• Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie

          • Zaproszenie na Dzień Otwarty Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie.26.05.2023 r. ( piątek) w godz. 10:00 -14:00 Zespół Szkół nr 1 w Zambrowie  serdecznie zaprasza wszystkich ósmoklasistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty.

            W programie:- prezentacja kierunków kształcenia, poznanie zawodów od praktycznej strony,- spacer po szkole,- prezentacja wydarzeń z życia szkoły,- spotkania z dyrekcją, nauczycielami, uczniami ZS1,- oraz inne atrakcje i niespodzianki.Serdecznie zapraszamy

          • Uczniowie „Czerwoniaka” na stażu w Grecji

          • Uczniowie kierunku gastronomicznego i logistycznego, pod opieką trójki nauczycieli Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie, w dniach 10.10.2022 r. – 21.10.2022 r., brali udział w realizacji mobilności w programie Erasmus+ (nr projektu: 2021 -1-PL01-KA121 -VET-000007945), odbywając staże w zakładach pracy w Grecji.

            Był to bardzo udany wyjazd, podczas którego oprócz pracy mogli oni również poznać grecką kulturę i język oraz odpocząć w hotelu „Posejdon Palace”, pięknie położonym na Riwierze Olimpijskiej. Siedemnastu uczniów technikum gastronomicznego odbywało staż w restauracjach tego hotelu, wykonując prace związane z przygotowaniem, wydawaniem posiłków oraz obsługą gości. Natomiast trzynastu uczniów technikum logistycznego pracowało w okolicznych firmach: hurtowni napojów, hurtowni artykułów budowlanych oraz magazynie owoców i warzyw. Zajmowali się tam przyjmowaniem i wydawaniem towarów do sprzedaży oraz ich inwentaryzacją. Po pracy, oraz w weekendy, cała grupa uczestniczyła w fantastycznych wycieczkach. Uczniowie „Czerwoniaka”, wraz z opiekunami, mieli między innymi okazję zobaczyć tzw. ósmy cud świata, czyli „wiszące klasztory” w Meteorach, a także odbyć rejs na wyspę Skiathos, gdzie poznać mogli miejsca znane z filmu „Mamma Mia”. Był również czas na relaks, kąpiel i odpoczynek na pięknych greckich plażach, a wszystko to u stóp pasma górskiego Olimp, z widokiem na najwyższy szczyt - Mitikas (2918 n.p.m.). Niestety, wszystko, co dobre, ma swój kres i w piątek (21.10) wielka grecka przygoda dobiegła końca. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, z cudownymi wspomnieniami czasu spędzonego na pracy, nauce i odpoczynku.

            Chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego wyjazdu, a w szczególności Dyrektorowi Szkoły, Panu Sławomirowi Baranowi, oraz pilotce, Pani Małgosi, która otaczała nas opieką 24 godziny na dobę i potrafiła znaleźć balans między pracą, nauką i zabawą. Nasze podziękowania wysyłamy też w stronę kierowców – Pana Sławka i Pana Wadyma, którzy towarzyszyli nam przez dwa tygodnie i przywieźli bezpiecznie kilka tysięcy kilometrów, w sposób jak najbardziej profesjonalny, nowoczesnym autokarem Setra.

            Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, która godnie reprezentowała nasz kraj i szkołę. Potrafili przy tym super się bawić, a realizacja zadania edukacyjnego, polegającego na nauczeniu Greka zdania: „Stół z powyłamywanymi nogami”, jeszcze długo będzie wprawiało wszystkichw dobry humor.

          • Apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w ZS nr 1

          • W dniu 27 kwietnia 2023 roku odbył się w Zespole Szkół nr 1 uroczysty apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Przygotowali go i poprowadzili uczniowie „Czerwoniaka”, pod opieką Pana Krzysztofa Krajewskiego. W rolę Narratora wcieliła się Marta Grądzka z klasy II TL,a Nauczyciela zagrał Kacper Kulikowski z klasy I B LO. Role uczniów przypadły Maksymilianowi Grabowskiemu z klasy II A TI, który brawurowo wykonał piosenkę Marka Grechuty: „Tyle było dni”, oraz Kindze Kaczyńskiejz klasy II TL i Jackowi Popławskiemu z klasy II B TI, którzy popisali się wspaniałą recytacją patriotycznych wierszy Jakuba Jasińskiego: „Do narodu”i Franciszka Karpińskiego: „Na dzień 3 Maja 1791”. Ich występy zostały uzupełnione prezentacją słowno – muzyczną, dzięki której młodzież Zespołu Szkół nr 1 oraz nauczyciele mogli zapoznać się z historią uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jej postanowieniami i piosenkami kojarzonymi z tym wydarzeniem.  Celem apelu było kształcenie szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego, umiłowania języka ojczystego i kultury narodowej oraz identyfikacja z postępową tradycją, poprzez czynne uczestnictwo w życiu szkoły. Młodzież wzięła udział nie tylko w szkolnej uroczystości, ale również miała okazję poznać piękną, choć bolesną historię Polski, poczuć, że jest częścią wielowiekowej tradycji. Ta swoista lekcja  stała się ważnym elementem rozwoju patriotyzmu wśród młodych ludzi, tak potrzebnego w dzisiejszych czasach, gdy po raz kolejny jesteśmy świadkami odradzania się rosyjskiego imperializmu.

            Krzysztof Krajewski

          • Uczniowie technikum z „Czerwoniaka” na praktykach w Hiszpanii

          • W ramach programu ERASMUS+ przedstawiciele III i IV klas technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie biorą udział w Projekcie nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000057184 realizowanym w ramach programu Erasmus+.

            Uczniowie technikum informatycznego oraz logistycznego z zambrowskiego „Czerwoniaka” od tygodnia przebywają w słonecznej Hiszpanii, gdzie poznają tajniki swojego zawodu pod czujnym okiem tamtejszych pracodawców. Oprócz nauki doskonalą również język angielski, ćwiczą w mowie i piśmie język hiszpański, a przy okazji zwiedzają przepiękną Walencję, trzecie pod względem wielkości miasto w Hiszpanii.

            Warto podkreślić, że uczniowie ZS1 znakomicie radzą sobie z wyzwaniem, jakie zostało przed nimi postawione. Sprawnie komunikują się w języku angielskim i hiszpańskim, bez większych problemów poruszają się metrem w Walencji, oraz odbywają swoje praktykiw nowych, nieznanych im dotychczas warunkach. Po pracy mają czas, by pozwiedzać Walencję, porozmawiać z jej uśmiechniętymi mieszkańcami lub zażywać kąpieli słonecznych na pięknych plażach Morza Śródziemnego. Tak na marginesie, jest tutaj ponad 300 słonecznych dni w roku, więc pogodę mają gwarantowaną.

            W czasie kilku dni swojego pobytu, uczniowie i ich opiekunowie mieli możliwość zwiedzić takie miejsca jak:

            • MARCAT CENTRAL w Walencji – targ, gdzie jest ponad 300 stoisk z owocami, warzywami, serami, owocami morza oraz całą gamą kolorów i aromatów kuchni śródziemnomorskiej.
            • LONJA DE LA SEDA– giełdę jedwabiu, budynek będący symbolem bogactwa miasta.
            • PLAZA DE LA VIRGEN – plac z fontanną, obok katedry, miejsce spotkańi wielu imprez, w których biorą udział mieszkańcy Walencji.
            • TURJA PARK – park, który ciągnie się przez całe miasto, a znajduje się w dawnym korycie rzeki Turia.
            • L’Oceanográfic – największe Oceanarium w Europie, w którym mieszkają tysiące zwierząt morskich z całego świata.
            • EL Cabañal – jedną z wielu plaż Walencji.

            Oczywiście to nie koniec atrakcji, gdyż przed nimi jeszcze 2 tygodnie pobytu w Hiszpanii. Uczniowie codziennie odkrywają uroki, kulturę oraz kuchnię Walencji. Jest to dla nich  i ich opiekunów niezwykła przygoda, która zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • Dnia 19 kwietnia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Zambrowie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: " Młodzież Zapobiega Pożarom".

            Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy II ATI- Olivier Sawicki i Łukasz Michalak. Po części pisemnej do drugiego etapu (części ustnej) przeszedł Łukasz Michalak. W swojej kategorii wiekowej zajął II miejsce i uzyskał prawo udziału w Wojewódzki Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się w dniu 25 kwietnia w Tykocinie. Natomiast Olivier Sawicki zajął IV miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

            Gratulujemy i życzymy Łukaszowi Michalakowi powodzenia w turnieju wojewódzkim.

