsca swoich praktyk, które zostały im przypisane na podstawie wcześniej odbytej rozmowy kwalifikacyjnej. Niewątpliwie jest to przygoda życia, która uczy samodzielności i odpowiedzialności, a jednocześnie daje szansę dalszego rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, a uczniowie nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. Naładowani pozytywną energią rozpoczynają swoją 3-tygodniową przygodę.

          • Badania PISA 2025 w naszej szkole

          • W poniedziałek (8 kwietnia) wybrani uczniowie klas I i II technikum wzięli udział w międzynarodowym badaniu PISA,  koordynowanym przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

            PISA (Programme for International Student Assessment), czyli Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów, to największe międzynarodowe badanie umiejętności uczniów na świecie, realizowane co 3 lata w ponad 90 krajach. Jego celem jest uzyskanie porównywalnych danych o umiejętnościach uczniów, którzy ukończyli 15. rok życia, w celu poprawy jakości nauczania i organizacji systemów edukacyjnych. Wśród badanych umiejętności szczególny nacisk położono w nim na posiadaną przez ucznia wiedzę z zakresu języka ojczystego, matematyki, fizyki, biologii i innych dziedzin, oraz stosowanie zdobytych umiejętności w praktyce.

            Nasza szkoła została w tym roku wylosowana do udziału w badaniach, które trwały dwie godziny i polegały na rozwiązywaniu na komputerach zadań dotyczących rozumieniai interpretacji tekstu, matematyki oraz szeroko pojętych nauk przyrodniczych. Zadania te odnosiły się do rzeczywistych sytuacji, a ich rozwiązanie wymagało logicznego myślenia oraz umiejętności radzenia sobie z różnorodnymi problemami. Badanie było anonimowe, a wyniki testów miały służyć jedynie sprawdzeniu, na ile polscy uczniowie są przygotowani do uczestnictwa w „dorosłym” życiu.

             

            Krzysztof Krajewski

          • XI Turniej Matematyczny SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego

          • Uczniowie Czerwonka wzięli udział w XI Turnieju Matematycznego SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego.

            Konkurs odbył się 5 kwietnia 2024 r. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wys. Mazowieckiem. Arkusze konkursowe składały się z dwóch części: pierwszej- obejmującej zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz drugiej- obejmującej zadania otwarte. Arkusze ułożono zgodnie ze standardami egzaminacyjnymi na poziomie rozszerzonym. Po konkursie uczestnicy wysłuchali wykładu Politechniki Białostockiej na temat fraktali.

            Choć nie powtórzyliśmy sukcesów naszych absolwentów ( Idy Milewskiej, Mateusza Polaka, Kamila Milewskiego, Michała Tymińskiego), to jednak bardzo się cieszymy, że nasza ekipa: Anna Urbanek 2TI, Michał Chrzanowski 2 TI, Przemysław Gontarski 5TL, Malwina Godlewska 3 LO, Arkadiusz Konarzewski 3aTI oraz Krzysztof Gwardiak 4TL dzielnie walczyła. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi. Za rok spróbujemy ponownie.

          • Światowy Dzień Zdrowia 2024 – Moje zdrowie, moje prawo

          • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zambrowie informuje, iż 7 kwietnia 2024 roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

            Na całym świecie prawo milionów ludzi do zdrowia jest coraz bardziej zagrożone. Choroby i katastrofy są głównymi przyczynami śmierci i niepełnosprawności. Konflikty niszczą życie, powodując śmierć, ból, głód i cierpienie psychiczne. Spalanie paliw kopalnych jednocześnie napędza kryzys klimatyczny i odbiera nam prawo do oddychania czystym powietrzem, a zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz odbiera życie co 5 sekund. Rada Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. ekonomii zdrowia dla wszystkich stwierdziła, że co najmniej 140 krajów uznaje zdrowie za prawo człowieka w swojej konstytucji. Jednak kraje nie uchwalają i nie wprowadzają w życie przepisów, które zapewniłyby ich obywatelom prawo dostępu do usług zdrowotnych. Potwierdza to fakt, że w 2021 r. co najmniej 4,5 miliarda ludzi – ponad połowa światowej populacji – nie było w pełni objętych podstawowymi usługami zdrowotnymi.
            Aby sprostać tego typu wyzwaniom, tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2024 jest "Moje zdrowie, moje prawo".
            Tegoroczny temat został wybrany, aby bronić prawa każdego i wszędzie do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości warunków mieszkaniowych, godnej pracy i warunków środowiskowych oraz wolności od
            dyskryminacji.
             Poznaj swoje prawa zdrowotne. Masz prawo do:

            • Zapewnienia dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej bez jakiejkolwiek dyskryminacji
            • Prywatności i poufności informacji o Twoim stanie zdrowia
            • Informacji nt. leczenia i wyrażenia zgody na leczenie
            • Autonomii cielesnej i integralności
            • Podejmowania decyzji dotyczących własnego zdrowia

            Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową WHO:
             

  • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
    ul. Aleja Wojska Polskiego 31
    18-300 Zambrów
    • Logowanie