          • X Turniej Matematyczy SIGMA

          • Uczennica Czerwoniak blisko podium X Turnieju Matematycznego SIGMA im. Edmunda PawłowskiegoKonkurs odbył się 14 kwietnia 2023r. W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wys. Mazowieckiem.

            Arkusze konkursowe składały się z dwóch części: pierwszej- obejmującej zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz drugiej- obejmującej zadania otwarte. Arkusze ułożono zgodnie ze standardami egzaminacyjnymi na poziomie rozszerzonym. Po konkursie uczestnicy wysłuchali wykładu Politechniki Białostockiej.Choć nie powtórzyliśmy sukcesów naszych absolwentów ( Idy Milewskiej, Mateusza Polaka, Kamila Milewskiego, Michała Tymińskiego), to jednak bardzo się cieszymy, że nasza uczennica klasy IV LOp Julia Borowska uplasowała się blisko podium z wynikiem 23 pkt. Walka była bardzo wyrównana: I miejsce- 28 pkt., II miejsce- 27 pkt., III miejsce- 25 pkt.Bardzo się cieszymy z sukcesu Julii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi. Za rok spróbujemy ponownie.

          • "Ciemna materia" w kinie sferycznym

          • Z czego zbudowany jest Wszechświat i my sami? Współczesna nauka wciąż poszukuje odpowiedzi na to fundamentalne pytanie.

            Tylko 5 % całkowitej masy i energii Uniwersum to znana nam zwykła materia: elektrony, protony, neutrony… Pięć razy więcej stanowi  natomiast ciemna materia, której nie można zaobserwować, pomimo prób podejmowanych przez naukowców od prawie 100 lat. Widzimy jedynie skutki  jej grawitacyjnego przyciągania gwiazd, galaktyk i gromad galaktyk.5.04 i 12.04.2023 gościliśmy w naszej szkole kino sferyczne, w którym wyświetlony został film właśnie na temat ciemnej materii. W przystępny i pobudzający wyobraźnię sposób wyjaśnił on,jak prowadzi się badania tego zjawiska, wykorzystując m.in. największy na świecie zderzacz hadronów LHC w ośrodku CERN. Bezstresowa i relaksująca lekcja fizyki stanowiła atrakcyjną odmianę i wzbudziła zainteresowanie uczniów.

          • Kolejny medal koszykarek Czerwoniaka

          • Po zdobyciu srebrnego medalu w poprzednim roku koszykarki dołożyły w tym sezonie brąz. W dniu 27.03.2023 w Białymstoku odbył się finał Licealiady w piłce koszykowej dziewcząt.

            Oprócz naszych zawodniczek w turnieju wystąpiły zespoły IV LO Białystok, VI LO Białystok oraz LO LJN Puńsk. Po porażce z VI LO dziewczyny wygrały 28: 15 ze szkołą z Puńska zajmując III miejsce. Mistrzyniami Województwa zostały koszykarki IV LO Białystok.Naszą szkołę reprezentowały: Wanesa Rybicka, Julia Borowska, Camille Nowacka, Zuzanna Chełska, Paulina Wiącek, Oliwia Kurowska, Nikola Kotowska, Amelia Giszterowicz i Aleksandra Sienicka. Najlepszą koszykarką w naszej drużynie została wybrana Nikola Kotowska.

          • Uczennice z „Czerwoniaka” w finale konkursu gastronomicznego „Gotuj z klasą”.

          • W piątkowych zmaganiach kulinarnych brało udział 14 szkół z województwa podlaskiego, nasz powiat reprezentowały Aleksandra Wiśniewska i Karolina Leśniewska z klasy drugiej Technikum żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół nr 1.

            Przygotowały zupę grzybową z pulpecikami z jelenia oraz polędwiczkę sous-vide podaną z puree z ziemniaka, sosem jeżynowo -cynamonowym i flambirowanymi warzywami. Dania zostały przygotowane w oparciu o listę produktów regionalnych Województwa Podlaskiego. Skład komisji oceniającej:- Karol Okrasa - jeden z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni i Honorowy Ambasador Województwa Podlaskiego,- Sebastian Łukaszewicz – wicemarszałek Województwa Podlaskiego,- Jadwiga Zabielska -Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa- Franciszek Górski – Dyrektor  Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Kształcenia Ustawicznego Podlaskiego Kuratorium OświatyPodsumowując kuchenne zmagania w Janowie Karol Okrasa przyznał, że poziom uczestników był szalenie wysoki, a komisja miała nie lada wyzwanie, aby wskazać najlepsze danie. Zaprosił też wszystkich uczestników piątkowego gotowania na warsztaty z jego udziałem do Gospody Brańskiej w Brańsku. Mają się one odbyć jeszcze przed wakacjami.Serdecznie gratulujemy

          • Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej we Wrocławiu z udziałem naszych uczennic

          • Uczennice IV klasy Technikum Logistycznego Paulina Chorodyńska i Zuzanna Złotkowska reprezentowały nasza szkołę w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

            Dziewczyny znalazły się w elitarnym gronie 140 finalistów z całej Polski. 14 marca każdy uczestnik w czasie 130 minut miał do rozwiązania 4 zadania, w tym jedno problemowe.

            Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna w MWSLiT we Wrocławiu została wpisana do wykazu turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy, uprawniając laureatów i finalistów do zwolnienia z pisemnego egzaminu zawodowego i pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

                        Gratulujemy Sukcesu!

          • Wycieczka na Targi Expo Sweet

          • Targi Expo Sweet jak co roku cieszą się dużym zainteresowaniem i oczywiście nas również nie mogło tam zabraknąć.

            Jest to największe wydarzenie w Polsce z branży cukierniczej i lodziarskiej. Jak co roku nasza młodzież z klas gastronomicznych miała okazję podziwiać pracę mistrzów cukiernictwa oraz ich artystycznie wykonane torty oraz kompozycje kwiatowe z papieru jadalnego. W czasie targów odbywało się wiele pokazów oraz konkursów. Można było zobaczyć profesjonalny sprzęt i wyposażenie z branży cukierniczej m.in. drukarki spożywcze, prasy do tłoczenia oleju, ekspresy do kawy i wiele innych urządzeń. Każdy miał okazję spróbować lodów o różnych smakach, ciast i ciasteczek, gofrów. Po pysznościach chwila aktywności fizycznej zagościliśmy w kręgielni HULAKULA.

            W wycieczce brały udział klasyITŻ , oraz III TŻpod opieką p.J. Śledziewskiej, p. A.Lisińskiej , p. D. Śleszyńskiej.

          • Gotuj z klasą

          • Dnia 24.02.2023 r. odbył się szkolny etap wojewódzkiego konkursu "Gotuj z klasą" organizowanego przez Urząd Marszałkowski wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku.

            W tegorocznej edycji jako szkoła wzięliśmy udział po raz pierwszy, a na kolejnym etapie reprezentować nas będą uczennice 2 klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych Aleksandra Wiśniewska i Karolina Leśniewska. Jury oceniało zupę i danie mięsne wykorzystując tradycyjne i lokalne produkty oznaczone logo "Produkt Polski" oraz znajdujące się w bazie produktów tradycyjnych i lokalnych prowadzonej przez Samorząd Województwa Podlaskiego. W komisji oceniającej gościliśmy Radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego Piotra Modzelewskiego, przedstawiciela KOWR-u Joannę Kalinowską oraz jako przewodniczącego komisji Dyrektora ZS1 Sławomira Baran.Gratulujemy naszej zdolnej młodzieży sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, gdzie potrawy będzie oceniać m.in. Karol Okrasa.

          • Międzynarodowy Dzień Pizzy w ZS1

          • Pizza - najpopularniejsze danie na świecie doczekało się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzony jest 9 lutego.

            W XVII wieku, kiedy do Europy sprowadzono pomidory, to warzywa te natychmiast pojawiły się na chrupiącym cieście. Najchętniej raczyli się nimi mieszkańcy Neapolu. Kiedy w 1889 roku Neapol odwiedziła królowa Włoch, Małgorzata Sabaudzka z mężem, to nadworny piekarz przygotował na ich cześć placek zdobiony dodatkami w narodowych barwach: bazylią, mozzarellą i pomidorami. Tak powstała najprostsza pizza nazwana Margherita.Pizzę znają i lubią wszyscy. Na świecie powstaje niezliczona ilość jej rodzajów- z przeróżnymi dodatkami- również w wersji na słodko.Nasi uczniowie z kl 3TŻ, również nie odmówili sobie przyjemności zrobienia w dniu dzisiejszym pizzy. Nasi uczniowie stworzyli swoją wersję tego dania. Ich pizza wyglądała i smakowała wyśmienicie!

          • Walentynki 2023

          • Już wkrótce Dzień Zakochanych!!!!Zapraszamy całą społeczność szkoły na Imprezę Walentynkową, która odbędzie się zgodnie z tradycją 14 lutego (wtorek).

            Czekają na Was takie atrakcje, jak Poczta Walentynkowa, Foto – Budka (na przerwach w bibliotece) i miłosne karaoke (aula), które przygotowują wspólnie nauczyciele języków obcych.Każdy, kto chce wyrazić swoje uczucie, może wrzucić list do „Skrzynki Walentynkowej”, która będzie wystawiona w bibliotece od czwartku (9 lutego) do poniedziałku (13 lutego).Ci z Was, którzy umieszczą swoje zdjęcie na Instagramie i oznaczą ZS1Czerwoniak, mogą liczyć na nagrodę w postaci „Niepytki”.

            Zachęcamy wszystkich, aby przyłączyli się do zabawy, zakładając jakiś czerwony, różowy, ewentualnie biały element stroju, lub przynosząc „serduszkowe” gadżety, dzięki którym będziecie tego dnia zwolnieni z pytania i niezapowiedzianych kartkówek.

            Życzymy wiele miłości.Samorząd Uczniowski

          • Jasełka w Czerwoniaku

          • Gdy już zabłyśnie na niebie pierwsza gwiazda, zasiądziemy wspólnie do uroczystej kolacji.

            Zapomnimy o wzajemnych urazach, a dzieląc się opłatkiem będziemy życzyć sobie wszystkiego, co najlepsze, ciesząc się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy niż w zwykłe dni. W tej atmosferze Wieczoru Wigilijnego uprzedzając spotkania w rodzinnym gronie pragniemy wspólnie przełamać się białym opłatkiem i złożyć wzajemne życzenia: niech Nowonarodzony Chrystus obdarzy nas pokojem, miłością i obfitością łask. Niech Boże Narodzenie będzie w naszych domach, w naszych szkołach, w zakładach pracy, wszędzie tam gdzie jest człowiek.     Życzymy wam, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny nowego człowieka. I Niech ta Boża Dziecina podniesie swą rączkę, aby błogosławić nam, naszym bliskim, przyjaciołom tym, nad którymi pochylamy się w geście ludzkiej pomocy i zatroskania. Błogosławionych Świąt !Życzy społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie

            Dyrektor Sławomir Baran

          • Jobs for young people – Praca dla młodych

          • PRACA DLA MŁODYCH – Europejski Rok Młodzieży 

             

            Powiatowy Urząd Pracy w Zambrowie informuje, iż Europejski Urząd Koordynacji EURES działający w Europejskim Urzędzie ds. Pracy (ELA) w ramach „Europejskiego Roku Młodzieży” rozpoczął kampanię informacyjną EURESpod nazwą Jobs for young people – Praca dla młodych.

            Komisja Europejska (KE) przyznała, że pandemia COVID-19 pozbawiła młodych ludzi wielu możliwości, a wysokie wskaźniki bezrobocia wśród tej grupy nadal świadczą o tym, że jest to wyzwanie dla państw członkowskich. W związku z tym KE zobowiązała się wesprzeć młodych ludzi,  a nadrzędnym celem jest wspieranie ich rozwoju.

            Aktywność zawodowa młodych ludzi w Polsce pozostaje niska, co w znacznej mierze wynika z kontynuacji przez nich kształcenia. Współczynnik aktywności zawodowej osób w wieku 15-29 lat zmniejszył się w Polsce z 54,4% w 2019 r. do 51,6% w 2020 r. Nie jest to sytuacja zaskakująca, bowiem ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej wprowadzane w obliczu pandemii znacznie silniej dotknęły osoby młode, często zatrudnione na niestabilnych umowach o pracę, i to nie tylko w Polsce, ale w większości krajów. 

            W tym kontekście nasze działania w ramach kampanii mają na celu:

                ♦ podniesienie świadomości wśród młodych ludzi na temat usług sieci EURES,

                ♦ zwiększenie puli młodych osób korzystających ze wsparcia EURES przede wszystkim w zakresie:

                   ◊ informacji na temat bezpiecznego poszukiwania pracy za granicą na unijnym rynku pracy, 

                   ◊ wsparcia podczas i po rekrutacji międzynarodowej, 

                   ◊ doradztwa na temat potrzeb unijnych rynków pracy na konkretne umiejętności,

                   ◊ informacji o tendencjach na europejskich rynkach pracy, co może ułatwić świadome wybory zawodowe.

            Zapraszamy do śledzenia kampanii w mediach społecznościowych używając #EURES4Youth oraz sprawdzania działań w kalendarzu wydarzeń na:

          • "20 lat minęło jak jeden dzień "

          • Wolontariusze z ZS1 podczas Gali Wolontariatu obchodzili 20lecie działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu "Silni Razem " .

            Z tej okazji wykonali własnoręcznie dla opiekunów maskotkę o imieniu Wolontaruś. Zastanawiamy się teraz czy nie wyprodukować większej ilości Wontarusiów na jakiś zacny celPóki co przed nami kolejne 20 lat, więc do roboty.....

          • Podsumowanie projektu

          • Podsumowanie projektu pt. „Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu szkoły”W piątek, 2.12.2022r. odbyło się podsumowanie projektu pt. „Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu szkoły” współfinansowanego przez Unię Europejską.

            (Numer projektu: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000041973, Akcja 1 Edukacja szkolna.). W spotkaniu wzięli udział jego uczestnicy, czyli 20-cioro licealistów z klas II,III i IV wraz z nauczycielami, prowadzącymi zajęcia w szkole w Portugalii. Obecni na spotkaniu: pan dyrektor, koordynatorzy projektu z Warszawy oraz młodzież z LO obejrzeli prezentację, przedstawiającą najciekawsze wydarzenia z 2-tygodniowego pobytu w Bradze. Amelia Grodzka i Oliwier Olszewski z klasy II LO opowiedzieli o tym, jak wyglądała nauka w szkole z portugalskimi rówieśnikami oraz jak spędzali wolny czas, poznając podczas wycieczek Porto, Lizbonę i Fatimę. Również pozostali uczestnicy wyjazdu podzielili się swoimi wrażeniami, mówiąc o tym, co dał im udział w projekcie.Wszyscy zgodnie przyznali, że było to ciekawe doświadczenie, dzięki któremu rozwinęli swoje umiejętności, przełamali bariery językowe, poznali młodych ludzi z innych kultur, zyskali nowych przyjaciół i poznali najpiękniejsze miasta Portugalii. Nie ma wątpliwości, że warto było wziąć w tym udział i przekonać się, że znajomość języka angielskiego wyniesiona ze szkolnych lekcji bardzo się przydaje.

          • Dzień piżamy w „Czerwoniaku”

          • W piątek (18 października) obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole Dzień piżamy.

            Dzięki niemu uczniowie mieli okazję zaprezentować się szerokiemu gronu swoich kolegów i nauczycieli w różnokolorowych, zabawnych kombinezonach piżamowych, szlafrokach i kocykach. Dzień ten przyniósł wiele radości po całym tygodniu wytężonej pracy i w ciekawy sposób wprowadził wszystkich w nastrój zbliżającego się weekendu. Okazało się, że korytarze i sale lekcyjne w naszej szkole mogą być bardziej kolorowe i szalone, a piżama nie stanowi przeszkody w zdobywaniu wiedzy.Wszystkim uczniom, którzy się przebrali, dziękujemy za współpracę i wspólnie spędzony dzień, który był trochę inny i pozwolił nam na chwilę poczuć się w szkole tak jak w domu. Dziękujemy również Dyrekcji i nauczycielom, którzy okazali tego dnia zrozumienie i życzliwość dla wszystkich śpiochów. Przebranych uczniów proszę o przyjście do sali 218, aby odebrać obiecane punkty.

            Krzysztof Krajewski

  • Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Zambrowie
    ul. Aleja Wojska Polskiego 31
    18-300 Zambrów
    • Logowanie